Rally2.com rally video videa sprint crash foto fotografie

  
Info
ISSN: 1213-9173
Vydává:
Rallysport Příluky
Šéfredaktor:
Ing. Pavel Zvonek
Vedoucí týmu:
Štěpán Forman
Doporučujeme
Nyní naše stránky prohlížejí 28 host(é) a 0 uživatel(é).


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde.  
Barum rally
nejen 2008
eShop.Rally2.com
internetový obchod

 
MČR - rally

TZ: Tiskové informace k Barum Czech rally Zlín číslo 23 až 27
Posláno Pátek, 27 Srpen 2010 @ 16:32:56  Vytisknout  Poslat článek známým
Autor článku: RSPříluky


Doprovodný program barumky myslí na všechnyDoprovodný program jubilejního 40. ročníku Barum Czech Rally Zlín je plný akcí, které pamatují na všechny věkové skupiny návštěvníků oblíbené motoristické akce. Na své si přijdou všichni, kteří se zapojí do dění a přijedou se na populární barumku do Zlínského kraje podívat.

„Při organizaci doprovodného programu se snažíme myslet skutečně na všechny návštěvníky rally, včetně těch nejmenších. Barumka není pouze o soutěžení, jedná se také o společenskou událost pro mnoho lidí nejen rozličných věkových skupin, ale také národností. Doprovodný program je pro nás třešničkou na dortu, která dotváří celkovou atmosféru soutěže. Máme radost pokaždé, když se program vydaří,“ uvedla Šárka Regnerová, vedoucí marketingu Barum Czech Rally Zlín, která se na organizaci doprovodného programu podílí. Co tedy na diváky rally a návštěvníky Zlína čeká? Již ve čtvrtek večer proběhla v rámci technické přejímky v prostorech zlínské sportovní haly Euronics úspěšná autogramiáda s vybranými jezdci z čela startovního pole, která přilákala velké zástupy fandů motorismu. Následující páteční den začíná doprovodný program již v 10 hodin dopoledne, kdy na zlínském náměstí Míru před zlínskou radnicí proběhne celodenní doprovodný program ve spolupráci s mediálním partnerem Radiem Zlín. Návštěvníci se dočkají například moderování známými osobnostmi nebo živých vstupů do radia. Pro nejmenší účastníky rally připravili organizátoři 40. ročníku Barum Czech Rally Zlín celodenní program, který potrvá až do slavnostního startu soutěže v 17 hodin. Děti se mohou těšit například na dětskou diskotéku se soutěžemi o hodnotné ceny nebo na kouzelnou školku, kterou zahájí kouzelník se svým vystoupením. Na náměstí se představí také čtyřnozí miláčci, tzv. tančící psi, kteří doplní program a potěší přítomné návštěvníky.
Ve 14:30 hodin začne moderovaná technická přejímka včetně startu Star Rally Historic a krátce po 16:30 hodin proběhne oficiální předání šeku od Nadace Colin McRae Vision. Poté začne v 17 hodin na náměstí před zlínskou radnicí slavnostní ceremoniální start soutěže. Po skončení divácké Super rychlostní zkoušky se jezdci objeví pod zlínským Velkým kinem a diváci mají příležitost poslechnout si bezprostřední ohlasy jezdců. Páteční doprovodný program uzavře velký ohňostroj.

Sobota bude věnována převážně soutěžení na tratích rychlostních zkoušek v okolí Zlínska a Vsetínska. V 18 hodin dojde k vyhlášení Star Rally Historic. Dále mají návštěvníci příležitost mezi 19:20 a 21.00 hodinou vidět komentovaný příjezd jezdců do cíle 1. etapy za přítomnosti živého přenosu satelitní stanice Eurosport.

