Týmový komentář po Valašské rally
Datum: Čtvrtek, 02 Květen 2002 @ 01:01:36
Téma: Týmové Informace

Rally2.comPřečtěte si jak probíhal druhý podnik mezinárodního mistrovství České republiky z pohledu našeho týmu. Na konci našeho komentáře nám Jaromír Tarabus odpověděl na několik otázek ohledně tratí,diváků a rychlostních zkoušek na letošní Valašské rally.Po vítězství na Šumavě patřila naše posádka opět k největším favoritům třídy, ale na její skalp čekala celá řada pronásledovatelů. Před startem soutěže se na Valašsko snesl déšť a tak se úvod rally nesl ve znamení správné volby gum. Na naši Hondu nakonec mechanici namontovali suché slicky Pirelli, středně tvrdé do předu a nejměkčí do zadu, ale to už se začalo závodit. Na první RZ Vidče bylo vidět, že se největší soupeř ze Šumavy Štembera dostává pomalu do předchozí formy, ale ostatní jako Kneifel, Barvík a Jelínek, který 1. RZ vyhrál do toho šli od začátku naplno. Na programu prvního dne byly také noční RZ a naše posádka z nich měla trochu obavu, neboť to byla její premiéra ve tmě, ale nakonec při nich neměli kluci žádné větší problémy. Jaromír Tarabus: " V noci se mi jelo dobře, při druhém průjezdu Rajnochovic jsme se zlepšili o 10 sekund." Spát šla naše dvojice po prvním dnu na čtvrtém místě třídy N2.


První rychlostní zkouškou druhého dne byla nejdelší přes 25 km dlouhá Velká Lhota – Horní Jasénka. K nepříjemné chvilce došlo asi 1 km od hospody U Bušů, kousek od známé televizní kosy. Tady se nachází nepříjemné levá zatáčka, kterou každoročně některý ze soutěžících odnese. Jaromír Tarabus: "V úseku, který jsme měli v rozpisu označený jako levá pět do levé osm přes horizont se před námi z ničeho nic objevilo v protisměru otočené Subaru před námi startujícího Štěpánka. Posádka Subaru se chtěla po problémech otočit a dále pokračovat, naštěstí si nás včas všimla a my jsme mohli projet bez ubrání plynu."
Situace ve třídě N2 se nečekaně zamotává. Na RZ 9 Poruba – Perná chytá Barvík defekt. Výměna kola trvá několik minut a zpátky na trať se dostává až za vozem Milana Kneifela a my v pozici diváků můžeme nad obcí Perná slyšet dvojhlas dvou těsně za sebou jedoucích ječivých Hond. Díky defektu se Barvík hodně propadá.
Druhý průjezd Valašskou bombou vůbec nevyšel Hondám. Milan Kneifel se stále pohyboval těsně za vedoucím Jelínkem, když se mu na okresní cestě mezi hospodou U Bušů a vracákem před výjezdem na Santov porouchala poloosa. Jak se vše odehrálo popisuje spolujezdec Jaroslav Blažek: "Z ničeho nic se na rovném úseku ozval kovový zvuk, nám se zprvu zdálo, že je to defekt na kole. Říkám Milane zvolni, pak se zvuk zesílil, začalo to mlátit a vyletěl kloub z poloosy. Potom jsme už jenom vyřadili a setrvačností dojeli na bezpečné místo." Stejná závada donutila kousek dál zastavit také Zítka, startujícího na Hondě, se kterou jsme dojeli třetí na Vysočině. Při sjezdu ze Santova dostává defekt Zbořil a několik minut trvající výměnou kola u hospody v Malé Bystřici ztrácí naději na dobrý výsledek. Potíže s řídící jednotkou motoru vozu VW Polo pronásledovali Trojanovi. Technické problémy tak určily průběžné pořadí do další části závodu. Vedoucí Jelínek měl dostatečný náskok, a tak se největší drama odehrávalo v souboji o třetí místo mezi Barvíkem a Štemberou, který v těchto částech soutěže dokazoval, že havárie ze Šumavy je už zapomenuta. Více se nakonec radoval Barvík, který skvělou stíhací jízdou obsadil třetí místo za Tarabusem a vítězným Jelínkem.

Jaromír Tarabus nám po skončení soutěže odpověděl na několik otázek.


Jak hodnotíš Valašskou rally?

Na špičku třídy jsme tentokrát neměli, ale díky smůle některých posádek jsme se dostali na konečné pěkné druhé místo.

Můžeš srovnat tratě na Šumavě a na Valašsce?
Na Šumavě byly určitě lepší s výjimkou Činovského okruhu.

Slyšeli jsme hodně stížností na diváky, můžeš se k tomu vyjádřit?
Naštěstí jsem se k nim nikde nepřiblížil, ale byly místa, kde má jezdec problémy s autem a vidí u cesty stát, sedět, ležet lidi a domýšlí si co by se všechno mohlo stát.

Která RZ se ti nejvíce líbila a naopak, která byla nejškaredší.
Líbili se mi skoro všechny RZ. Škoda, že Bystřička byla zkrácená. Nejhorší RZ byla 2, 5 Lhotka – Poličná. Do cíle jsme přijížděli rychlostí 190 km/h. Myslím, že by se na Vsetínsku daly najít lepší tratě.
Tento článek je z Rally2.com - Rallysport Příluky: infomace, fotografie a videa z rally
Rally2.com - Rallysport Příluky

URL adresa článku: http://www.rally2.com/article.php?sid=617