Týmový komentář RSP po Rally Český Krumlov 2003
Datum: Pondělí, 02 Červen 2003 @ 23:09:55
Téma: Týmové Informace

Rally2.comPodobně jako na Šumavě, měl náš rallysport Příluky na třetím podniku MMČR, který se jel v okolí Českého Krumlova zastoupení ve třech posádkách. Těmi byly dvojice Jaromír Tarabus – Igor Norek, Milan Kneifel – Jaroslav Blažek a Daniel Zpěvák – Pavel Zvonek.Letošní ročník populární českokrumlovské soutěže, se nesl pro posádky Rallysportu Příluky ve znamení technických problémů. Ty u posádky Kneifel – Blažek znamenaly půlminutovou ztrátu už před startem první rychlostní zkoušky. Jarda Blažek: "Strašně nám smrděl benzín. Původně jsme mysleli, že je to z bezpečnostní nádrže. V prvním servisu se ale zjistilo, že se jedná o vadný regulátor tlaku. Palivo mi teklo pod nohy, takže v kabině se strašně špatně dýchalo. Raději jsem si odjistil hasičák. Byli jsme hodně otrávení." Pro dvojici Zpěvák - Zvonek soutěž skončila až po třetí RZ. Daniel Zpěvák: "Nedaleko cíle 3. RZ jsme po nájezdu na hlavní cestu do Svatého Jánu drobně chybovali a museli couvat. Při rozjezdu se začaly ozývat z prostoru motoru nepříjemné zvuky. Správně jsme závadu po chvíli odhadli na problém se stálým převodem. Podařilo se nám ještě dojet do servisní zóny v Českých Budějovicích, ale tam jsme se dohodli, že nemá cenu dále pokračovat. Byli jsme hodně zklamaní. Po třetí RZ jsem se začal postupně rozehřívat. Škoda, ale to je rally."

Do druhého dne se tedy vstupovalo bez posádky Zpěvák – Zvonek. Hned na úvod byla připravená nejdelší RZ soutěže – Malonty. Bohužel tato zkouška zvláště pasáž u obce Desky je zřejmě pro Miru Tarabuse zakletá, protože stejně jako loni mu zde vypadává poloosa. Naštěstí se ji klukům daří znovu nasadit. Jak se to povedlo? Igor Norek: "Použili jsme speciální přípravek NTNP60RSP, který vozíváme od Rally Bohemia 2002 na každou soutěž. Když se to vysypalo, zavřel jsem rozpis a hodil ho na čelní sklo. Byl jsem si na 100% jistý, že už nepojedeme. Pak Mira vymyslel, že to zkusíme nasadit. Když jsme pak pokračovali, nevěřil jsem, že ujedeme víc jak 100 m. Pak jsem pochopil, že to asi vydrží. Začal jsem se hledat v rozpisu a v další vesnici se našel." Mira: "Trvalo nám to moc dlouho. Příště to spravíme do tří minut." Milana s Jardou dál trápilo palivo. Jarda Blažek: "Ráno v servisu se podařilo mechanikům závadu opravit. Bohužel to v autě pořád smrdělo, a tak jsme prodali první Malonty. Na konci první sekce druhé etapy jsme prohrávali zhruba o půl minuty. Před startem druhých Malont jsme se dohodli, že do toho půjdem naplno. Bohužel už v prvním bezpečnostním bodě pořadatelé vyvěsili žluté vlajky, takže RZ byla zrušena a my jsme měli po plánované stíhačce. Na druhé Zátoni však Hodaň chyboval a ztratil, což nás o pár vteřin posunulo do vedení. Pak se rušily nějaké RZ, takže se závodilo až na druhém Římově a Kohoutu. Řekli jsme si, že to toho jdeme naplno. Podařilo se to a udělali jsme si rozhodující náskok." Milana s Jardou jejich kit dovezl už po čtvrté v řadě na prvním místě třídy A5. Stíhací jízda Jaromíra Tarabuse s Igorem Norkem stačila pouze na páté místo ve třídě N2, ale za to, že se nevzdali, jistě zaslouží uznání.


Jaký bude váš další program?
Jarda Blažek. Budeme se zabývat sháněním sponzorů. Budeme jednat o naší možné účasti na Bohemce, ale pravděpodobnost našeho startu je tak 10 %. Já si pravděpodobně ještě odskočím na domácí Podkopku. Komu bych měl číst noty si ještě nechám pro sebe.

Celkové hodnocení:
Mira Tarabus: Jako vždy byly na Krumlově pěkné a na techniku hodně náročné tratě. V pátek jsem se nějak necítil ve formě, ale i díky problémům některých konkurentů, jsme si po prvním dni vybudovali náskok. Po neúspěchu z minulého roku, kdy nás na Malontech zradila poloosa, jsem měl v úmyslu díky náskoku z pátku šetřit auto, ale i po klidné jízdě, nás na první ranní RZ, zhruba ve stejném místě jako loni, postihla stejná závada. Opravou jsme ztratili hodně času, ale podařilo se nám poruchu odstranit. Pak jsme se snažili dohnat co se dalo, ale s takovou ztrátou toho nešlo moc dělat. Jinak jsme se svezli pěkně.

Nepřekvapil tě čas Trojana na poslední RZ?
Mira Tarabus: Překvapil a nejen na poslední RZ. Ale už po Šumavě se s ním muselo počítat.

Po závodě jste šli na rozebíračku.
Mira Tarabus: Trochu mě překvapilo, že nás rozebírali z 5. místa, ale vše bylo samozřejmě v pořádku.
Igor Norek: Kontroloval se průměr vaček, obsah a výška zdvihu. Jak před kontrolou poznamenal jeden z našich mechaniků, byl bych rád, kdyby se měřily právě tyto věci, ať konečně ustanou některé řeči, které se začínaly šířit.


Text: Pavel Zvonek
Foto: RSPTento článek je z Rally2.com - Rallysport Příluky: infomace, fotografie a videa z rally
Rally2.com - Rallysport Příluky

URL adresa článku: http://www.rally2.com/article.php?sid=887