Ve Zlíně 26. srpna 2010 Lukáš GABRHELÍK, Roman ORDELT
tiskové středisko
BARUM CZECH RALLY ZLÍN

Enrico Bertone usedne po osmi letech do závodního vozuNecelý den před oficiálním startem jubilejního 40. ročníku Barum Czech Rally Zlín 2010 proběhla tisková konference s trojnásobným vítězem Enrico Bertonem z Itálie, která se uskutečnila v restauraci DolceVita v budově zlínské radnice. Tiskové konference se zúčastnili Enrico Bertone, trojnásobný vítěz této soutěže, Simone Tadiello, sportovní ředitel společnosti ES RALLY SERVISE, Diego Castana, majitel vozu BMW M3 a Fiorenzo Tovo, ředitel Sintesi Motorsport.

Enrico Bertone zvítězil na barumce celkem třikrát, a to v letech 1995, 1997 a 1998. Letos po celkově osmileté přestávce se k závodním vozům opět vrací. Usedne za volant svého bývalého vozu BMW M3 ve skupině A, když v rámci Star Rally Historic pojede jako předjezdec a potěší srdce nejednoho diváka u trati. Vůz BMW M3 ve skupině A, který se oficiálně představil na náměstí před zlínskou radnicí, řadí jezdec co do oblíbenosti na druhé místo. Číslo jedna v jeho vzpomínkách zaujímá Lancia Rally 037, se kterou ho diváci rovněž mohli na tratích vídat. Enrico Bertone byl vždy velkým tahákem fanoušků rally na mnoha soutěžích a jeho letošní účast ho přivedla rovněž ke vzpomínkám na zdejší tratě, kde v dřívějších letech aktivně jezdil. „Tato vítězství jsou tak dávno, že si je již nepamatuji,“ zavtipkoval Enrico a již vážnými slovy pokračoval: „Pokaždé jsem zde zažil krásnou a milou atmosféru, takže se do Zlínského kraje vracím rád. Letos je tomu již osm let, co jsem naposledy usedl za volant soutěžního vozu. Až dnes ráno jsem poprvé nastartoval motor BMW M3 a ujel po dlouhé přestávce první metry s tímto vozem. Musím říct, že jsem si na vše velmi brzy vzpomněl. Hned po prvních metrech jsem se cítil jako dřív. Na tento vůz mám výjimečné vzpomínky, jelikož jsem s vozem jel rally, které byly v mé soutěžní kariéře opravdu důležité. Jediným problémem je, že současný majitel nechce vůz prodat,“ uvedl Bertone na tiskové konferenci. V myšlenkách zavzpomínal nejen na rally samotnou, ale i pořadatele a fanoušky zlínské soutěže, kde se po letech vrací. Zdejší kraj si oblíbil a nalezl zde přátele. „Mám zde hodně přátel a s mnohými si dodnes pravidelně volám. Bohužel česky neumím, na jazyky nemám nadání. S paní Martou Regnerouvou, manželkou ředitele Barum rally, mám velmi dobré vztahy. Byla by pro mě čest, kdyby usedla na sedadlo spolujezdce. Možná, že se mi přání letos vyplní,“ uvedl italský pilot.

Po ukončení aktivní soutěžní kariéry přesto Enrico u motorismu částečně zůstal a nadále se udržuje v kondici a to zejména díky motokrosu, který jak sám říká je fyzicky velmi náročný. „S rally jsem skončil v roce 2002 a od té doby se pohybuji v prostředí motokrosu. Rovněž nakupuji sériové i soutěžní historické vozy, které renovuji a dále prodávám. Část těchto vozů zůstává v mé sbírce, některé


prodávám. Nyní však přemýšlím, že bych se k závodění vrátil.“ řekl Enrico přítomným novinářům. Trojnásobný vítěz zdejší rally a zkušený jezdec se dále zamyslel nad možným vítězem a prozradil, že podle jeho mínění je velkým favoritem Jan Kopecký, který startuje za tovární tým domácí automobilky Škoda. „Startovní listinu jsem již viděl a musím říct, že o krok před ostatními je Jan Kopecký. Pochopitelně se může stát cokoliv, ale osobně tipuji jeho,“ podotkl dvaapadesátiletý italský jezdec a velká osobnost rally Enrico Bertone.

