Rally2.com rally video videa sprint crash foto fotografie

  
Info
ISSN: 1213-9173
Vydává:
Rallysport Příluky
Šéfredaktor:
Ing. Pavel Zvonek
Vedoucí týmu:
Štěpán Forman
Doporučujeme
Nyní naše stránky prohlížejí 28 host(é) a 0 uživatel(é).


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde.  
Barum rally
nejen 2008
eShop.Rally2.com
internetový obchod

 
MČR - rally

Tiskové informace k Barum Czech rally Zlín číslo 17 až 21
Posláno Úterý, 24 Srpen 2010 @ 12:14:05  Vytisknout  Poslat článek známým
Autor článku: RSPříluky


Rozšířené parkovací plochy u rychlostních zkoušek barumkyPořadatelé připravili pro návštěvníky letošní Barum Czech Rally Zlín několik velkokapacitních parkovišť v dosahu rychlostních zkoušek. Díky nim se odlehčí příjezdovým komunikacím a i samotní fanoušci jistě ocení menší vzdálenost od svých automobilů k tratím jednotlivých rychlostních zkoušek.

1. Parkoviště Pohořelice (shakedown)
Během pátečního shakedownu bude možné využít parkoviště umístěné na poli nedaleko obce Pohořelice, ve které je umístěno atraktivní divácké místo B a rovněž cíl testovací vložky.
Přístup: po silnici od Otrokovic kousek před začátkem obce Pohořelice.

2. Parkoviště Ludkovice (RZ 2, 6 Biskupice)
Bezprostředně u trati rychlostní zkoušky 2, 6 Biskupice bude organizována parkovací plocha, která je součástí rozsáhlého diváckého místa D, nedaleko odtud je i další doporučené divácké místo C.
Přístup: po silnici od obce Ludkovice.

3. Parkoviště Držková (RZ 5, 9 Troják)
Parkoviště pro návštěvníky Barum Czech Rally Zlín bude zorganizováno i u obce Držková, kterou projíždí trať nejdelší rychlostní zkoušky Troják. Odstavná plocha se nachází nedaleko před obcí Držková, ve které se nachází zajímavé odbočení z hlavní silnice na úzkou místní komunikace a kde rovněž začíná úsek známý jako Podhoran.
Přístup: od Lukova a Kašavy.

4. Parkoviště Halenkovice (RZ 10, 14 Halenkovice)
V neděli bude rozsáhlá parkovací plocha na zemědělském letišti nad obcí Halenkovice, ve které se nachází tradiční divácké místo C.
Přístup: od Napajedel.

Oficiální program barumky přišel do prodeje!Od úterý 17. srpna 2010 je k dostání na vybraných místech a čerpacích stanicích ve Zlínském kraji oficiální program Barum Czech Rally Zlín. Svým rozsahem a obsahem se jedná o ojedinělou publikaci čítající celkem 180 stran! Zájemci v něm naleznou česky i anglicky psané informace o letošním jubilejním čtyřicátém ročníku, který je opět zařazen do FIA Mistrovství Evropy v rally (ERC), seriálu Intercontinental Rally Challenge (IRC) a Mediasport Mezinárodního mistrovství České republiky v rally 2010 (MMCR).


