Uniinstal Rally Team - tisková informace č. 1 aneb Přípravy na "Stopu"
Datum: Pondělí, 13 Leden 2003 @ 23:43:43
Téma: Ostatní rally

Jak jistě víte (či jak jste se dozvěděli i z těchto stránek) chystá se poslední víkend v lednu sto čtyřicet posádek změřit síly při naší nejprestižnější amatérské soutěži – tradiční "Stopě". Ani naše posádka Trhlík – Hausknotz nemůže zůstat pozadu a tak se i s ní budete moci setkat na trati deseti měřených úseků o délce 31km.Jak jistě víte (či jak jste se dozvěděli i z těchto stránek) chystá se poslední víkend v lednu sto čtyřicet posádek změřit síly při naší nejprestižnější amatérské soutěži – tradiční "Stopě". Ani naše posádka Trhlík – Hausknotz nemůže zůstat pozadu a tak se i s ní budete moci setkat na trati deseti měřených úseků o délce 31km.

Změna
Po peripetiích s již poněkud prohnilým Favoritem jsme se rozhodli ke změně vozového parku. Jak už to v motoristickém sportu bývá, vše záleží hlavně na penězích, kterých se většině nedostává. Jsme proto vděční, že se našel hlavní sponzor, který podpořil finanční injekcí náš start na Stopě s profesionálně připraveným vozem Škoda Felicia tř. N1. Vůz je ze stáje Pavla Prášila a má letos za sebou několik úspěšných startů v MMČR či v MČR Rallysprintů. Původně jsme chtěli tento vůz premiérově představit na domácí půdě – Silvestrovském Rallysprintu – bohužel se termín Vsetínského klání posunul a ostrý start si tak odbudeme právě na Stopě. Jízdu ve Felicii jsme si již měli možnost vyzkoušet a potenciálem vozu jsme byli příjemně překvapeni. Za vše hovoří Alešova slova: "Poté, co jsem se svezl, si trochu víc vážím našich výsledků dosažených s Favoritem. Myslím, že podobně dobrých aut bývá na "Stopě" i na "Silvestru" ve startovce víc a můj Favorit od nich musí dostávat půl minuty už pod lesem na "Baráku"!"

Ambice
Jsou či nejsou, toť otázka. Skryté samozřejmě jsou, veřejně můžeme sdělit, že chceme hlavně dopravit vůz do cíle bez poruch karoserie, které se nám bohužel v loňském ročníku nevyhnuly. Nutno říci, že jsme si díky tomu vysloužili i svých pár sekund slávy ve vysílání ČT. I letos budeme rádi, když se staneme trochu známějšími osobnostmi českého rallysportu, chtěli bychom se ale k popularitě dopracovat jinou, než pro peněženku bolestivou cestou. Trochu nás straší fakt, že ve startovní listině zaujímáme až 98. pozici. Loňský ročník, kdy jsme na prvních třech (!!!) RZ dohonili vozy startující před námi, je totiž příkladem, jak lze o dobrý výsledek rychle přijít i bez vlastních chyb. Ředitelství soutěže bouhužel na naši žádost o změnu startovního pořadí odpovědělo negativně a za maximální ústupek označilo dvouminutový rozestup za posádkou startující před námi, což ovšem má být vyřešeno až při soutěži samotné. Nezbývá nám, než doufat, že se loňská smůla nebude opakovat a že nepříliš šťastné startovní pořadí nebude mít vliv nejen na výsledek, ale i na bezpečnost posádek a diváků.

Na závěr vám přejeme dobré sportovní zážitky při sledování "Stopy" a věříme, že naší posádce na její trati vyjádříte sympatie (ať už zvukově či gestikulací). Budeme se snažit odvděčit se vám dobrým výkonem.

Aleš a –Vicky–
posádka st. č. 98

K účasti nám dopomohli tito mecenáši:
 • firma Uniinstal BHM, s.r.o. – www.uniinstal.cz

 • převodovky Kaps – www.kaps.cz

 • GAMA VIDEO studio www.videorally.cz


 • Mediálním partnerem posádky je Rallysport Příluky – www.rallysport.priluky.cz


  foto: Fr. Dušek  Tento článek je z Rally2.com - Rallysport Příluky: infomace, fotografie a videa z rally
  Rally2.com - Rallysport Příluky

  URL adresa článku: http://www.rally2.com/article.php?sid=783