Na otázku jakou jízdu od něj mohou diváci očekávat, s ohledem na to, že vůz BMW nevlastní, jezdec odpověděl. „Pan Diego Castana by byl rád, kdybych s BMW M3 zacházel velmi opatrně, protože jeho citový vztah k vozu je veliký, ostatně jako můj. Možná bude pan Castana vůz také řídit, ale v tom případě nesmím sedět na sedadle spolujezdce, protože se bojím,“ vysvětlil Bertone. Zásluhu nejen na účasti Enrica Bertoneho na letošním ročníku Barum Czech Rally Zlín, ale vůbec na nalezení vozu u jeho současného majitele, je výsledkem snahy pana Fiorenza Tova, ředitele společnosti Sintesi Motorsport. „Rád bych poděkoval za velkou účast na této tiskové konferenci, která nás všechny těší. Již více než rok spolupracujeme se společností K.I.T. Racing CS, a tak jsme rádi využili možnosti představit zde BMW M3 s Enricem v hlavní roli. Atmosféra na této rally je jedinečná a tak jsme rádi, že můžeme zdejším divákům přinést tento zážitek.“

Pan Diego Castana, fanoušek historických sportovních vozů a současný majitel BMW M3, s nímž za dob soutěžní kariéry jezdil po světových tratích Enrico Bertone, renovoval vůz do současného stavu. Díky jeho snaze mají možnost davy fanoušků ve Zlíně spatřit úspěšný vůz BMW M3 i v rámci Star Rally Historic. A jak celou situaci vidí sám současný majitel vozu Diego Castana? „Dnešní ráno jsem zažil velké emoce. Poté, co jsme usedli ráno s Enricem do vozu a ujeli prvních pár metrů, jsem pochopil, že Enrico se s vozem ihned sžil. Po asi padesáti metrech jsem vzal jeho ruku a položil na mé srdce, aby sám viděl, jak silně mně bije,“ uzavřel s jiskrou v oku pan Castana.


Ve Zlíně 26. srpna 2010 Lukáš GABRHELÍK, Roman ORDELT
tiskové středisko
BARUM CZECH RALLY ZLÍN

Policisté jsou na barumku připraveni


(tisková informace KRAJSKÉ ŘEDITELSTVÍ POLICIE ZLÍNSKÉHO KRAJE)

