Rally2.com rally video videa sprint crash foto fotografie

  
Info
ISSN: 1213-9173
Vydává:
Rallysport Příluky
Šéfredaktor:
Ing. Pavel Zvonek
Vedoucí týmu:
Štěpán Forman
Doporučujeme
Nyní naše stránky prohlížejí 6 host(é) a 0 uživatel(é).


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde.  
Barum rally
nejen 2008
eShop.Rally2.com
internetový obchod

 
Zajímavosti

Testování s posádkou Krajča – Pospíšil
Posláno Úterý, 15 Duben 2003 @ 16:19:50  Vytisknout  Poslat článek známým
Autor článku: Pavel Zvonek


K testování bylo vybráno klasické místo na RZ Raková, nedaleko stejnojmenné obce. Cílem celého testování bylo zjistit, jakým způsobem budou fungovat nové díly, připravené pro letošní sezónu. Největší změnou oproti loňsku je instalace nových karburátorů "Weber" a osmi-kanálové hlavy. Díky těmto změnám bylo nutné provést nové výfukové svody. Tyto úpravy by měly zajistit daleko větší konkurenceschopnost s nejvýkonnějšími vozy této třídy historiků. Sama posádka se přes respekt, který chová ke zkušenějším soutěžákům, nebrání touze získat skalp některého z dvojice rychlých historiků Krejča, Hejhal: "Ano, bude to velice těžké, ale občas by jsme chtěli kluky trochu poškádlit. Rádi bychom získali jejich skalp, alespoň na některé z rychlostních zkoušek. Před sezónou bylo našim hlavním cílem připravit konkurenceschopné auto, což se snad podařilo. Chystáme ještě nějaké menší úpravy a také nové gumy, kterými budou pneumatiky Barum OR 27. Jsou to pneumatiky, které fungují dobře na mokru a do teplot do 15 stupňů," hlásil spolujezdec Honza Pospíšil.


Testování mělo velice solidní úroveň, včetně drobného pohoštění. Diváci se prostě bavili a mnozí z nich si jistě zavzpomínali na éru dávno minulou, kdy jsme tyto vozy mohli vidět v akci na Barum rally v podání našich nejlepších soutěžáků. Bohužel časem začala prokluzovat spojka a tak došlo na provizorní opravu. "Od toho je testování, když se taková porucha zjistí na závodech, je většinou pozdě. Spojku máme v plánu nechat udělat novou," nenechal se vyvézt z klidu spolujezdec. Po opravě a odpočinutí spojky, testování pokračovalo. Jezdec dál bavil spousty přítomných diváků efektními širokými průjezdy severským stylem a vozil všechny kdo měli chuť a odvahu. Mě samotného na vozidle překvapila vysoká účinnost ruční brzdy, rozjezd na jedničku a solidní jízdní vlastnosti. Možnost použít pořádné závodní gumy na veteránech, by při pohledu do výsledkové listiny jistě potrápila nejednu posádku soudobého vozidla. A závěr testu: "Cítím, že to jede daleko víc. Zatím mohu vyjádřit s novými prvky vozu velkou spokojenost. Uvidíme, jak vše bude vypadat při závodech," usmíval se jezdec.

A jaké jsou tedy plány želechovické posádky do nové sezóny? "V plánu máme účast na třech letošních závodech. Těmi by mělo být Brno, Vyškov a Modřice. Mrzí nás, že se Kopná nejede jako podnik pro historiky, tady bychom se určitě ukázali v dobrém světle. Také se rýsuje určitá možnost svézt se v soudobém autě, ale tady bych ještě nechtěl nic dopředu prozrazovat. Samozřejmě největší problém je v penězích. Uvidí se během roku," konstatoval pilot Petr Krajča.

Na závěr bych chtěl dodat, že posádka bude samozřejmě startovat pod hlavičkou našeho Rallysportu Příluky. Za celý náš tým bych jim chtěl popřát hodně štěstí, co nejvíce najetých bezproblémových kilometrů, dobrý pocit z jízdy a hodně spokojených fanoušků.

Text: Pavel Zvonek
Foto: premiérově Jaroslav Blažek

Související odkazy k posádce:
Více informací o posádce
Rok 2007 byl pro historiky plný problémů
Krajča – Pospíšil před startem Stopy: "Chceme pobavit diváky."
Testování s posádkou Krajča – Pospíšil
Vystoupení posádky Petr Krajča – Jan Pospíšil v Modřicích + nově video
Představení posádky Petr Krajča – Jan Pospíšil


Související odkazy:

Video sestřihy nejen havárií
Nástrahy rally
Ostatní podniky


 
Top 5 článků za 14 dní
Reklama
"Testování s posádkou Krajča – Pospíšil" | Přihlásit/vytvořit účet | 2 komentář(ů)
Body

Za obsah komentářů je zodpovědný uživatel, ne provozovatel těchto stránek

Re: Testování s posádkou Krajča – Pospíšil (Body: 1)
podle wollych kdy Středa, 16 Duben 2003 @ 06:42:51
(Informace o uživateli)

Ogaři, díky za svezení, bylo super. Hlavně mě velmi překvapila akcelerace při rozjezdu.


[ Odpovědět ]

Re: Testování s posádkou Krajča – Pospíšil (Body: 1)
podle ĚLEŇ kdy Středa, 16 Duben 2003 @ 07:26:47
(Informace o uživateli)

CHLAPI TAKY SE PŘIPOJUJU K PODĚKOVÁNÍ ZA ŠPIČKOVÉ SVEZENÍ A DOUFÁM, ŽE SE BRZO ZASE SEJDEM NĚKDE NA TRATI NEBO U TRATI PŘÍP. MIMO TRAŤ...??? :-))) - MYSLÍM TÍM TŘEBA V SERVISU.
AŤ SE VÁM DAŘÍ!!!


[ Odpovědět ]

  
Webhosting poskytuje: PC servis Zlín - Ing. David Zvonek
webmaster: Ing. David Zvonek, spolupráce Lukáš Vičánek
na obsahu stránek se podílí: Ing. Pavel Zvonek, Zdeněk Vladyka, Ing. David Zvonek, Štěpán Forman a další


© Copyright RS-Příluky. Stránka potřebuje 1.694673 vteřiny k natažení.