Rally2.com rally video videa sprint crash foto fotografie

  
Info
ISSN: 1213-9173
Vydává:
Rallysport Příluky
Šéfredaktor:
Ing. Pavel Zvonek
Vedoucí týmu:
Štěpán Forman
Doporučujeme
Nyní naše stránky prohlížejí 8 host(é) a 0 uživatel(é).


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde.  
Barum rally
nejen 2008
eShop.Rally2.com
internetový obchod 
MČR - rally

Tiskové zprávy k Barum rally číslo 23 až 24
Posláno Čtvrtek, 21 Srpen 2008 @ 09:23:34  Vytisknout  Poslat článek známým
Autor článku: RSPříluky


První ohlasy jezdců při seznamovacích jízdáchSoutěžní posádky mají za sebou první den seznamovacích jízd Barum rally Zlín 2008. Podle harmonogramu poznávaly během středečního dne čtveřici úseků prvního dne, včetně kultovních zlínských úseků Pindula a Troják. Pokud nepůjdeme do absolutních detailů (množství umělých nebo přírodních retardérů), Troják zůstal shodný s loňským rokem, naopak Pindula se po dvou ročnících vrací do směru, který vždy vzbuzoval více emocí. Tedy s dlouhým těžkým klesáním v lesním úseku z Pinduli do Želechovic. RZ Zádveřice je shodná s loňským ročníkem a RZ Semetín byla prodloužena od startu, kde se nachází řada zrádných míst.

Renato Travaglia, Itálie (startovní číslo 5): „Vložky na barumce jsou tradičně velmi obtížné, s charakteristickým uskákaným povrchem. Místy bude na trati i množství šotoliny, takže nás čeká nesmírně těžký závod. Jelikož jsem ve Zlíně častým hostem, otočení směru RZ Pindula mi nevadí, neboť už jsem ji v minulosti absolvoval v obou směrech.“

Jozef Béreš jr., Slovensko (startovní číslo 11): „Loni jsem na barumce nestartoval, takže mám menší handicap. Určité pasáže rychlostních zkoušek Pindula či Troják si přesto vybavuji, ale další dva úseky jsou pro mě zcela nové. A hlavně Semetín bude nesmírně těžký. Celkově je vidět, že se organizátoři snažili řadu míst upravit, ale okraje cest jsou často velmi ostré, určitě bude vytaháno i množství kamenů, proto mohou hrozit defekty. Proto si myslím, že sobota do konečných výsledků hodně promluví.“

Enrique Garcia Ojeda, Španělsko (startovní číslo 14): „Na barumce jedu potřetí a zdejší zkoušky mi sedí. Loni jsme dokonce až do mechanických problémů vedli, takže nemohu mít letos malé cíle. Budu spokojený s každým výsledkem na stupních vítězů.“

Anton Alen, Finsko (startovní číslo 16): „Půjdu do závodu pozitivně naladěn, neboť loni jsme až do havárie okupovali přední příčky. Ale v letošním harmonogramu je řada zkoušek upravena, jedou se v opačném směru, což pro nás není příznivé. Na asfaltu se totiž stále mám co učit. Každý odjetý kilometr je cennou zkušeností.“

Jan Jelínek, Česká republika (startovní číslo 28): „První etapa je na barumce vždy velmi náročná, navíc letos harmonogram obsahuje sérii čtyř zkoušek bez servisu, s čímž musí každý kalkulovat. Bude to náročné na techniku a zejména pneumatiky. Nutností bude vést šest kol a na poslední zkoušky bude dobré dát nové dopředu.“

Ve Zlíně 20. srpna 2008
ing. Tomáš PLACHÝ
tiskové středisko
Barum rally Zlín

Favorité se sjeli do Zlína, předstartovní horečka vrcholí!Během úterního dne se prezentovalo v sekretariátu Barum rally Zlín celkem 90 posádek z 12 evropských států. Do České republiky dorazili všichni hlavní favorité letošního osmatřicátého ročníku populární barumky, která se jede jako mistrovství Evropy v rally a prestižní seriál Intercontinental Rally Challenge (IRC). Početné zástupy diváků uvidí na Zlínsku nejkvalitněji obsazenou soutěž letošního seriálu evropského šampionátu a IRC.