Koncem týdne začíná jubilejní čtyřicátý ročník motoristické soutěže Barum Czech Rally Zlín. Start i cíl bude jako každý rok v centru Zlína. Velkou změnu v životě řidičů bude představovat tradiční Super RZ, která startuje v pátek 27. srpna 2010 ve 21.00 hod. Kvůli seznamovacím zkouškám bude ale centrum město uzavřeno už ve čtvrtek 26. srpna od 22.45 hod. Ulicemi Vodní, Gahurova, Nábřeží, Tyršovo a Benešovo nábřeží ve čtvrtek projedou pouze vozy městské hromadné dopravy, v pátek od 20.00 hodin bude centrum krajského města uzavřeno úplně, a to přibližně do 23.00. O uzavírkách už v těchto dnech informují propagační letáky, které jsou rozmístěny u dotčených úseků.
„Úkolem Policie ČR není jen zabezpečit plynulost dopravy v okolí rychlostních zkoušek, ale také dohlížet na veřejný pořádek. Samozřejmě ale gró naší práce bude zaměřeno na řidiče,“ uvedl ředitel krajského ředitelství Bedřich Koutný. Počet policistů bude menší než v minulých letech. Nemáme tentokrát k dispozici ani studenty z holešovské policejní školy. „Ekonomické škrty nám nedovolí monstrózní opatření, nicméně jsem přesvědčen, že policistů bude v ulicích dostatečné množství. Povolali jsme do služby pohotovostní a eskortní oddíl, policisty z obvodních oddělení, dopravní policisty ze všech okresů, oddíl jízdní policie i zkušené kriminalisty. Svůj díl zodpovědnosti za bezproblémový chod Barum rally musí převzít také pořadatel, se kterým jsme v kontaktu,“ doplnil plukovník Koutný. „Už teď máme připraven podrobný plán, kde budou stát naše hlídky, v kolik hodin uzavřou jednotlivé trasy a jaké další úkoly mají policisté plnit,“ dodal Bedřich Koutný. I přes úsporná opatření bude v ulicích Zlínského kraje v největší špičku na sto dvacet policistů vyčleněných výhradně na opatření týkající se Barum Czech Rally Zlín. Ani letos nebude chybět vrtulník Letecké služby Policie ČR.
Policisté už v těchto dnech začali dohlížet na některé úseky, na kterých si závodníci mohou najíždět trasy. O rychlostních kontrolách jsme pořadatele informovali. Vloni ještě před startem Barumky dostalo pokutu čtrnáct závodníků. Například italský jezdec projížděl obcí Spytihněv rychlostí 90 km v hodině. „Víme, že v závodních vozech se z technických důvodů velmi špatně jezdí pomalu. Nicméně musíme brát zřetel na chodce a ostatní účastníky silničního provozu, kteří nemusejí umět na rychlá a kličkující auta pohotově zareagovat. Závodníci musí mimo soutěž respektovat zákon a v tom by navíc měli jít ostatním řidičům příkladem. Ti, kteří jsou na nejvyšších stupních, od nás ještě pokutu nedostali. Jezdí předpisově,“ uzavřel ředitel krajského ředitelství.
Řidičům doporučujeme, aby na sedadlech ani odkládacích plochách vozidla
nenechávali žádné věci (kabelky, kufříky, batohy, mobilní telefony, fotoaparáty).
I zdánlivě bezcenná věc může pachatele nalákat.
Před odchodem od vozidla zkontrolujte uzavření všech oken, včetně střešního, motorového a zavazadlového prostoru, uzavření a uzamčení všech dveří vozidla.
Dodržujte předepsanou rychlost.
V kolonách jezděte opatrně, s dostatečným odstupem od auta před vámi.
Zkontrolujte si technický stav vašeho vozu.
Policisté budou kontrolovat nejen rychlost, ale také připoutání bezpečnostním pásem, jízdu na červenou, pití alkoholu před jízdou a telefonování za jízdy.Ve Zlíně 26. srpna 2010 mjr. Ing. Jana BARTÍKOVÁ
preventivně informační oddělení

Při technické přejímce proběhne autogramiáda posádekHlavním programem čtvrtečního dne Barum Czech Rally Zlín bude večerní technická přejímka v prostorách zlínské sportovní haly Euronics. V jejím průběhu se uskuteční autogramiáda vybraných deseti posádek z popředí startovního pole v čele s továrním týmem Škoda Motorsport a tradiční společné fotografování posádek.

Technická přejímka se vrací po roce opět do zlínské sportovní haly pod zimním stadionem a je veřejnosti přístupná. Začíná v 19 hodin a techničtí komisaři jako první převezmou vůz se startovním číslem 63 Renault Twingo R2 Stephane Consaniho z Francie a poté budou postupovat až k startovnímu číslo 1, které má vedoucí jezdec průběžného pořadí Intercontinental Rally Challenge Juho Hänninen z Finska na voze Škoda Fabia Super 2000. Podle časového harmonogramu vůz finského jezdce přijde na řadu ve 20.50 hodin. Přibližně ve 20.45 hodin vypukne oficiální autogramiáda, které se zúčastní desítka předních posádek, mezi kterými nebudou chybět jezdci Škoda Motorsport ve složení Juho Hänninen - Mikko Markkula, Jan Kopecký – Petr Starý. Autogramiády se zúčastní i vedoucí posádka českého šampionátu v barvách Škoda Delimax Czech National Team Pavel Valoušek – Zdeněk Hrůza, dále účast přislíbili loňští vítězové IRC britsko-irská dvojice Kris Meeke – Paul Nagle, francouzská dvojice Bryan Bouffier – Xavier Panseri, posádky Protonu Niall McShea – Marshall Clarke, Keith Cronin – Barry McNulty, Jaromír Tarabus – Daniel Trunkát a další. O půl desáté poté proběhne společné focení první třicítky posádek ze startovní listiny doplněné o Daniela Oliveiru z Brazílie a sympatickou Burcu Cetinkaya z Turecka.