V programu barumky si můžete přečíst profily předních jezdců jako jsou Juho Hänninen – Létající Fin s okřídleným šípem, Jan Kopecký – Konečně pojedeme doma, Freddy Loix – Favorit fast Freddy nebo velký profil vedoucího jezdce českého šampionátu Pavla Valouška – Jablko nepadá daleko od stromu. Pozornosti čtenářů by určitě neměla ujít důkladná analýza letošního seriálu Intercontinental Rally Challenge (IRC) s názvem Škoda se veze na vítězné vlně, detailní představení pětice značek kategorie Super 2000 v IRC pod názvem Rekordní startovní pole, obsáhlý článek o úspěšném tažení českého továrního týmu Škoda Motorsport či představení největších favoritů. Podstatný prostor je věnován FIA Mistrovství Evropy jezdců v rally (ERC) v článku pod názvem Italsko – polskému souboji dominuje Luca Rossetti a článek k Mediasport Mezinárodnímu mistrovství České republiky v rally 2010 (MMCR) s názvem Trio pilotů kraluje jednomu z nejkvalitnějších šampionátů.
Nechybí ani ohlédnutí za loňským ročníkem Barum Czech Rally Zlín pod názvem Velké vítězství ve Zlíně slavil Jan Kopecký a Škoda Motorspot nebo informace o Star rally, hvězdné exhibiční rally historiků či značkovém poháru Clio R3 European Trophy aneb Rychlí „dvoukolkáři“ míří do Zlína. Nechybí ani materiál věnující se Romanu Krestovi, který pojede na barumce na voze Škoda Fabia Super 2000 nebo přechodná sezona zádveřického jezdce Antonína Tlusťáka. V obsáhlém materiálu je čtenářům představena devětatřicetiletá historie barumky. Zlínská rally se jede v letošním roce po čtyřicáté, velký prostor je věnován v programu úspěšné historii barumky. V dosavadní historii pouze čtyři jezdci vyhráli ve Zlíně třikrát, a to Vladimír Hubáček, John Haugland z Norska, Enrico Bertone z Itálie a Roman Kresta. Historii barumky si fandové přečtou v článku pod názvem Čtyři desítky úspěšné historie barumky. Auto klub Barum Zlín v AČR vydá během měsíce listopadu sto stránkovou knihu o zlínské soutěži, která bude obsahovat širokou historii a vývoj zlínské rally od prvních ročníků až do letošního jubilejního čtyřicátého ročníku. Část jedné kapitoly z připravované knihy čtěte pod názvem Když vítězily stotřicítky.

Důležitou součástí programu jsou informace pro fanoušky. Týkají se především bezpečnostních zón pro diváky a pravidel bezpečnosti při sledování rally. Uvnitř programu mohou čtenáři nalézt kompletní mapy tratě Barum Czech Rally Zlín, mapy jednotlivých rychlostních zkoušek s podrobným popisem a s upozorněním na atraktivní divácká místa včetně snímků všech diváckých míst. Samozřejmě nechybí ani podrobný časový harmonogram rally. Obsah programu Barum Czech Rally Zlín zpestřují zajímavé fotografie. Fanoušci motoristického sportu se mohou těšit i na velké množství kvalitních snímků z podniků evropského šampionátu, seriálu IRC nebo domácího mistrovství. Nechybí ani portréty šedesáti jezdců, které mohou příznivci soutěžního sportu využít při autogramiádě, která proběhne ve čtvrtečním večeru v rámci technické přejímky ve zlínské sportovní hale Euronics. Stejně jako v minulosti proběhne během Barum Czech Rally Zlín tradiční divácká fotosoutěž.

Oficiální program Barum Czech Rally Zlín vydává společnost Rallye Zlín s.r.o. ve spolupráci s Agenturou ZLIN PRESS production, prodejní cena je stanovena na 70 Kč. Přesný seznam prodejních míst programu naleznete na internetové stránce www.CzechRally.com. Součástí programu je i seznam přihlášených posádek, kde figuruje celkem 130 soutěžících z 26 států! Do České republiky se sjede kvalitní startovní pole s rekordním počtem 28 vozů kategorie Super 2000! Program barumky lze zakoupit i v průběhu samotné soutěže například v informačním středisku soutěže, které najdete ve 3. etáži budovy 21, Baťově mrakodrapu nebo na všech prodejních místech.

Ve Zlíně proběhne beseda s fotografem Petrem LuskemPořadatelé Barum Czech Rally Zlín pořádají besedu a setkání s předním českým fotografem Petrem Luskem o jeho zážitcích při fotografování podniků seriálu Intercontinental Rally Challenge, kde působí jako oficiální fotograf českého továrního týmu Škoda Motorsport. Petr Lusk je spoluautorem knih Dakar 2009 – Legenda pokračuje a Dakar 2010 – Obrázky z pekla. Beseda a setkání se uskuteční v úterý 24. srpna v 18 hodin v Krajském úřadě Zlínského kraje (21. budova – mrakodrap), 2. patro, expozice Tomáše Bati ve Zlíně.