Ve startovním poli se objeví celkem 21 vozů kategorie Super 2000 a navíc prototyp Škoda Fabia 2000 se představí při své ostré premiéře s Janem Kopeckým za volantem v roli předjezdce. K největším favoritům zlínské rally patří obhájce loňského prvenství a vedoucí jezdec seriálu IRC Nicolas Vouilloz z Francie, vedoucí muž evropského šampionátu Luca Rossetti z Itálie, loňský vítěz Intercontinental Rally Challenge Enrique Garcia Ojeda ze Španělska (všichni Peugeot 207 S2000) a tovární jezdec Abarthu Giandomenico Basso z Itálie (Fiat Grande Punto S2000). Do boje o nejčelnější příčky hodlá promluvit trojnásobný vítěz Roman Kresta, dále Freddy Loix z Belgie, Bryan Bouffier z Francie (všichni Peugeot 207 S2000) nebo dvojnásobný vítěz barumky Renato Travaglia z Itálie (Fiat Grande Punto S2000). Do Zlína se sjela opravdu skvělá konkurence, neboť na dvě desítky jezdců může pomýšlet na celkové prvenství. Při vyrovnanosti jezdců se očekávají hodnotné sportovní boje na jednotlivých úsecích rychlostních zkoušek. Vedle Kresty hodlá hlasitě promluvit do pořadí v první desítce řada českých jezdců jako například Václav Pech (Mitsubishi Lancer EVO IX), Pavel Valoušek, Josef Peták (oba Peugeot 207 S2000) a další. Z jezdců první třicítky seznamu přihlášených nepřijel do České republiky pouze juniorský mistr světa z roku 2003 Brice Tirabassi z Francie (Peugeot 207 S2000), z dalších jezdců se zlínským pořadatelům omluvili Cedric Robert z Francie, Alessandro Perico z Itálie (oba Renault Clio R3) a čeští zástupci Lubomír Minařík (Suzuki Ignis S1600) a Jan Štěpánek (Subaru Impreza STi).
Během středečního dopoledne začínají seznamovací jízdy na jednotlivých úsecích rychlostních zkoušek. Na posádky čekají erzety Pindula, Zádveřice, Semetín, Troják a shakedown ve Hvozdné. Povoleny jsou tři průjezdy stejnou erzetou, zbylé rychlostní zkoušky jsou na programu seznamovacích jízd ve čtvrtek. Devadesátka doposud prezentovaných posádek není konečné číslo, neboť pořadatelé z Auto klubu Barum Zlín v AČR očekávají na pátečním startu přes sto soutěžících. V rámci doprovodného programu se uskuteční ve čtvrtek 21. srpna od 17 hodin na náměstí Míru před zlínskou radnicí autogramiáda vybraných jezdců. Účast mimo jiné přislíbili Roman Kresta, Freddy Loix, Václav Pech, Grzegorz Grzyb, Jan Kopecký nebo Milan Pantálek. Právě prvně jmenovaný divákům představí soutěžní speciál Peugeot 207 S2000 v barvách Tescoma Rally Teamu.

Ve Zlíně 19. srpna 2008
Roman ORDELT
tiskový mluvčí
Barum rally Zlín

Barumka nabídne ve čtvrtek bohatý doprovodný programBarum rally Zlín show s Radiem Zlín – pod tímto názvem se skrývá zábavné a kulturní odpoledne plné her a soutěží s rally tématikou, moderátorských life vstupů a hitů z Rádia Zlín, hlavního mediálního partnera. Zábavný a kulturní program v rámci letošní barumky proběhne ve čtvrtek 21. srpna od 15:30 hodin na náměstí Míru před zlínskou radnicí a potrvá až do večerních hodin.

„Diváci a navštěvníci barumky se mohou ve čtvrtečním odpoledni a podvečeru těšit na možnost vyzkoušení poslední verze simulátoru formule 1 nebo čtyřkolkovou motocyklovou dráhu s nejnovějšími čtyřkolkami a nebo překvapení na závěr v podobě vystoupení skupiny The Backwards - The Beatles revival band,“ uvedla ing. Šárka Bednaříková, vedoucí marketingu a sponzoringu Barum rally Zlín a spoluorganizátorka čtvrteční akce. Hlavním tahákem pro diváky bude autogramiáda vybraných předních jezdců Barum rally Zlín v čele s trojnásobným vítězem Romanem Krestou, který zároveň představí svůj soutěžní vůz Peugeut 207 Super 2000 v barvách Tescoma Rally Teamu. Autogramiáda vypukne v 17 hodin „Největší pozornost jsme věnovali nejmenším fanouškům barumky. Připravili jsme pro ně spoustu her o vstupenky a promo předměty Barum rally Zlín 2008, dále automobilové modely nebo tzv. skákací hrnec pro nejmenší a řadu atrakcí,“ vysvětlila Bednaříková.
Na zlínském náměstí zároveň proběhne technická přejímka soutěžních historických vozů v rámci Star rally, která bude součástí barumky. Divákům se představí soutěžní skvosty nedávné minulosti jako jsou legendární vozy Fiat 131 Abarth, Škoda 130 RS, dále Opel Ascona, BMW 2002, Volkswagen Brouk, škodovky nejrůznějších typů a řada dalších. Výsledky Star rally budou sestavy na základě hlasování diváků v průběhu rally, když fanoušci hodnotí průjezd a jejich favorita. Hlasování proběhne ve spolupráci s Rádiem Zlín, stačí odeslat esemesku ve tvaru RZ mezera a startovní číslo (například RZ 25) na číslo 9000603. Vyhrát můžete řadu věcných cen jako například celoroční předplatné časopisu Rally, DVD s tématikou rally a další.