Technická přejímka bude pokračovat po jednadvacáté hodině druhou polovinou startovního pole od startovního čísla 64 až do čísla 131. Vstupné na technickou přejímku činí 60 Kč nebo ke vstupu opravňuje visačka volný vstup. Vchod pro diváky je připraven z prostranství od zimního stadionu, podrobnější mapku technické přejímky najdete v oficiálním programu soutěže, který je v prodeji na vybraných místech Zlínského kraje od minulého týdne.


Ve Zlíně 25. srpna 2010 Roman ORDELT
tiskový mluvčí
BARUM CZECH RALLY ZLÍN

V sekretariátu soutěže se prezentovalo 113 posádek z 25 států!Rušné chvíle zažil sekretariát 40. ročníku Barum Czech Rally Zlín 2010 během úterního dne. Úderem pravého poledne byl zahájen výdej itineráře a prezentace jednotlivých posádek. Do středečního dopoledne si vyzvedlo potřebné materiály celkem 113 soutěžících z 25 států. Z čela startovního pole nechybí žádná posádka, do Zlína dorazili největší favorité jako jsou Kopecký, Loix, Meeke, Hänninen a Bouffier, ve startovním poli se představí celkem 27 vozů kategorie Super 2000, což je neoficiální světový rekord. Definitivní podobu startovní listiny dá až technická přejímka vozidel.

„Jako první se prezentoval Marco Cavigioli z Itálie. Jezdí k nám na barumku již řadu let, ale nikdy se nehlásil v sekretariátu tak brzy. Všechny potřebné materiály měl pečlivě prostudované, zkrátka byl výborně připraven. Marco má nový účes a zřejmě zvolil i nový přístup k rally,“ uvedla s úsměvem Marta Regnerová, vedoucí sekretariátu Barum Czech Rally Zlín. Sympatický Marco nepřišel s prázdnou, neboť všechna děvčata obdržela v sekretariátu zlínské rally od italského jezdce dárek v podobě korálků. Výdej itinerářů, prezentace k seznamovacím jízdám a volitelná administrativní přejímka proběhly hladce. “Jezdci přicházeli postupně a žádný velký nával se nekonal. Všechno proběhlo velmi hladce,“ řekla Regnerová. Nutno dodat, že pochvala patří i usměvavým a fundovaným děvčatům, která přítomným posádkám poradila s řešením nejednoho problému. Během úterý se prezentovalo 104 posádek, zbylých devět soutěžících dorazilo na sekretariát soutěže během středečního rána. Ve startovním poli se objeví celkem 27 vozů kategorie Super 2000, což je neoficiální světový rekord. Doposud odstartovalo na loňské Rally Sanremo v Itálii a letošní Geko Ypres Rally v Belgii čtyřiadvacet těchto speciálů.

