Rally2.com rally video videa sprint crash foto fotografie

  
Info
ISSN: 1213-9173
Vydává:
Rallysport Příluky
Šéfredaktor:
Ing. Pavel Zvonek
Vedoucí týmu:
Štěpán Forman
Doporučujeme
Nyní naše stránky prohlížejí 7 host(é) a 0 uživatel(é).


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde.  
Barum rally
nejen 2008
eShop.Rally2.com
internetový obchod

 
MČR - sprintrally

Danova jedenáctka po zasněženém Vsetíně
Posláno Úterý, 07 Listopad 2006 @ 11:16:58  Vytisknout  Poslat článek známým
Autor článku: Pavel Zvonek


Náš tradiční posoutěžní rozhovor s Danem Trunkátem, spolujezdcem Miry Tarabuse, tentokráte probírá události, které zažila posádka Rallysportu Příluky na letošním ročníku Wurt Partr Rally Vsetín. Kluci zde poprvé s vozem Suzuki Ignis startovali na sněhu, takže premiéra to byla velice náročná

1. Nazdar, můžeš celkově zhodnotit soutěž z vašeho pohledu?    
Ahoj, určitě rozporuplné pocity - výsledkově určitě pod očekáváním, spousta zkušeností ze sněhu dobrých pro příští zimní soutěže, úleva z toho, že je auto celé. Občas je dobré zjistit, že ještě pořád máme co zlepšovat - v tomto případě jednoznačně v oblasti výběru a zajištění vhodných gum. Kdo tam byl ví sám nejlépe co se tam dělo - ti kdo dojeli jsou fakt pašáci - osobně smekám zejména před moji ženou, moc jsem jí nevěřil, že někam s Hondou nesklouzne...2. Jaké jste používali pneumatiky?      
Upřímně - nebyli jsme dobře připraveni na podmínky, které nastaly. Kdyby nám Jirka Volf před startem závodu naprosto nezištně nepřenechal 1 Matadoru Z1 ze své rezervy a druhou (byla už poslední co MATADOR tam měl)  jsme nekoupili, tak jsme asi dopadli jako Honza Kopecký...Takto jsme aspoň na předku mohli jet Matadory Z1 vzadu Michelin D10, na RZ 3,5 jsme D10 jeli i vpředu - jiná možnost nebyla, ideální to samozřejmě nebylo ani náhodou.

3. Co říkáš na letošní zkrácenou verzi tratí?   
Na tratě jsme se moc těšili, za sucha by byly na S1600 jak dělané a mohla to být pro nás v jejich plné verzi třešnička na dortu za úspěšnou sezónou. Jejich zkrácení byl určitě v těch podmínkách jediný kompromis jak soutěž odjet.  4. Údajně jste zažili i jednu větší krizi   
Krize byly větší dvě. Málem jsme sklouzli na Bystřičce ze svahu do lesa a pak na RZ 5 na D10 Michelinech kousek předtím než to v prvním průjezdu rozbil Jirka Volf, jsme šli přímo mým kolem  rovně na solidní patník. Už jsem se nachystal, že půjdeme a pak asi Mira stisknul nějaký tlačítko a patník zajel a vyjel za autem. Jediný důsledek byl, že mě v neděli solidně bolely svaly, jak jsem byl zatnutý a nachystaný...

5. Co by jsi na závodě nejraději změnil, co se ti nelíbilo?   
Před pořadateli vcelku smekám, to co dokázali v tomto počasí, klobouk dolů. Přeji jim, aby ji vyšla žádost o posun v termínu soutěže dopředu. Jediné co mě nepotěšilo bylo, že jsme na itineráře čekali přes hodinu frontu, tam to asi trošku podcenili.. 

6. V poslední RZ vám Tonda Tlusťák docela naložil, zvolnili jste?  
Před poslední RZ jsme vedli před Tondou myslím o sekundu. Po RZ 5 jsme tam jako jedinou naši možnou volbu přezuli na předek již notně sjeté Z1 Matadory a když jsme přijeli před start erzety, tak tam Tonda měl na předku přezuté nové Barumky OR 32, takže při jeho kvalitách bylo už před startem jasné jak to dopadne - byl to z naší strany marný boj. Tonda byl prostě lépe připraven - další školné pro nás.   7. Neměli jste taky myšlenku zabalit soutěž v průběhu závodu?    
U mě myšlenky na zabalení přišly až před poslední RZ, ale ta už byla po  směru do servisu.

8. Nezajeli by jste lepší výsledek s Hondou?    
Když se podíváš na výsledky, tak první Honda je za námi kolem 20 sekund, takže je to dost možné, ale na kdyby se nehraje. Byl to test a určitě splnil účel.

9. Topí váš Ignis – mnozí si stěžují, že to bývá v zimě docela problém?   
Je to skutečně slušný problém, IGNIS netopí vůbec, jediný ohřívák je vyhřívání předního skla. Po prvních dvou RZ zamrzly zevnitř boční skla, takže když se na přejezdech Mira ptal jestli je to zprava  dobrý, tak jsem jako správný hráč rulety říkal, že určitě... Blbý je, že Mirovi v závodních botách mrznou nohy, takže na delší přejezdy budeme muset něco vymyslet.

