Favorité třídy N2 Barum rally 2002
Datum: Pondělí, 09 Září 2002 @ 21:03:16
Téma: MČR - rally

Loňský souboj o prvenství ve třídě N2 patřil mezi nejzajímavější v celém startovním poli loňské Barum rally. O tom, kdo má letos šance na nejvyšší příčky si přečtete v článku Daniela Vladyky.J. TARABUS - I. NOREK: Tito hoši jsou papírově považováni za vůbec největší favority třídy, protože jedou obhájit loňské nečekané vítězství na této soutěži. I když tehdy seděl po boku Jaromíra, v rally debutující bratranec, Jarda Blažek, který letos pojede s Milanem Kneifelem ve třídě A5. Letošní tratě typu Pindula, Troják by měly posádce hodně vyhovovat, protože před léty jsme se právě na tomto typu cest, společně s Jaromírem či Pavlem Prášilem, hodně nalítali. Tyto tratě, společně s rychlostkou z Kopné – Podhoranem, jsou to nejlepší, co můžeme v okolí Zlína najít . Uvidíme co s ním udělá nervozita ze stavu šampionátu. Minulý rok zde Jaromír jel s klidnou hlavou, oproti Caisovi který závodil o velké body, letos je v opačné pozici a musí určitě dojet.


V. BARVÍK - R.KONEČNÝ: Tato posádka má podle mého názoru stejné šance na vítězství, protože na zdejších tratích už také párkrát závodila. Navíc Barvík má něco odjeto i v automobilovém slalomu, což by mohla být výhoda v lesních úsecích, kde se pojede mezi nasázenými kolíky v krajnicích u většiny zatáček. Minulý rok držel se starším typem Hondy s Jaromírem krok až do samého závěru, když na Ořechovské RZ havaroval. Letos posádka hodně doplácí na defekty pneumatik, což je mnohokrát sesunulo z vedoucí pozice.

J.JELÍNEK - K. VAJÍK: Zatím průběžně vedoucí posádka mistrovství bude chtít navázat na sérii vítězství z minulých soutěží a přiblížit se k titulu zase o kus blíže. Myslím si, že je to další dvojice která bude muset jet s velkým nasazením, jak už je u nich obvyklé. Škoda že na Bohemce nedošlo k většímu souboji, po problémech soupeřů a chlapi si jeli pro jasné vítězství. Na Barumce to asi tak snadné mít nebudou.

J. ŠTEMBERA - O.ŠTEFAN: Pokud by se jela Barumka po Šumavě, právě tito hoši by mohli splňovat roli největšího favorita, protože výkon na Šumavě byl opravdu moc hezký, když vedli do předposlední vložky, kde pak udělali kotoul za fotobuňkou a svou Hondu dost pocuchali. Asi z tohoto důvodu teď na špičku třídy jemně ztrácejí, ale můžou se zase naštvat a znovu překvapit. Poslední závody měli také hodně technických výpadků, takže na Barumce by se na ně mohlo usmát zase trochu toho štěstí.

J.ŠŤEPÁN - A. HOFEREK: Další velmi rozjetá posádka z rallysprintu Kopná. Po motocyklové havárii ze začátku sezóny se pilot opět dostává do formy. Uvidíme co s ním udělá třídenní uskákaná trať, jestli se to nepodepíše na bolavých zádech pilota. Pokud bude vše v pořádku, je to další aspirant na vítězství. Jako asi jediný má v autě krátký převod. Na technických lesních vložkách to bude určitě výhoda, ale např. na páteční etapu to moc vhodné není, tak uvidíme jak si povedou.

J. ZBOŘIL - J.ČERNOCH: Tato posádka disponuje stejně jako bratři BARTONČÍCI starší verzí Hondy takže asi na příčky nejvyšší, pokud nebudou mít výše popsaní problémy, nedosáhnou. Zvláště J. Zbořil by určitě byl rychlejší, pokud by neztrácel dravými průjezdy vracáků na ručku, čímž ale zase těší přihlížející diváky. M.MORÁVEK - K. HÉDL: Tato posádka zajela velmi solidně Rally Vyškov, tak uvidíme co předvede na Barum rally Manželé TROJANOVI zase nemají odpovídající techniku na vítězství. D. BĚHÁLEK - O. KOŘISTKA a M. JARCOVJÁK jedou své první velké soutěže, tak nevím jakou taktiku zvolí. Jestli se rozhodnou předvést (obvykle rana), nebo jet při zdi a v klidu dojet až do cíle této těžké soutěže. E. ROCCHICCIOLI - F. PINELLI: o této italské dvojce jsem pouze zaslechl, že zajela velmi dobře 1.RZ na Rajdu Polském. Že by další překvapení?
Tento článek je z Rally2.com - Rallysport Příluky: infomace, fotografie a videa z rally
Rally2.com - Rallysport Příluky

URL adresa článku: http://www.rally2.com/article.php?sid=723