Rally2.com rally video videa sprint crash foto fotografie

  
Info
ISSN: 1213-9173
Vydává:
Rallysport Příluky
Šéfredaktor:
Ing. Pavel Zvonek
Vedoucí týmu:
Štěpán Forman
Doporučujeme
Nyní naše stránky prohlížejí 8 host(é) a 0 uživatel(é).


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde.  
Barum rally
nejen 2008
eShop.Rally2.com
internetový obchod

 
Zajímavosti

Aholako Socialteam Motorsport vzpomíná na jarní Koráb a oznamuje svůj historicky
Posláno Pátek, 27 Červenec 2007 @ 12:50:27  Vytisknout  Poslat článek známým
Autor článku: Aleš Holakovský


Jezdec Aholako Socialteamu Motorsport Aleš Holakovský 29. dubna 2007 již tradičně absolvoval Automobilový slalom do Korábu ve Kdyni konaném při MČR v AS, na kterém každý rok prokazuje svůj jezdecký potenciál. Jde de fakto o „maskovaný“ amatérský závod do vrchu po úseku legendární rychlostní RZ Koráb, která se jezdí při Rally Šumava a Vltava (ovšem to se jezdí většinou ve směru dolů). Položili jsme jezdci několik zvídavých otázek:

Jak probíhaly přípravy na letošní závod do Korábu?
Tak zpočátku jsem myslel, že z demonstrativních důvodů ani nepojedu, abych tímto upozornil prezidenta Klause na proces globálního oteplování vlivem skleníkového efektu. Takové gesto od Aholako Socialteamu by jistě nezůstalo nepovšimnuto. Jelikož se však na tento závod vždy velmi těším, tak jsem nakonec překonal morální aspekt svého svědomí - vždyť co může být pro normálního člověka krásnějšího, než se projet na úseku, který je výrazným místem v dějinách i současnosti českého rallysportu. Jen pro méně informované snad můžeme připomenout, že zde letos (zejména kvůli zdejší mlze) ztratila své naděje na úspěch při Rallye Šumava řada předních posádek, a bohužel mezi nimi byla i elitní posádka Rallysportu Příluky Tarabus-Trunkát, když spolujezdec zde přišel ke zlomenině ruky a jezdec ke svému prvnímu odstoupení pro havárii po devíti letech své rallyové kariéry. Při „slalomu“ se však jezdí za světla, bez mlhy, a pro jistotu do kopce, takže podobné scénáře doufejme nehrozí. Koráb je však magický i ve dne a i z civilního vozu 
Výjimečnosti tratě odpovídala na poměry Social teamu i výjimečná příprava – vůz prošel před závodem seřízením řídící jednotky u našeho známého chiptunera škodovek angažujícího se v rallysportu zejména ve třídě A5, a výsledkem bylo pro mě až nečekané zlepšení času na této trati oproti loňsku, kdy se jelo za stejných podnebních i teplotních podmínek. Ve všech třech jízdách jsem zajel o čtyři sekundy lepší čas než jsem zajížděl loni, čili na trati 2,2 km jde o zlepšení téměř 2 sec/km. Čili Aholako Social Motorsport v tom případě postupuje ve vývoji rychleji než někdejší tým Škoda Motorsport, což jistě jen svědčí o našem vývojovém potenciálu. Po jezdeckém potenciálu je to náš druhý největší. A to se ještě vůbec nezmiňuji o premiérovém vyhození zadních sedaček, rezervy, a natankování 100 oktanového benzínu. No prostě WRC hadr.
Před závodem jsem také prošel útrpnou sociální procedurou s výměnou pneumatik, když jsem najel 100 km (200 Kč benzínu) po okolí Prahy, abych zjistil, že za méně než 450 Kč mi auto nikde nepřezují. Nakonec jsem situaci vyřešil tak, že jsem v týmové základně v Hluboké u Kdyně vzal dvě méně odrbané Matadorky s traktorovitým vzorkem, nechal je za 200 Kč přezout a vůz byl připraven. I na autokros.Mluvil jsi o výrazném zlepšení, ale pohledem do výsledků zjistíme, že jsi obsadil 54. místo ze 64. účastníků, čili je to opět 10. místo od konce stejně jako loni. Čím to?
Ano, je to tak, dělal jsem kvůli tomu dokonce analýzu, ještě loni by to stačilo na 15. místo od konce. Pokrok zřejmě kráčí dopředu i v amatérském závodním prostředí a nebere ohled ani na sociální týmy. A předjely mě dokonce i dvě podobně civilně vyhlížející Feldy, kdybych neměl takový potenciál, skoro bych znejistěl.

A co samotný průběh závodu? Nějaké krize?
Vyloženě krize nebyly, jelikož jsem zde již jel po čtvrté a asi těžko mě již zde může něco překvapit. Co však zavánělo krizovými situacemi byla místa, kde stáli nějací známí. Nejdříve jsem zkazil zatáčku, kde fotili známí fotografové amatérských soutěží Zdeněk a Tomáš Holubářovi, jelikož jsem chtěl předvést co nejrazantnější průjezd a krouhnul jsem zatáčku moc brzo. Takže kromě toho, že se fotka rozmazala, jsem se ještě málem nevešel do kuželek na výjezdu (šlo zrovna o jedinou zatáčku na trati kde jízdu omezují kuželky), a ztratil zde dle času půl sekundy. Další pro mě zajímavou situací bylo, když mi před zatáčkou vlezli k cestě můj strýc se sousedem a hecovali, následnou serpentinu jsem musel projet jednou rukou, abych mohl druhou mávat, ale vyšlo to lépe, než jsem čekal. Naštěstí tu nebyla žádná sněhová závěj, kam bych mohl zajet, jako při svém posledním mávání. Mimochodem v této zatáčce se loni zastavil o pěticentimetrový smrček na lesní mýtince spolujezdec Škubánek Motorsportu Martin Vinopal, jehož znáte z minulé tiskovky.

