Představení posádky Daniel Zpěvák - Ing. Pavel Zvonek
Datum: Neděle, 17 Srpen 2003 @ 22:43:54
Téma: Týmové Informace

Rally2.comTímto článkem bych vám rád představil posádku Daniel Zpěvák - Ing. Pavel Zvonek. Která se zůčastní letošního ročníku Barum rally na voze Honda Civic 1.6 Vti. Na několik otázek týkajících se Barum rally mi kluci odpověděli.Jezdec:
DANIEL ZPĚVÁK
NAROZEN: 1979
MÍSTO NAROZENÍ: Zlín
BYDLIŠTĚ: Otrokovice
ZAMĚSTNÁNÍ: živnostník – v soukromé firmě
STAV: ženatý, syn Kryštof, druhé dítě na cestě
ZÁLIBY: pití dobrého vína ve sklepě svého strýce v Hovoranech, fotbal, děvčata
PRVNÍ SOUTĚŽ: Rallysprint Kopná se Škodou favorit ve sk. A v roce 1998
NEJVĚTŠÍ ÚSPĚCH: 2x vícemistr České republiky ve třídě N2
Spolujezdec:
Ing. PAVEL ZVONEK
NAROZEN: 1975
MÍSTO NAROZENÍ: Zlín
BYDLIŠTĚ: Zlín – Příluky
ZAMĚSTNÁNÍ: projektant pozemních staveb
STAV: svobodný
ZÁLIBY: veškerý sport, zejména fotbal, hokej, cyklistika, vysokohorská turistika, kolečkové brusle, rally a lyžák v Sidonii. Dále cestování, čtení, vymýšlení blbostí a pohoda.
PRVNÍ SOUTĚŽ: neoficiální – 1995 Rallysprint Petrůvka, oficiální 2002 Rally Vysočina
NEJVĚTŠÍ ÚSPĚCH: každá v pořádku dokončená rally a každé ráno, kdy se probudím.
VOZIDLO:
Posádka používá vůz Honda Civic 1,6 Vti, připravovaný v dílnách Sparrow racingu. Více informací o vozidle naleznete na stránkách www.sparrow.czPOUŽÍVANÝ ROZPIS:
Posádka používá klasický rozpis, kde je neprudší zatáčka označena číslicí 9 a nejlehčí 1. Pravoúhlé odbočení se značí číslicí 6. Jezdec má trochu specifickou představu o vzdálenostech, které výrazně nadsazuje, a tak rovinka zapsaná v rozpisu jako 200 metrů má ve skutečnosti zhruba polovinu. V případě, že je mezi zatáčkami menší rovinka, diktuje navigátor např. levá pět váže pravá pět. Když rovinka chybí, tak hlásí levá pět do pravé pět. Spolujezdec trať zapisuje do speciálně připravených bloků s otvíráním na stranu, které mají stránky dělené pro lepší orientaci na pět řádků. Vše se zapisuje přímo do bloku modrou propiskou. Případné změny se zaškrtají a přepíšou. Rozhodně se nic nepřepisuje na čisto ani se napřed nepíše tužkou. Červenou fixou jsou zvýrazněna problémová místa trati jako bahno, mokro, písek (dále např. pozor, klouže, kope, díra apod.) Zeleně si spolujezdec občas označuje místa sloužící pro jeho orientaci, jako jsou výrazné zatáčky, vracáky, křižovatky. Kvalitní rozpis je velmi důležitý a právě tady se projevují Danovi zkušenosti, které získal po boku Milana Kneifela. Tři průjezdy rychlostní zkouškou dvojici vyhovují, i když určitě by se dalo v rozpisu opravovat i při pátém průjezdu.

Ukázka rozpisu z RZ Hvozdná na Kopné 2002


HISTORIE POSÁDKY:
V roce 1998 se Dan objevil v roli spolujezdce po boku Jaromíra Tarabuse na populární soutěži v okolí Podkopné Lhoty. Spolupráce byla velice úspěšná a tak nebylo velkým překvapením, když se v následujícím roce kluci objevili na Barum rally s vozem Škoda Favorit. Vinou technické závady na Kopřivnickém okruhu, po vynikajícím výkonu, však odstoupili z medailové pozice. Chuť si spravili na Kopné, kdy s vozem Nissan Micra obsadili první místo ve třídě N1. V následujícím roce 2000 Dan přesedl na místo spolujezdce k Milanu Kneifelovi, se kterým získal titul vícemistrů ČR v rally ve třídě N2 na voze Honda Civic. Do další sezóny nastupovali s touhou získat titul, ale maximem byl opět zisk titulu vícemistrů. Sezónu hodně poznamenala jejich havárie v Českém Krumlově. Po roce 2001 to vypadalo, že Dan se závoděním končí, neboť se mu narodil syn a manželka si závodění nepřála. V roce 2002 však překvapivě navázal spolupráci se svým dalším sousedem z Příluku – Pavlem Zvonkem a nová dvojice mohla při Rally Vysočina odstartovat další závodní kapitolu posádek RSP. Pro spolujezdce start na Vysočině znamenal první zkušenost v automobilových soutěžích, která byla velice úspěšná, neboť dvojice obsadila třetí místo ve třídě N2.


