V Blovicích opět Pech
Datum: Neděle, 23 Únor 2003 @ 22:15:37
Téma: MČR - sprintrally

První podnik rallysprintového mistrovství na západě Čech zvládla nejlépe posádka Václav Pech – Petr Uhel, druzí skončili Tomáš Hrdinka s Petrem Grossem před Karlem Trněným a Václavem Pritzlem.
Devět vozů WRC


Ve startovní listině blovické Rally šou se objevilo devět vozů specifikace WRC a do poslední chvíle bylo ve hře i desáté Emila Trinera, který měl jet ještě se starou Cordobou Evo II. Na startu se však neobjevil, ale od šéfa týmu Seat Sport Czech Pavla Kouřila jsme mohli vyslechnout velice zajímavou zprávu, ve které oznámil, že tým nasadí na Šumavě oba vozy, tedy jako Evo II tak Evo III. Starší verzi bude pilotovat Jiří Volf. Ze startovní rampy sjelo ovšem "jen" pět "wéercéček".


Souboj nových aut


Rally měla dva favority, kterými byli Tomáš Hrdinka a Václav Pech. Hrdinka se posadil do nového vozu Subaru Impreza WRC, ve kterém loni jezdili Mäkinen a Solberg. Pech do Blovic zase přivezl nového focuse, se kterým startoval Ford na Rally Monte Carlo. Tomáš svoji novou hračku předvedl už na pátečním shakedownu, Pech ho bohužel nestihl. Třetí, kdo mohl zamíchat kartami na předních místech byl mladý Slovák Jozef Béreš s Focusem, kterého připravoval JM Engeneering. Služeb zlínského přípravce využil i Karel Trněný, který měl k dispozici vůz Toyota Corolla WRC. Premiérově se s WRC představil Jaroslav Staněk, který jel s Oktávií.


Záludná trať


Na posádky čekala velmi náročná trať, místy bylo sucho, někde zase mokro nebo dokonce led a sníh. Nejlépe se s těmito nástrahami vypořádal Václav Pech a po čtvrté v Blovicích zvítězil. "Auto je opravdu skvělé, daleko předčilo všechna moje očekávání a ještě jsme nevyužili všechen potenciál", řekl v cíli plzeňský jezdec. Tomáš Hrdinka v klidu uhájil druhé místo. V pátek na shakedownu měl u nové Imprezy problémy se řazením, ty ale vyřešil anglický technik, který byl narychlo povolán. V závodě pak vůz fungoval bez potíží. "Na autě musíme trochu vyladit podvozek, jinak funguje bez problémů, je vidět také rozdíl oproti modelu, se kterým jsme jeli loni. Závod byl velice těžký, hlavně díky povrchu", konstatoval Hrdinka. Karel Trněný nemá ještě připravenou Oktávii, a tak musel vzít za vděk Corollou. Se třetím místem v cíli byl však naprosto spokojen. Souboj o třetí místo mohl být dokonce ještě napínavější, ale Jozef Béreš musel odstoupit po potížích s.brzdami svého Focuse.


Enka pro Poulíka


Tradičně silně obsazenou skupinu N vyhrál loňský mistr sprintrally Petr Poulík, který si před Šumavou přijel otestovat svůj nový vůz – Mitsubishi Lancer Evo VII. "Auto jelo skvěle, na Šumavě to však bude určitě náročnější", prohlásil Poulík. Druhý skončil Josef Semerád, který nezapomněl pobavit i diváky, kterých se v okolí Blovic sešlo dost. Naštěstí se neopakovalo loňské neštěstí, při kterém jeden z diváků zahynul. Třetí místo obsadil Karel Trojan, který se chtěl hlavně sladit se svým novým spolujezdcem Richardem Nesvadbou. Na západě Čech startoval se Subaru Impreza WRX, vítězství na Šumavě však bude obhajovat s vozem Škoda Octavia Evo III.
Dvoukolkám trochu překvapivě kraloval Petr Vlašín s vozem Citroën Xsara VTS, který uzavíral první desítku. Druhý skončil Jaromír Malý, který zůstal věrný vozu Ford Escort Maxi. Poslední místo na stupních vítězů zaujal Jaroslav Kalný s Peugeotem.


PETR ŠULČÍK
Tento článek je z Rally2.com - Rallysport Příluky: infomace, fotografie a videa z rally
Rally2.com - Rallysport Příluky

URL adresa článku: http://www.rally2.com/article.php?sid=807