Rally2.com rally video videa sprint crash foto fotografie

  
Info
ISSN: 1213-9173
Vydává:
Rallysport Příluky
Šéfredaktor:
Ing. Pavel Zvonek
Vedoucí týmu:
Štěpán Forman
Doporučujeme
Nyní naše stránky prohlížejí 7 host(é) a 0 uživatel(é).


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde.  
Barum rally
nejen 2008
eShop.Rally2.com
internetový obchod

 
MČR - rally

Daniel Vladyka bronzový na Kopné - rozhovor
Posláno Pondělí, 13 Červenec 2009 @ 10:18:51  Vytisknout  Poslat článek známým
Autor článku: Pavel Zvonek


Výborný úspěch si na oblíbené domácí Kopné připsal ve třídě N2 Daniel Vladyka. S netradičním spolujezdcem Mirou Staňkem se v silné konkurenci umístil na třetím místě třídy N2. Jak došlo k výměně spolujezdců a co předcházelo zmíněnému úspěchu se můžete dočíst v našem rozhovoru.Na Kopné jsi startoval s novým spolujezdcem Miroslavem Staňkem, jak ke spolupráci došlo?
Na  Kopnou  neměl  Mira Tarabus  spolujezdce,  tak  oslovil  Igora, aby zaskočil za pauzírujícího Dana Trunkáta. Igor  takovou  nabídku neodmítl a tím pádem jsem já neměl s kým jet. Prvně jsem se domlouval s Danem Zpěvákem, ale ten nakonec z rodinných důvodů nemohl se mnou jet. Naštěstí mi pomohl Mira Tarabus, když oslovil svého skoro souseda Miru  Staňka, který byl na Kopnou jako zázrakem volný. Takže jsme se domluvili, že to spolu zkusíme.

Fanoušci na trati i doma u výsledků mohli ve třídě N2 vidět pěkný boj. Předváděli jste velké souboje v opravdu velké konkurenci, Jak vše probíhalo na trati?
Ano, jelo se hned ze začátku hodně  rychle a konkurence byla opravdu hodně veliká. S Hondou jsem Kopnou nikdy nejel, tak jsem byl před startem zvědavý,jak se nám povede.
Ze začátku jsme si museli trošku zvykat na jiný vůz, než s kterým jsem letos doposud jezdil, protože s mým vozem z MMČR závodí na  sprintech  Jaroslav Pešl. Ten však na první vložce havaroval, tak hned na začátku bylo o soupeře méně. Po 3. RZ  jsme byli na 4. místě se ztrátou 10s na překvapení závodu Adama Koblihu, startujícího s Hondou od Tomáše Marka. V servisu jsme se se 4. místem nechtěli smířit a tak jsme na dalších RZ přidali do tempa . Na první Rakové jsme soupeře o nějaké sekundy stáhli a byli jsme opět ve hře o vítězství. Mezi tím odpadl výborně jedoucí Kobliha a náš souboj se zúžil na soupeření s Blaťákem a Dunovským.
Druhou Májovou zase zvládl nejrychleji Ondra Blaťák, který nám dal 8s. Před posledními dvěma RZ jsme byli na 2. místě se ztrátou 6s na Dunovského a za námi se se ztrátou 4s na nás chystal Ondra Blaťák. Ten na nás ztratil 9s defektem na druhém Podhoranu.V předposlední RZ jste chybovali a náskok na Ondru neudrželi, můžeš říct, co se stalo?
Ve výjezdu z Rakové jsem šel pozdě na brzdy do retardéru a bohužel se mi auto nepodařilo zastavit a předkem jsme trefili hradbu pneumatik. Po nárazu jsem přemýšlel co je s autem a zkoumal jsem, zda nemáme defekt. Do cíle jsem se už nemohl dostat do tempa. Věřím, že ostříleného jezdce, co má za sebou pár havárií, by taková drobnost nerozhodila a letěl by v tempu dál. Mě tyto zkušenosti ale chybí, takže se mi nedařilo dál se plně soustředit na jízdu. V cíli jsme dostali 9s od Dunovského a 6s od Blaťáka.
V poslední RZ jsme se už jen soustředili nechybovat a kluci nám ještě o nějaké vteřinky ujeli, takže jsme si přijeli pro 3. místo ve třídě.

O tom, že se jelo rychle hovoří, že jste za sebou nechali všechny vozy třídy N3. Takže pamovala v cíli spokojenost s výsledkem? Jak zhodnotíš spolupráci s novým spolujezdcem?
Určitě v cíli spokojenost byla, jelikož jsme si krásně zazávodili a dojeli jsme ve zdraví až do cíle. Taková situace, že se ocitneme tak vysoko ve výsledcích může nastat pouze na technických tratích, které Kopná nabízí.
Co se týče spolupráce s Mirou, tak ta šlapala na jedničku, opravdu jsme si na sebe rychle zvykli. Těch 18 let co strávil na horkém sedadle je určitě znát.

Pomalu se blíží rallyový vrchol sezóny Barum Rally, pojedeš? A s kým?
Tak pokud se nic zvláštního nestane, tak Barumku v plánu máme. A otázka s kým? Zřejmě s Igorem. Jen doufám, že se po zkušenosti v S2000 nebude v Hondě nudit…

Ptal se: Pavel Zvonek
Foto: archív jezdce

Související odkazy k posádce:
Více informací o posádce
Dan Vladyka se těší na Barumku
Vladyka s Norkem si vyzkoušeli „Tajpára“
Vladyka s Norkem i po Barumce neporažení
Vladyka s Norkem vítězní také na Bohemce
Vladyka s Norkem vítězní na Šumavě
Vánoční rozhovor s Danem Vladykou
Obhajoba posledního místa se téměř „podařila“ – rozhovor s Danem Vladykou
Rozhovor s Danielem Vladykou, nejen o blížící se Barumce


Související odkazy:
Daniel Vladyka bronzový na Kopné - rozhovor
Danova jedenáctka po stříbrné Kopné před vrcholnou Barumkou
Domácí Kopná a Pelhřimov v podání Sparrow Racing Teamu
Krizovky a havárie Rallysprintu Kopná 2008
Kopná 2008 – video Zdeňka Vladyky
Fotografie z Rallysprint Kopná
Smolná Kopná Daniela Vladyky
T&T: 14 dní po prvním bronzu první stříbro!
Úspech na Kopnej
Kopná nabídne kvalitní startovní pole a řadu vozů Super 2000!

Vše o letošním ročníku této soutěže
Oficiální stránky soutěže
Zvláštní ustanovení
Harmonogram soutěže
Mapy soutěže
Přihlášené posádky
Video sestřihy nejen havárií
Nástrahy rally
Ostatní podniky


 
Top 5 článků za 14 dní
Reklama
"Daniel Vladyka bronzový na Kopné - rozhovor" | Přihlásit/vytvořit účet | 0 komentář(ů)
Body

Za obsah komentářů je zodpovědný uživatel, ne provozovatel těchto stránek
  
Webhosting poskytuje: PC servis Zlín - Ing. David Zvonek
webmaster: Ing. David Zvonek, spolupráce Lukáš Vičánek
na obsahu stránek se podílí: Ing. Pavel Zvonek, Zdeněk Vladyka, Ing. David Zvonek, Štěpán Forman a další


© Copyright RS-Příluky. Stránka potřebuje 1.420144 vteřiny k natažení.