Jednačtyřicetiletý fotograf Petr Lusk z jihočeského Písku fotí prostředí automobilových soutěžích od roku 2002. Od té doby poznal téměř každou světovou soutěž a seznámil se s mnoha posádkami. Mezi jeho nejoblíbenější světové soutěže patří Argentinská rally, působil na Dakaru v Argentině a Chile. Nejoblíbenějšími jezdci jsou Sebastian Loeb a český pilot Jan Kopecký. Mezi největší Luskovy úspěchy patří první místo v premiérovém ročníku fotografické soutěže Zlaté oko. Svými fotografiemi přispívá do motoristických časopisů Svět motorů, Auto Tip a další. Patří k dvorním fotografům internetového serveru eWRC.cz. Spolupodílel se na vydání knihy Bouřlivé dny v letech 2005 – 2007 z prostředí mistrovství světa v rally, z loňského jihoamerického Dakaru vydal publikaci s názvem Legenda pokračuje a z letošního Dakaru společně s Josefem Kalinou knihu s názvem Obrázky z pekla. „Měl jsem možnost fotografovat rally po celém světě, nicméně nic se nevyrovná z toho svou náročností Dakaru. Poté, co jsem zažil Dakar na vlastní kůži, již vím, proč se všichni každý rok vracejí a chtějí znovu prožívat bláznivé dobrodružství,“ říká Petr Lusk, který se do Jižní Ameriky chystá i koncem letošního roku na Dakar 2011. Přední český motoristický fotograf nebude chybět ani při jubilejním čtyřicátém ročníku Barum Czech Rally Zlín. V letošním roce navštívil řadu podniků seriálu IRC, mohli jsme ho vidět na Rally Curitiba v Brazílii, Rally Argentina, Rally Islas Canarias nebo Sata Rally Acores na Azorských ostrovech. O svých zážitcích nejen z těchto cest, ale rovněž z Dakaru a soutěží mistrovství světa bude vyprávět návštěvníkům úterní besedy. Lusk měl před čtyřmi lety v prostorách zlínského mrakodrapu úspěšnou výstavu s názvem Bouřlivé dny ve Zlíně. Od svých začátků fotí výhradně značkou Canon.

Návštěvníci zlínské besedy, která proběhne tři dny před startem věhlasné barumky, mohou obě knihy Dakaru zakoupit na místě za výhodnou cenu spolu s dárkem od značkové autokosmetiky SHERON, která je partnerem akce. Vstupné činí 30 Kč.

Ital Bertone prožene na barumce „bavoráka“Velkým tahákem pro fanoušky rallysportu bude při nadcházejím 40. ročníku Barum Czech Rally Zlín aktivní účast trojnásobného vítěze zlínské rally z let 1995, 1997 a 1998. Ital Enrico Bertone zavítá do České republiky a přiveze rychlý vůz BMW ve skupině A, se kterým se představí jako předjezdec na vybraných rychlostních zkouškách.

„Po skvělém zážitku a přijetí na Expo Czech Rally jsem se vrátil domů obohacen o řadu nesmazatelných vzpomínek. Potkal jsem se po mnoha letech se spoustou přátel, fanoušků a bylo to velmi příjemné. Při setkání s mnoha příznivci a organizátory padla i otázka, zda se opět vrátím až za deset let. Jaká by mohla být lepší příležitost než letošní barumka, která se uskuteční již počtyřicáté. Takže můj návrat do Zlína nebude tentokráte po deseti letech, ale po pěti měsících,“ řekl dvaapadesátiletý Enrico Bertone, který se udržuje v kondici při motokrosových závodech. Trojnásobný vítěz barumky Enrico Bertone bude mít k dispozici ze Sintesi Motorsport vůz BMW M3 ve skupině A a servisní zázemí provede K.I.T. Racing. Majitelem vozu je Diego Castana, který rovněž přijede do Zlína a vytvoří s Enricem soutěžní posádku. Diego má přání, aby na některé z rychlostních zkoušek mohl vůz řídit. S logistikou a zajištěním celého pobytu a programu pomáhá Bertoneho dlouholetý kamarád Simone Tadiello, sportovní ředitel společnosti ES RALLY SERVISE. Bertone se představí fanouškům v pátečním večeru na divácké Super rychlostní zkoušce v ulicích krajského města a v bývalém svitovském areálu. Bertone pojede jako předjezdec před startovním polem Star Rally a na trati se objeví před dvacátou hodinou. Na místě spolujezdce usedne na městské erzetě Marta Regnerová, dlouholetá vedoucí sekretariátu barumky. „Je to výslovné přání Enrica, aby na místě spolujezdce seděla paní Marta, se kterou ho pojí dlouholeté přátelství,“ řekla Eva Vlajinová, public relations společnosti ES RALLY SERVISE. Diváci uvidí slavného italského jezdce i na vybraných erzetách sobotního dne. Bertone má ve Zlíně nabitý program, ve čtvrtek odpoledne plánuje setkání s novináři, o dva dny později absolvuje oficiální tiskovou konferenci organizátorů s vybranými vítězi minulých ročníků.
„Budu velmi potěšen, když mě přijdete pozdravit během pátečního odpoledne na startovní rampu a během soboty a neděle do servisní zóny, kde budu společně s K. I. T. Racing. Vůz BMW jsem již testoval, je to opravdu rychlý vůz. Zároveň jsem slíbil, že s ním pojedu opatrně. Do Zlína se velmi těším a posílám pozdrav všem přátelům,“ uzavřel Bertone.