Ještě nějaké další zajímavé zážitky?
V tréninku mě na uzavřené trati svezl pozdější vítěz licencované mistrovské třídy L2 do 1400 ccm junior Martin Zimák v závodním Peugeotu 106. Byl to moc pěkný zážitek, akorát mě trochu deprimovalo, že tam, kde já dávam na kratší dobu trojku, on řadí na delší dobu čtyřku. Pak se na oplátku svezl on se mnou.
Ještě mě potěšilo, že provedený chiptuning se projevil i na možnosti řadit oproti minulým létům v dřívějších místech (auto se dříve dostalo na určitou rychlost), byť jak jsem poznamenal, oproti závodnímu Peugeotu je to i tak deprimující.
Ještě bych rád poděkoval Holubářovým a Maevadovi za fotky a videa mých sociálních průjezdů.Myslíme, že o Korábu už jsi toho řekl více než dostatečně. Dle nadpisu se ale chystá veliká bomba – tvůj start za Rallysport Příluky! Můžeš k tomu říci něco bližšího?
Již mnoho let přemýšlím, jak dosáhnout té velké cti, a moci startovat za tento stále slavnější rallyový tým. Nyní jsem však přišel na geniální způsob, jak toho dosáhnout bez investování zcela asociální částky mnoha desítek až stovek tisíc korun nutných na absolvování nějakého rallysprintu, která je neslučitelná s rozpočtem týmu. V neděli 29.7. se tedy zúčastním za Rallysport Příluky čtvrtého podniku Bike Rallyového šampionátu, který se jezdí ve Zlínském kraji. Jede se ve Zlíně v Lesní čtvrti nad gymnáziem, což je pouhý kilometr od centra Rallysportu Příluky (info www.wbcrally.com). Takže svůj start považuji prakticky za nostalgickou reprezentační povinnost vůči týmu, který dlouho před expanzí do světa rally začínal v 80. a 90. letech právě na kolech. Dokonce z této doby již existuje video, které prý mělo při promítání veliký divácký úspěch. Zkoušel jsem na ICQ dva členy RS Příluky překecat, ať zavzpomínají na své závodní kořeny z doby ještě před získáním řidičského průkazu, ale vymlouvali se na neodpovídající techniku a vysoký věk. Ale uvidíme, třeba se ještě někdo hecne a bude legrace ;-)

Nuže, až to vhání slzu do oka, přejeme tedy mnoho štěstí při nedělní Bike Rally, co nejvíce kostí v celku, a co nejmenší ostudu a hlavně vzorné splnění reprezentačního úkolu!
Ano, ze strany šéfredaktora webu Rallysportu Příluky na mě byl vyvíjen jistý nátlak na zajetí kvalitního výsledku, doufám, že to nervově ustojím.

Aholako Socialteam media department: Díky za rozhovor!

Související odkazy k posádce:
Více informací o posádce
AlesGute před Bikerally Zlín + onboard 2007
Erzetka Beroun pohledem předjezdců č. X
Aholako Socialteam Motorsport vzpomíná na jarní Koráb a oznamuje svůj historicky
Škubánek Motorsport úspěšně absolvoval svůj první podnik
Škubánek Motorsport se představuje!
Aholako Socialteam Motorsport úspěšně absolvoval první letošní podnik!
Aholako Socialteam Motorsport zahajuje svoji letošní sezonu!
Silvestr, aneb jak to loni taky bylo...


Související odkazy:

Video sestřihy nejen havárií
Nástrahy rally
Ostatní podniky


 
Top 5 článků za 14 dní
Reklama
"Aholako Socialteam Motorsport vzpomíná na jarní Koráb a oznamuje svůj historicky" | Přihlásit/vytvořit účet | 7 komentář(ů)
Body

Za obsah komentářů je zodpovědný uživatel, ne provozovatel těchto stránek

Re: Aholako Socialteam Motorsport vzpomíná na jarní Korá (Body: 1)
podle AlesGute kdy Pondělí, 30 Červenec 2007 @ 11:04:41
(Informace o uživateli)

Díky za tiskovku, ale co je to tam za fotky, které vůbec nesouvisejí s tématem? To je známka punku! A v nadpisu chybí "...první start za Rallysport Příluky.";-)


[ Odpovědět ]

Re: Aholako Socialteam Motorsport vzpomíná na jarní Korá (Body: 0)
podle Anonymous kdy Pondělí, 30 Červenec 2007 @ 12:52:39

Pěkně jel Guťák na nedělním Závodě WBC na kole


[ Odpovědět ]

Re: Aholako Socialteam Motorsport vzpomíná na jarní Korá (Body: 1)
podle Paja kdy Pondělí, 30 Červenec 2007 @ 13:59:37
(Informace o uživateli)

Jinak jsem chtěl Guťákovi poděkovat za vzornou reprezentaci týmu. Při prvním startu a s tou jeho N1 se umístil v první polovině, to je podle mě velký výkon. Proti hvězdám s těma WRC kolama se neztratil.


[ Odpovědět ]

  
Webhosting poskytuje: PC servis Zlín - Ing. David Zvonek
webmaster: Ing. David Zvonek, spolupráce Lukáš Vičánek
na obsahu stránek se podílí: Ing. Pavel Zvonek, Zdeněk Vladyka, Ing. David Zvonek, Štěpán Forman a další


© Copyright RS-Příluky. Stránka potřebuje 1.66182 vteřiny k natažení.