Několik otázek před startem Barum rally:
Ze které RZ máte v letošním ročníku největší respekt?
Dan: Jsou tu tři velice náročné RZ – Halenkovice, Bunč a Pindula. Podle mě se, ale chleba bude lámat na nejdelším Tesáku. Ten jsem nikdy nejel, takže tady to bude určitě nejtěžší.
Pavel: Respekt mám z každé rychlostní zkoušky. Žádnou jsem nikdy při závodě nejel, ale jede se v okolí našeho bydliště, takže třeba takovou Hvozdnou znám velmi dobře. Strašně náročné budou nedělní vložky, které mi jsou úplně neznámé. Chleba se, ale bude lámat, jak Dan říkal na Tesáku. Nový úsek přes Vičanov má být ozdobou celé rally, tak jsem zvědavý.

Jak vidíte duel Tarabus X Sedláček?
Dan: Bude to velká a vyrovnaná bitva. Můj tip je takový, že jestliže bude vše fungovat jak má, vyhraje Pepa Sedláček. Rozhodne se na Bunči, který Pepa velmi dobře zná a moc se mu líbí. Tady dostane Mira rozhodující obklad.
Pavel: No myslím si, že by diváci měli počkat na boj o vítězství ve třídě N2. Pojede se úplná hrana, ale v cíli se nebude radovat ten nejrychlejší. Takovéto zacházení podle mě nemůže technika vydržet a to se nebavím o tom, že při jízdě naplno může dojít k chybám. Po prvním dnu bude rychlejší Mira. Páteční RZ jsou pro "vypatlané hlavy" takže Mira lehce povede. Větší náskok získá na Slušovicích a Pindulu těsně vyhraje. Sedláček mu vše vrátí na Tesáku a rozhodne se v neděli. Toto je, ale jen taková moje "rally matematika", která nemusí platit. Fandím ale Mirovi, který bohužel mívá na Barumce velkou smůlu.

Jaké máte ambice?
Dan: Nebudu říkat, že chceme dojet do cíle, to chce každý. Ani nemá cenu chtít dojet pátý. Musíme prostě dojet na bedně, to je náš cíl. Nechtěl bych jet na dojetí jako na Šumavě. Nejvíc by mě mrzelo, kdyby to nevydržela technika. Havárie k rally patří a musí se s nimi počítat. Od začátku bych chtěl nasadit ostré tempo. Máme startovní číslo 134, takže se chceme do soboty prokousat co nejvýš. Kdybych si měl tipnout, tak pořadí bude následující: Sedláček, Tarabus, (Zpěvák, Trojan), Běhálek, Zbořil … Možná se nám, ale nebude dařit a všechno bude jinak. Může přijít defekt, přetočení, nějaká závada. No prostě uvidíme. Vyhovovalo by nám suché a horké počasí. Jestli bude pršet, tak to bude špatné.
Pavel: Já bych se o ambicích nechtěl moc bavit, všechno ukážou až časy z RZ. Doufám, že Dan nepodlehne atmosféře domácího prostředí, ale brzdit bych ho rozhodně nechtěl, spíš jen místy trochu usměrnit. Je mi jasné, že Barumka je dlouhá soutěž, která nepřeje nejrychlejším a je hlavně o dojetí. Rozumnější by asi bylo začít trochu v klidu a čekat co ukážou soupeři a jejich technika. To by nám ale mohli dost ujet, takže musíme zvolit nějaký kompromis. Nerad bych šel po týdnu trénování už v pátek na párek. To by bylo moc špatné. Divácky bude Barumka sice moc zajímavá, ale radši bych ty tři dny odseděl v závodním autě. Máme proti soupeřům velkou nevýhodu v nerozježděnosti. Na Krumlově jsme skončili po třech RZ a tak poslední Danův závod byla vlastně Šumava. Doufám, že se Dan při Shakedownu dostane do tempa a neublíží autu.
Tento článek je z Rally2.com - Rallysport Příluky: infomace, fotografie a videa z rally
Rally2.com - Rallysport Příluky

URL adresa článku: http://www.rally2.com/article.php?sid=934