Přípravy vrcholí, barumka startuje již za týden!Značný počet zástupců médií přilákala do prostor sídla Zlínského kraje Baťova mrakodrapu v pořadí již čtvrtá tisková konference jubilejního 40. ročníku populární Barum Czech rally Zlín, která se konala osm dní před startem rally. Organizátoři soutěže, přední regionální jezdci a zástupci kraje představili nejnovější informace k jedné z nejvýznamnějších motoristických akcí v České republice.

Na úvod tiskové konference dostal slovo zástupce Zlínského kraje tiskový mluvčí pan Ing. Milan Plesar, který promluvil jménem hejtmana kraje MVDr. Stanislava Mišáka. „Zlínský kraj je hrdým patronem této sportovní a společenské události, kterou kraj podpořil výraznou finanční částkou. Do letošního ročníku bych jménem hejtmana Stanislava Mišáka popřál úspěšný a bezproblémový ročník,‘‘ řekl Plesar. Ředitel rally Miloslav Regner seznámil přítomné novináře zejména s programem samotných soutěžních dnů a dalšími podrobnostmi tratí rychlostních zkoušek. „Ve čtvrtek večer proběhne v rámci technické přejímky ve zlínské sportovní hale společné fotografování a autogramiáda vybraných posádek. V pátek odpoledne začnou projíždět přes náměstí historické vozy, které potěší oko nejednoho fanouška. Historici se představí v akci již v pátek večer v rámci divácké Super rychlostní zkoušky a hned po nich budou následovat soudobé vozy. Na sobotu jsou připraveny čtyři rychlostní zkoušky, které se pojedou dvakrát. Stejný počet rychlostek čeká na jezdce také v neděli. Veškeré informace naleznou fanoušci v programu rally,‘‘ uvedl ředitel Barum Czech Rally Zlín. Jak dále Regner řekl, došlo v letošním ročníku k oživení dvou rychlostních zkoušek, které se posledních několik let nevyužívaly. Jedná se o úseky s názvem Biskupice a Velký Ořechov. Dochází k dalšímu využití uliček a silnic, které si Zlínský kraj nese jako dědictví po svých předcích.