10. Kde jste byli ubytováni?    
 Po zkušenostech z minulého roku opět na Penzionu v Hluboké - nic lepšího ve Vsetíně a širokém okolí neexistuje, což znalci určitě potvrdí..

11. Místo závěrečné otázky bych rád Danovi za celou redakci a zejména naše čtenáře poděkoval. Celý soutěžní rok jsme zde mohli číst velice zajímavé odpovědi popisující mnohdy dramatické zápolení, ale i zákulisí naší posádky na té či oné soutěže. Jsme rádi, že si na nás Dan vždy našel čas. Chtěli bychom tímto Mirovi s Danem popřát co největší úspěchy mezi velkými kluky v roce 2007 a zároveň se těšíme i na další zajímavé Danovy jedenáctky. Ať se tedy daří a je o čem psát. 
  
Děkujeme! Vsetín byl poslední naší soutěží tohoto roku, ale již dnes se fakticky materiálně připravujeme na Janner 2007. Takže ještě jednou díky všem za podporu a přeji Vám hodně pořádných rallyových zážítků v nové sezóně! Dan Trunkát.

Ptal se: Pavel Zvonek
Foto: bratři Kunčíkové

Související odkazy k posádce:
Více informací o posádce
Rallye San Remo pohledem Jaromíra Tarabuse
Z T&T pro rok 2011 TNT aneb sezona plná návratů
T&T pátí na Bohemii i v konečném pořadí MMČR
T&T: Dramatický souboj o vítězství zakončený stříbrem
T&T: Co všechno dokáže zmařit součástka za euro dvacet
Tarabus - Norek na Kopné: Premiérové absolutní vítězství!
Na Vysočině s Tarabusem
T&T v Krumlově: Bronz v plné konkurenci!


Související odkazy:
Premiéra s Fabií Kit Car odložena
Tomaštík přijel, zvítězil a odstoupil
Jelínek ve Vsetíně dobýval medaile
Tarabus s Ignisem premiérově na sněhu
Fotografie z Wurth Partr rally Vsetín
Danova jedenáctka po zasněženém Vsetíně
Životní výsledek Pavla Prášila na Vsetíně + video
Minařík poprvé s puntem

Vše o letošním ročníku této soutěže
Oficiální stránky soutěže
Zvláštní ustanovení
Harmonogram soutěže
Mapy soutěže
Přihlášené posádky
Online výsledky
Video sestřihy nejen havárií
Nástrahy rally
Ostatní podniky


 
Top 5 článků za 14 dní
Reklama
"Danova jedenáctka po zasněženém Vsetíně" | Přihlásit/vytvořit účet | 4 komentář(ů)
Body

Za obsah komentářů je zodpovědný uživatel, ne provozovatel těchto stránek

Re: Danova jedenáctka po zasněženém Vsetíně (Body: 0)
podle Anonymous kdy Středa, 08 Listopad 2006 @ 17:29:43

Opravdu to muselo být náročné. Na ty patníky a jiné překážky má Mira asi opravdu nějaké tlačítko, třeba letos na Barumce jak před váma utekly stromy, no přeji hodně štěstí do dalších závodů.D.V.


[ Odpovědět ]

Re: Danova jedenáctka po zasněženém Vsetíně (Body: 1)
podle Paja kdy Středa, 08 Listopad 2006 @ 19:15:28
(Informace o uživateli)

Na tu hrůzu jste to zvládli myslím dobře. Já bych chtěl ještě vyzdvihnout výkon manželky. Nejenže zvládla bez škrábance nástrahy přetěžké trati, ale taky zvládla Příluckou zkoušku odvahy.


[ Odpovědět ]

Re: Danova jedenáctka po zasněženém Vsetíně (Body: 1)
podle Paja kdy Středa, 08 Listopad 2006 @ 19:28:32
(Informace o uživateli)

Pro vytápění Ignisu bych doporučoval naftové případně benzínové nezávislé topení – tzv. Bufík. Na vojně jsme ho s úspěchem používali v sovětském nákladním voze ZIL 131. Myslím, že skloubení moderní techniky s tradicí a dlouhodobou zkušeností osvědčeného výrobce by přineslo ovoce. Reference: mírové mise v Maďarsku, ČSSR, Afganistanu, Čečensku i jinde ve světě.


[ Odpovědět ]

  
Webhosting poskytuje: PC servis Zlín - Ing. David Zvonek
webmaster: Ing. David Zvonek, spolupráce Lukáš Vičánek
na obsahu stránek se podílí: Ing. Pavel Zvonek, Zdeněk Vladyka, Ing. David Zvonek, Štěpán Forman a další


© Copyright RS-Příluky. Stránka potřebuje 1.039151 vteřiny k natažení.