Týmový komentář před startem Barum rally 2002
Datum: Čtvrtek, 12 Září 2002 @ 00:19:21
Téma: Týmové Informace

Rally2.comRok čekání uběhl jako velká voda, která odložila Rally Příbram a na pořadu dne je každoroční motoristický vrchol rally fandů – zlínská Barum rally. Naše nejoblíbenější soutěž si poprvé ve své mnoholeté kariéře obleče dvacítkový kabát nejtěžší obtížnosti a to je pořádný důvod k návštěvě této rally. Na startu samozřejmě nebude chybět ani posádka našeho Rallysportu Příluky Jaromír Tarabus – Igor Norek, která bude obhajovat loňské prvenství ve třídě N2. Zajímavou premiéru s vozem KIT Car si na Barumce odbude posádka Kneifel – Blažek.Po loňském obrovském úspěchu, kdy posádka RSP získala skalp všech soupeřů ve třídě N2, je i letos Jaromír Tarabus připraven podat na trati soutěže co nejlepší výkon. Noty mu bude číst stabilní spolujezdec Igor Norek. Jaroslav Blažek bude, jako celou letošní sezónu navigovat Milana Kneifela, tentokráte však usednou do vozu skupiny A. Pro Jaromíra Tarabuse je to už čtvrtý start na Barumce. Při premiéře po boku Pavla Prášila měl startovní číslo 126, s Favoritem 133, loni s Hondou 130 a letos opět s Hondou poveze 72.


Několik otázek nejen na naše posádky:
Testovali jste nový vůz? Jestli ano jaké jsou pocity?
Jaroslav Blažek: Milan vůz vyzkoušel. Já jsem doposud neměl možnost se v něm svézt. Snad se mi to podaří ještě před startem soutěže při Shakedownu.

Co říkáš na sloupky v krajnicích RZ?
Jaromír Tarabus: Zatím mi nevadí, než o nějakou zavadím. Cesta se ušetří, ale auto se o to rozbije.
Jaroslav Blažek: V pohodě, už se těším, až mi bude párat břuch.

Kam by ses šel jako divák podívat na RZ?
Jaromír Tarabus: Určitě by se dala najít pěkná místa, ale ty nejatraktivnější úseky budou těžko přístupné divákům.
Jaroslav Blažek: Šel bych do Pohořelic ke kravínu na vracák. Tam bude pěkné dobržďování. Všem pak doporučuju horizonty v cíli Pinduli a kamkoliv na Májové.

Zeptali jsme se i vedoucího týmu, jak probíhají poslední přípravy?
Štěpán Forman: Jak jsem byl ubezpečen majitelem vozu, vše by mělo v této chvíli již být po technické stránce připraveno. Na voze probíhají poslední úpravy. Testování vozu proběhne na čtvrtečním shakedownu. Posádka již od pondělí pilně trénuje a zatím vše probíhá bez větších problémů. Ve čtvrtek proběhne formální a technická přejímka a v pátek by už nic nemělo bránit startu naší posádky se startovním číslem 72 na letošním ročníku Barum Rally.

Využily ještě nějaké nové firmy možnosti dobré reklamy při Barum rally?
Štěpán Forman: Mimo stálých sponzorů a obchodních partnerů jako jsou : CARPO - pracovní oděvy, Petr Machů - výkup dřeva, PLANSETIZIT, NIKOT s.r.o. a Cora Bohemia,
využilo velmi výhodné reklamy i několik domácích firem jako jsou Greiner -
výrobce plastových obalů, Contis, Auto Sivík, Sklenářství Paseka, Autodíly
Horák a domácí Hospůdka u Potoka. Všem těmto firmám bychom chtěli touto cestou poděkovat za podporu naší posádky a také pozvat všechny příznivce na závodní tratě Barum Rally.

Tento článek je z Rally2.com - Rallysport Příluky: infomace, fotografie a videa z rally
Rally2.com - Rallysport Příluky

URL adresa článku: http://www.rally2.com/article.php?sid=725