Trojnásobný vítěz soutěže a čtyřnásobný český šampion Roman Kresta (Mogul Racing Team) začínal na barumce jezdit s vozem značky Škoda, s kterým se na zdejší tratě vrací i v letošním ročníku. O důvodu výměny Peugeotu 207 S2000 za Škodu Fabia S2000 prozradil více informací. „Mezi mnou, Valdou a Vaškem Pechem se snížil v českém šampionátu bodový rozestup na minimum, takže jsme se rozhodli zabojovat s vozem, který by nám měl pomoci k vítězství v domácím mistrovství. Proto došlo k dohodě s Tondou Tlusťákem. Fabia je lepší vůz než náš peugeot. Nemáme s ní najeto mnoho kilometrů, což je pro nás nevýhoda. Tovární tým Škodovky se chystá do Zlína ve velkém stylu, takže soutěž bude velmi zajímavá. S ohledem na pro nás nový vůz si myslím, že bude velký risk držet se konkurence,‘‘ prozradil čtyřiatřicetiletý Kresta, který se stal před deseti lety nejmladším vítězem v historii soutěže.O tratích Barum Czech Rally Zlín se zmínil další jezdec Jaroslav Orsák (K.I.T. Racing CS). „Původně jsme chtěli na barumce startovat s vozem kategorie Super 2000, ale nakonec volíme naše osvědčené produkční Mitsubishi Lancer EVO IX, které máme vychytané. Pindula je kultovní rychlostkou této soutěže. Je dobře, že se pojede jako poslední. Mnohdy se rozhoduje až na ní,‘‘ pověděl Orsák. Domácí Středisko automobilového sportu Zlín zastupoval při setkání s novináři Milan Kneifel. „Na barumce pojedeme s vozem Suzuki Ignis S1600. Pro tuto soutěž jsme si dovezli nový motor, takže určitě máme šanci konkurenci potrápit. Přesto na vítězství ve skupině A nepomýšlíme, neboť vůz je již starší. Jen ve třídách A6 a A7 je přihlášeno 41 vozů. Naše skupina je nejlépe obsazená v dosavadní historii, takže se nechme překvapit, jak to dopadne,‘‘ uvedl dlouholetý účastník barumky. Pořadatelé obrželi pro letošní jubilejní čtyřicátý ročník celkem 130 přihlášek od soutěžních týmů, z toho 28 přihlášek je z nejvyšší kategorie Super 2000 a 55 přihlášek přišlo ze zahraničí.

Na závěr seznámil přítomnou novinářskou obec tiskový mluvčí soutěže Roman Ordelt s informacemi k provozu tiskového střediska, které bude médiím k dispozici po celou dobu oblíbené rally. „V pátek v 15:30 hodin proběhne úvodní tisková konference s hlavními favority soutěže. Ta závěrečná se bude konat v neděli v 17 hodin se třemi nejúspěšnějšími posádkami a nejlepší českou posádku. Jako bonus jsme připravili na sobotní večer tiskovou konferenci s vybranými vítězi minulých ročníků jako jsou Bertone, Baumschlager, Křeček a další. Navíc bude fungovat po dobu soutěže internetové Rally radio pro všechny fanoušky, vysílá se v anglickém jazyce,‘‘ doplnil na závěr tiskové konference Ordelt. Populární motoristická akce vzbuzuje očekávaný velký zájem médií. V tiskovém středisku barumky projevily zájem akreditovat se na tři stovky novinářů, pracovníků televizních i rozhlasových štábů a fotografů.


Ve Zlíně 19. srpna 2010
Roman ORDELT, Lukáš GABRHELÍK
tiskové středisko
BARUM CZECH RALLY ZLÍN

Související odkazy:
Vladyka s Norkem i po Barumce neporažení
Tam, kde se dělá čas VI – video z Barum Czech rally
Fotografie z Barum Czech Rally Zlín
RUFA Šport v TOP 10 na Barum Rally
Tiskové informace k Barum Czech rally Zlín číslo 23 až 27
Rychlí „dvoukolkáři“ míří do Zlína
Tiskové informace k Barum Czech rally Zlín číslo 17 až 21
Nadace Colin McRae Vision ve Zlíně, TZ16
Přihlášeno celkem 28 vozů kategorie Super 2000!, TZ15
Omezení železniční dopravy během barumky, TZ 12
Pořadatelům barumky se přihlásilo 130 posádek, TZ 11
TZ k Barum rally Zlín 2010 číslo 1 až 10

Vše o letošním ročníku této soutěže
Oficiální stránky soutěže
Zvláštní ustanovení
Harmonogram soutěže
Video sestřihy nejen havárií
Nástrahy rally
Ostatní podniky


 
Top 5 článků za 14 dní
Reklama
"Tiskové informace k Barum Czech rally Zlín číslo 17 až 21" | Přihlásit/vytvořit účet | 0 komentář(ů)
Body

Za obsah komentářů je zodpovědný uživatel, ne provozovatel těchto stránek
  
Webhosting poskytuje: PC servis Zlín - Ing. David Zvonek
webmaster: Ing. David Zvonek, spolupráce Lukáš Vičánek
na obsahu stránek se podílí: Ing. Pavel Zvonek, Zdeněk Vladyka, Ing. David Zvonek, Štěpán Forman a další


© Copyright RS-Příluky. Stránka potřebuje 0.918678 vteřiny k natažení.