Soutěžící zahájili během středečního dopoledne seznamovací jízdy na jednotlivých úsecích rychlostních zkoušek, na programu byly erzety nedělní etapy. Seznamovací jízdy jsou na programu i ve čtvrtek od 8 do 20 hodin, navíc ve čtvrteční noci čeká na soutěžící ještě seznámení se s diváckou Super rychlostní zkouškou v ulicích Zlína. Z předních jezdců nedorazili do Zlína Poláci Grzegorz Grzyb (Škoda Fabia S2000) a Kajetan Kajetanowicz (Subaru Impreza STi), z českých jezdců se omluvili mimo jiné Jan Votava a Milan Pantálek (oba Mitsubishi Lancer EVO IX). Ke změně vozu došlo u startovního čísla 98, Chorvat Goran Sertič pojede na Subaru Impreza. Druhá dámská posádka ve startovním poli hlásí změnu spolujezdkyně, vedle Jekateriny Stratievové z Bulharska se posadí krajanka Konstanta Tomovová.Posádky, které se neprezentovaly v sekretariátu 40. Barum Czech Rally Zlín:
Grzegorz Grzyb, Przemyslav Zawada (PL, Škoda Fabia S2000, Rufa Sport)
Kajetan Kajetanowicz, Jaroslaw Baran (Subaru Impreza Sti, Subaru Poland Rally Team)
Jan Votava, František Synáč (CZ, Mitsubishi Lancer EVO IX, AH Auto Rally Team)
Milan Pantálek (Mitsubishi Lancer EVO IX, Gemini Rally Team)
Loic Mattei, Francis Mazotti (F, Renault Clio R3, Loic Mattei)
Martin Kangur (EST, Honda Civic Type R R3, Martin Kangur)
Gábor Kozma, Viktória Tóth (H, Mitsubishi Lancer EVO IX, Gábor Kozma)
David Nešpor, Milan Liška jr. (CZ, Mitsubishi Lancer EVO IX, Klub Fox Racing Team v AČR)
Tomáš Pletka, František Rajnoha (CZ, Citroën C2 R2 Max, Tomáš Pletka)
Miloš Vágner, Radek Koťátko (CZ, Citroën C2 R2 Max, Miloš Vágner)
Libor Votava, Marcel Kraml (CZ, Mitsubishi Lancer EVO VIII, AH Auto Rally Team)
Roman Pešek (CZ, Mitsubishi Lancer EVO IX, Jaroslav Orsák)
Tomáš Ondrej, Marek Podobník (SK, Mitsubishi Lancer EVO IX, Tomáš Ondrej)
Mateusz Banas, Zbigniew Gruszka (PL, Renault Clio Sport, Mateusz Banas)
Jan Jakubec, Radim Orava (CZ, Honda Civic VTi, AMK Rallye Český Krumlov)
Dmitri Yakimakho, Olga Zaharova (BY, Citroën C2 R2, Dmitri Yakimakho)
Pavel Krbec, Renáta Soukupová (CZ, Honda Civic Type-R, Pavel Krbec)Ve Zlíně 25. srpna 2010 Roman ORDELT
tiskový mluvčí
BARUM CZECH RALLY ZLÍN

Související odkazy:
Vladyka s Norkem i po Barumce neporažení
Tam, kde se dělá čas VI – video z Barum Czech rally
Fotografie z Barum Czech Rally Zlín
RUFA Šport v TOP 10 na Barum Rally
Tiskové informace k Barum Czech rally Zlín číslo 23 až 27
Rychlí „dvoukolkáři“ míří do Zlína
Tiskové informace k Barum Czech rally Zlín číslo 17 až 21
Nadace Colin McRae Vision ve Zlíně, TZ16
Přihlášeno celkem 28 vozů kategorie Super 2000!, TZ15
Omezení železniční dopravy během barumky, TZ 12
Pořadatelům barumky se přihlásilo 130 posádek, TZ 11
TZ k Barum rally Zlín 2010 číslo 1 až 10

Vše o letošním ročníku této soutěže
Oficiální stránky soutěže
Zvláštní ustanovení
Harmonogram soutěže
Video sestřihy nejen havárií
Nástrahy rally
Ostatní podniky


 
Top 5 článků za 14 dní
Reklama
"TZ: Tiskové informace k Barum Czech rally Zlín číslo 23 až 27" | Přihlásit/vytvořit účet | 0 komentář(ů)
Body

Za obsah komentářů je zodpovědný uživatel, ne provozovatel těchto stránek
  
Webhosting poskytuje: PC servis Zlín - Ing. David Zvonek
webmaster: Ing. David Zvonek, spolupráce Lukáš Vičánek
na obsahu stránek se podílí: Ing. Pavel Zvonek, Zdeněk Vladyka, Ing. David Zvonek, Štěpán Forman a další


© Copyright RS-Příluky. Stránka potřebuje 0.886416 vteřiny k natažení.