Během celého odpoledne jsou připraveny ze zlínského náměstí před radnicí moderátorské vstupy a Live přenosy Radia Zlín do vysílání, chybět nebude ani bohaté občerstvení. Pořadatelé Barum rally Zlín ve spolupráci s Radiem Zlín zvou všechny příznivce automobilového sportu na zlínské náměstí Míru. Důležitá informace pro diváky: vstup na celý program je volný. Příznivci automobilového soutěžního sportu mohou i další hodiny čtvrtečního dne strávit ve Zlíně při populární barumce. Ve večerních hodinách proběhne ve sportovní hale Novesty veřejnosti přístupná technická technická a v noci ze čtvrtka na pátek seznamovací jízdy na trati divácké Super rychlostní zkoušky v ulicích krajského města a bývalého svitovského areálu.Časový harmonogram akce BARUM RALLY ZLÍN show s Radiem Zlín:

15:30 hodin: zahájení programu

16:30 hodin: talk show – živé vysílání Rádia Zlín z náměstí Míru

17:00 - 18:30 hodin: technická přejímka - Star rally historic s následnou výstavou.

17:00 hodin: autogramiáda předních jezdců ze startovní listiny Barum rally Zlín
(včetně Romana Kresty s ukázkou soutěžního vozu)

18:30 - 19.30 hodin: koncert skupiny The Backwards - The Beatles revival band


Součástí akce:
moderátorské vstupy a „life přenosy“ Radia Zlín z náměstí Míru, soutěže o vstupenky a promo předměty Barum Rally Zlín 2008, nejnovější automobilový simulátor formule 1, čtyřkolková motocyklová dráha s možností vyzkoušení, RC Modely, skákací hrnec pro nejmenší, občerstvení atd.


Ve Zlíně 17. srpna 2008
Roman ORDELT
tiskový mluvčí
Barum rally Zlín

Související odkazy:
D. Vladyka v cíli Barumky absolutně poslední + video
Video - Barum rally David Kania
Svezení v S2000 pohledem AlesGuteho
Barum Rally v podání Seznam.cz Rally Teamu
Fotografie z Barum rally
Video - Barum rally Zdeňka Vladyky
Jak jsem se svezl s Mirou Tarabusem
T&T opět brzký konec na Pindule
FIAT RUFA Rally Team po Barum Rally Zlín, odstúpenie po poruche
Video upoutávka na Barum rally 2008
Top 30 Barum rally – představení posádek
FIAT RUFA Rally Team pred Barum Rally
Tiskové zprávy k Barum rally číslo 23 až 24
Pohled na letošní Barum rally po tiskové konferenci v Praze
Tiskové zprávy k barum rally číslo 17 až 22
Tiskové informace k Barum rally č. 13 až 16
Tiskové zprávy k Barum rally
Z bohaté historie zlínské rally, která v letošním roce napíše osmatřicátý díl
Základní informace o letošní barumce

Vše o letošním ročníku této soutěže
Oficiální stránky soutěže
Zvláštní ustanovení
Harmonogram soutěže
Mapy soutěže
Přihlášené posádky
Online výsledky
Video sestřihy nejen havárií
Nástrahy rally
Ostatní podniky


 
Top 5 článků za 14 dní
Reklama
"Tiskové zprávy k Barum rally číslo 23 až 24" | Přihlásit/vytvořit účet | 0 komentář(ů)
Body

Za obsah komentářů je zodpovědný uživatel, ne provozovatel těchto stránek
  


Webhosting poskytuje: PC servis Zlín - Ing. David Zvonek
webmaster: Ing. David Zvonek, spolupráce Lukáš Vičánek
na obsahu stránek se podílí: Ing. Pavel Zvonek, Zdeněk Vladyka, Ing. David Zvonek, Štěpán Forman a další


© Copyright RS-Příluky. Stránka potřebuje 1.312867 vteřiny k natažení.