Rally2.com rally video videa sprint crash foto fotografie

  
Info
ISSN: 1213-9173
Vydává:
Rallysport Příluky
Šéfredaktor:
Ing. Pavel Zvonek
Vedoucí týmu:
Štěpán Forman
Doporučujeme
Nyní naše stránky prohlížejí 5 host(é) a 0 uživatel(é).


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde.  
Barum rally
nejen 2008
eShop.Rally2.com
internetový obchod

 
MČR - sprintrally

Životní výsledek Pavla Prášila na Vsetíně + video
Posláno Pondělí, 06 Listopad 2006 @ 23:57:11  Vytisknout  Poslat článek známým
Autor článku: Pavel Zvonek


Velkého úspěchu na právě ukončené Würth Partr Rally Vsetín dosáhla manželská posádka Pavel Prášil – Miroslava Prášilová s vozem Škoda Felicia A/1400, startující pod hlavičkou našeho týmu AK Rallysport Příluky. Požádali jsme proto pilota o krátkou rekapitulaci celého závodu.

Zkusme si to všechno shrnout: 1. místo ve třídě A5, 2. místo skupina A, 6. místo absolutně. Co říkáš na takový výsledek?
P.P: No tak toto je výsledek z říše snů, v který jsme nedoufali ani v nejbujnější fantazii. Největší zásluhu má na tom samozřejmě počasí, jelikož se celá soutěž jela na mém nejoblíbenějším povrchu - sněhu a ledu. Za normálních podmínek by takovýto výsledek s tímto autem možný nikdy nebyl.

Delší dobu Tě nebylo vidět na tratích rychlostních zkoušek. Co Tě přimělo k návratu za soutěžní volant?
P.P: Po celý rok jsme byli zaneprázdněni pronájmem soutěžních aut, takže na nějaké závodění nezbýval čas. Vzhledem k tomu, že tento závod byl poslední a auto bylo k dispozici, rozhodli jsme se svézt. Také rozhodl fakt, že naše vozidlo bylo v průběhu roku víc času v karosárně jak na trati, tak jsem si řekl, že je potřeba ho projet a dovézt do cíle.

Můžeš nám popsat samotný závod a souboj s Tvým největším soupeřem Mirou Březíkem na Felicii KIT CAR?
P.P: Věděli jsme od začátku, že tento souboj bude na ostří nože. Oba dva jsme byli nahecovaní. Startovali jsme za sebou, takže jsme hned mohli porovnávat časy. Začalo se zostra. Na první RZ činil náš rozdíl 0.7 sekund v Mirův prospěch. V této RZ jsme byli 2 krát mimo trať, tudíž nás docela i překvapil výsledný pátý čas absolutně. Toto mě celkem uklidnilo. Řekl jsem si, že je potřeba trošku zvolnit, jinak bude další rozvěs. Na následující RZ vracíme Mirovi 1.4 sek. a dostáváme se do čela třídy i skupiny A. Následoval druhý průjezd Bystřičkou, kde se hodně změnil charakter trati oproti prvnímu průjezdu v podobě mnoha pasáží už bez sněhu. Tady se projevila výhoda Mirkových širších pneu Nokian a také mých pár chyb. Dostáváme strašný obklad 12 sekund. Následoval servis před poslední rundou. Začal padat sníh. Tak si říkám, že toto je voda na náš mlýn a zkusíme ještě zabojovat. Změkčuji si na voze ještě podvozek. Snažím se najít nějaké rozumné nastavení, které bude fungovat. Nevím do jaké míry se mi to povedlo, ale na následující RZ Vesník vyhráváme o 3 sekundy a stahujeme manko na 8 sekund před poslední RZ. Jelikož už hustě sněží a cesty začínají být opět komplet pod sněhem, začínám přemýšlet a počítat. Beru do úvahy mou výhodu užších pneu Barum OR 32 a radím se s manželkou o případném útoku na čelní příčku. Dává mi samozřejmě volnou ruku, tak jsem jí na to řekl, že to co bude následovat asi nebude projížďka růžovou zahradou. Prostě to bude bud´ a nebo...řekla, že jedem... Jelikož jsme tento rok ani jednou nejeli, nezáleželo nám na umístění a nějakých bodech. Tudíž jsme se rozhodli nekalkulovat a nespokojit se s druhým místem. Přijeli jsme závodit, tak budeme závodit. Pojedeme doraz a vsadíme vše na jednu kartu. Jak jsme řekli, tak jsme udělali. Výsledkem celého snažení byly tři těžké krize. Tušil jsem ale, že jinak to byla bezchybná jízda a že čas bude dobrý. Po příjezdu do stopky čekáme netrpělivě na napsání našeho času. Hypnotizujeme Mirkův čas 9:30.2 . Přichází paní časoměřička a píše na tabuli 9:15.0! V tom okamžiku je jasné, že vyhráváme o 7 sekund. V autě následuje výbuch emocí a radosti až mě to zatemnilo mozek tak, že jsem zařadil ihned za jedna a odjel ze stopky. Po několika metrech mě spolujezdkyně upozorňuje co jako dělám, že jsme nedostali ještě jízdní výkaz. To už vidím časoměřiče jak za námi utíká s výkazem.. Poté už v klidu dojíždíme do servisu a při pohledu na časy Milana Kneifela, Pepy Sedláčka a Miry Tarabuse, které jsme si poznačili, zjišťujeme, že by to mělo stačit i na první místo ve skupině A, neboli v dvoukolkách. Bohužel toto pravda nebyla, protože jsme se za poměli podívat na čas Tondy Tlusťáka, který nám na této RZ nadělil 30 sec, jelikož ji stačil díky nízkému startovnímu číslu stihnout projet za relativně lepších klimatických podmínek. To nám ale už vůbec nevadí a jsme šťastní, jak to celkově dopadlo.

