Rally2.com rally video videa sprint crash foto fotografie

  
Info
ISSN: 1213-9173
Vydává:
Rallysport Příluky
Šéfredaktor:
Ing. Pavel Zvonek
Vedoucí týmu:
Štěpán Forman
Doporučujeme
Nyní naše stránky prohlížejí 12 host(é) a 0 uživatel(é).


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde.  
Barum rally
nejen 2008
eShop.Rally2.com
internetový obchod

 
MČR - rally

Pohled na letošní Barum rally po tiskové konferenci v Praze
Posláno Čtvrtek, 14 Srpen 2008 @ 22:48:01  Vytisknout  Poslat článek známým
Autor článku: Aleš Holakovský


Dne 12.8. se v sídle Autoklubu ČR v Praze uskutečnila tisková konference k 38. Barum rally Zlín, která proběhne na Zlínsku 22.-24.8. 2008.

Zástupci pořadatele představili přihlášené jezdce ze špičky startovní listiny, mezi kterými nechybí nikdo ze současné špičky prestižního šampionátu IRC, jehož je Barum rally stejně jako v loňském roce součástí. Středem pozornosti tak budou zejména dva jezdci, kteří jsou po pěti podnicích v čele tohoto šampionátu - loňský vítěz Barum rally Nicolas Vouilloz a letošní objev sezóny IRC Luca Rosseti. Navíc přijede i celkový loňský vítěz seriálu IRC Enrique García Ojeda, který loni bojoval na „barumce“ s Vouillozem o vítězství až do cíle, ovšem letos se věnuje pouze španělskému mistrovství. K závodu je přihlášeno 22 vozů specifikace S2000, což je dosavadní světový rekord. Doposud nejvyšší počet vozů S2000 byl přihlášen na Ypres rallye v Belgii, kde to bylo 18 vozidel této specifikace. S dalším vozem S2000 pojede mezi předjezdci Jan Kopecký s testovacím prototypem Škoda Fabia S2000, což bude vůbec první příležitostí, kdy bude moci veřejnost vidět tento vůz v závodním tempu. Pořadatel vyjádřil přání, že doufá, že díky rekordnímu počtu vozů S2000 bude letos prestiž Barum rally definitivně rehabilitována i u těch fanoušků, kteří se na její obsazení dívají kriticky od roku 2005, kdy zde (vzhledem k tehdejšímu českému šampionátu zcela nekoncepčně) nebyla povolena účast vozům vrcholné kategorie WRC.Co se trati týče, tak pokud započítáme i úseky, které se jedou v opačném směru, je 57% trati RZ oproti loňsku nových. Zajímavostí je, že celková délka trati letošní Barum rally je oproti loňské o celých 200 km kratší (pouze 540 km), při zachování stejné kilometráže rychlostních zkoušek (263 km). Podařilo se totiž výrazně zkrátit přejezdy mezi rychlostními zkouškami. Díky tomu je také časový harmonogram kompaktnější a hlavní sobotní etapa se odehraje v poměrně krátkém časovém úseku.

To s sebou však nese dvě významné změny. Jednou je, že v sobotní etapě budou muset posádky dvakrát absolvovat více než 72 km RZ bez možnosti servisu i výměny pneumatik, což bude zejména v případě velmi teplého počasí klást enormí nároky na výdrž pneumatik, a tomu bude třeba přizpůsobit i jízdu. V neděli potom závodníky čeká dvakrát taktéž velká porce 55 km RZ bez servisní přestávky.

Další změnou je z diváckého hlediska to, že mezi rychlostními zkouškami půjde jen obtížně přejíždět a kdo bude chtít přehlédnout celé startovní pole, bude se muset i během hlavní sobotní etapy prakticky spokojit pouze se dvěma zhlédnutými rychlostními zkouškami. To s sebou sice nese zjednodušení situace pro pořadatele a vůbec celkové zjednodušení dopravní situace na Zlínsku v průběhu rallye, ale diváky sledující rallye „na živo“ jde o jednoznačné negativum. Pořadatel také upozornil na přísný zákaz nočního stanování podél tratí rychlostních zkoušek, zejména v úsecích Pindula a Troják, stejně jako tomu bylo i v minulých letech. Ovšem vzhledem k tomu, že stanová městečka, která podél trati v některých vhodných lokalitách během soutěže vyrůstají, již neodmyslitelně patří k atmosféře Barum rally, která z ní také dělá ojedinělý podnik, lze jen doufat, že pořadatel nebude dodržování tohoto zákazu všude striktně vyžadovat.

Na tiskové konferenci bylo také představeno DVD se zdravicí vůči Barum rally soutěžácké legendy a současného poslance europarlamentu Ariho Vatanena. Ten zde s úsměvem poznamenává, že Barum rally zná už od 70. let a že by se na ní někdy do Čech rád podíval, ale vzhledem k tomu, že zde máme na jeho vkus málo jezer, bude trávit závěr léta raději doma ve Finsku ve své sauně. A připomíná, že v běžném provozu máme jezdit opatrně bez zbytečného rizika.
Tolik z letošní tiskové konference k Barum rally Zlín 2008.

PS: Arimu Vatanenovi přeje celá redakce RSPříluky příjemné pocení :-)

Související odkazy:
D. Vladyka v cíli Barumky absolutně poslední + video
Video - Barum rally David Kania
Svezení v S2000 pohledem AlesGuteho
Barum Rally v podání Seznam.cz Rally Teamu
Fotografie z Barum rally
Video - Barum rally Zdeňka Vladyky
Jak jsem se svezl s Mirou Tarabusem
T&T opět brzký konec na Pindule
FIAT RUFA Rally Team po Barum Rally Zlín, odstúpenie po poruche
Video upoutávka na Barum rally 2008
Top 30 Barum rally – představení posádek
FIAT RUFA Rally Team pred Barum Rally
Tiskové zprávy k Barum rally číslo 23 až 24
Pohled na letošní Barum rally po tiskové konferenci v Praze
Tiskové zprávy k barum rally číslo 17 až 22
Tiskové informace k Barum rally č. 13 až 16
Tiskové zprávy k Barum rally
Z bohaté historie zlínské rally, která v letošním roce napíše osmatřicátý díl
Základní informace o letošní barumce

Vše o letošním ročníku této soutěže
Oficiální stránky soutěže
Zvláštní ustanovení
Harmonogram soutěže
Mapy soutěže
Přihlášené posádky
Online výsledky
Video sestřihy nejen havárií
Nástrahy rally
Ostatní podniky


 
Top 5 článků za 14 dní
Reklama
"Pohled na letošní Barum rally po tiskové konferenci v Praze" | Přihlásit/vytvořit účet | 1 komentář(ů)
Body

Za obsah komentářů je zodpovědný uživatel, ne provozovatel těchto stránek

Re: Pohled na letošní Barum rally po tiskové konferenci v (Body: 1)
podle Paja kdy Pátek, 15 Srpen 2008 @ 08:21:09
(Informace o uživateli)

Ten harmonogram je pro diváka opravdu špatný. Čekám, že to bude vypadat jak v Maďarsku a skoro všichni budou sledovat celé startovní pole. Na místě se asi vypije hodně piva.


[ Odpovědět ]

  
Webhosting poskytuje: PC servis Zlín - Ing. David Zvonek
webmaster: Ing. David Zvonek, spolupráce Lukáš Vičánek
na obsahu stránek se podílí: Ing. Pavel Zvonek, Zdeněk Vladyka, Ing. David Zvonek, Štěpán Forman a další


© Copyright RS-Příluky. Stránka potřebuje 1.198375 vteřiny k natažení.