Jak se Ti závod líbil celkově?
P.P: Závod se mi líbil moc, hodně jsme si to užili a pěkně se sklouzli. Super počasí, lepší být nemohlo. Jen velká škoda, že se nemohly jet pneu s hřebíky. Taky byla škoda, že se zrušily nějaké vložky, hlavně ta u Kunčic, která byla krásná. To se ale nedá nic dělat. Počasí bylo proti pořadatelům a tak museli improvizovat. Můžeme být rádi, že se vůbec jelo. Organizátorům patří za toto velký dík, stejně jako divákům, kteří se přišli v té kose a nečasu podívat a vytvořili pěknou atmosféru. Ještě jednou musím pogratulovat Mirovi Březíkovi k super výsledku a poděkovat za krásný závod. Velké díky patří taky našim mechanikům Mirkovi Pilařovi a Davidu Kašnému za precizní přípravu auta a servis a v neposlední řadě mé manželce Mirce za důvěru...

Kdy Vás uvidíme na startu příště?
P.P: No to nikdo neví, ale asi na klasické domácí Podkopné Lhotě, jestli bude možnost. Tento rok jsme ji díky mým problémům se zlomenou nohou vynechali což mě doted´ mrzí, ale nedalo se nic dělat.


Würth Partr rally Vsetín Prášil - Prášilová (malá ukazka jízdy manželů Prášilových a podmínek na trati)
Kliknutím na obrázek spustíte video


Ptal se: Pavel Zvonek
Foto: Petr Sagner, František Dušek
Video: Zdeněk Vladyka
Reklama: Barum Rudý říjen – zimní pneumatika pro třetí tisíciletí ... :-)Související odkazy:
Premiéra s Fabií Kit Car odložena
Tomaštík přijel, zvítězil a odstoupil
Jelínek ve Vsetíně dobýval medaile
Tarabus s Ignisem premiérově na sněhu
Fotografie z Wurth Partr rally Vsetín
Danova jedenáctka po zasněženém Vsetíně
Životní výsledek Pavla Prášila na Vsetíně + video
Minařík poprvé s puntem

Vše o letošním ročníku této soutěže
Oficiální stránky soutěže
Zvláštní ustanovení
Harmonogram soutěže
Mapy soutěže
Přihlášené posádky
Online výsledky
Video sestřihy nejen havárií
Nástrahy rally
Ostatní podniky


 
Top 5 článků za 14 dní
Reklama
"Životní výsledek Pavla Prášila na Vsetíně + video" | Přihlásit/vytvořit účet | 7 komentář(ů)
Body

Za obsah komentářů je zodpovědný uživatel, ne provozovatel těchto stránek

Re: Životní výsledek Pavla Prášila na Vsetíně + video (Body: 0)
podle Anonymous kdy Úterý, 07 Listopad 2006 @ 16:56:54

Tož, to je bomba toto, nemám slov. Už asi před dvěma roky mi Pája popisoval, jak se trénuje na sněhu v zimě na Valašsku a že Prášil je česká špička na sněhu, a jak prolétává na centimetry přesně mezi nějakým mostkem...v kombinaci s OR 32 to je zdá se svatá opravda! AlesGute


[ Odpovědět ]

Re: Životní výsledek Pavla Prášila na Vsetíně + video (Body: 0)
podle Anonymous kdy Úterý, 07 Listopad 2006 @ 22:48:56

Moc pěkný výkon, který jsem samozřejmě očekával, moc se mi to líbilo. Takže velká gratulace manželům za atraktivní styl a celkové umístění v top ten a vítěztví ve své třídě!!!! Adoš N.


[ Odpovědět ]

Re: Životní výsledek Pavla Prášila na Vsetíně + video (Body: 0)
podle Anonymous kdy Středa, 08 Listopad 2006 @ 00:26:56

hmm..blahozelam...Urcite taky vysledok potesil...A kto to vie na lade...hmm..tak to uz klobuk dolu...Drzim palce.Marian, Slovensko


[ Odpovědět ]

Re: Životní výsledek Pavla Prášila na Vsetíně + video (Body: 0)
podle Anonymous kdy Středa, 08 Listopad 2006 @ 09:26:01

Je přinejmenším zajímavé,že po 30-ti letém výročí výroby pneu Barum OR 32 nenašla tato guma na sněhu a ledu přemožitele.Chlapi od Michelinu a Pirelli,pobudte se! Velký Rudý říjen má před Váma 30 let náskok..!:-)


[ Odpovědět ]

Re: Životní výsledek Pavla Prášila na Vsetíně + video (Body: 0)
podle Anonymous kdy Středa, 08 Listopad 2006 @ 10:43:25

Velká gratulace!! Viděl jsem jen sestřih v TV a byla to paráda. Paes


[ Odpovědět ]

Re: Životní výsledek Pavla Prášila na Vsetíně + video (Body: 0)
podle Anonymous kdy Pátek, 08 Prosinec 2006 @ 22:04:41

toz dobra plisen :-)


[ Odpovědět ]

  
Webhosting poskytuje: PC servis Zlín - Ing. David Zvonek
webmaster: Ing. David Zvonek, spolupráce Lukáš Vičánek
na obsahu stránek se podílí: Ing. Pavel Zvonek, Zdeněk Vladyka, Ing. David Zvonek, Štěpán Forman a další


© Copyright RS-Příluky. Stránka potřebuje 1.06212 vteřiny k natažení.