Vladyka s Norkem i po Barumce neporažení
Datum: Čtvrtek, 16 Září 2010 @ 13:34:13
Téma: MČR - rally

Rally2.comPravděpodobně poslední letošní start v automobilových soutěžích proměnila posádka Daniel Vladyka – Igor Norek opět ve vítězství ve třídě N2. Dana Vladyky jsme se zeptali na průběh domácího závodu Barum rally.Pravděpodobně poslední letošní start v automobilových soutěžích proměnila posádka Daniel Vladyka – Igor Norek opět ve vítězství ve třídě N2. Dana Vladyky jsme se zeptali na průběh domácího závodu Barum rally.


Domácí Barumka je tvou velice oblíbenou soutěží. Bohužel se ti tady moc nedaří a spíše než na souboje ve třídě N2 se po technických problémech obvykle pereš o poslední místo absolutně.
Ano je to tak. I proto jsme se na Barumku letos hodně těšili. Chtěli jsme konečně protrhnout smůlu z minulých let, kdy nás o dobrý výsledek připravily technické problémy a defekty. Sešla se docela pěkná konkurence, přijeli jezdci ze sprintů, takže jsme se těšili na pěkné souboje.Samotný závod začal tradiční vložkou v ulicích Zlína. Závodit na klasických vložkách se začalo až v sobotu. Jak se vám vydařil úvod soutěže?
Městská superspeciálka se nám povedla, i když jsme nabrali menší ztrátu objížděním havarovaného vozu na přejezdu kolejí ve Svitu. Důležité bylo, že jsme na zrádné RZ neprovedli nějakou hloupost a mohli se v klidu těšit na další den. Ještě při tréningu RZ Biskupice jsme se s Igorem shodli, že první Biskupice asi nepojedeme, protože někdo neodhadne poslední těžký horizont do cíle. Naše odhady o těžkém místě na trati se vyplnily. Závodit jsme začali až na Zádveřicích, kde nás pěkně prohnala průtrž mračen. Bylo to opravdu náročné. Po první rundě jsme měli náskok asi 30s na druhého Honzu Březíka s Pajou Šivicem, kteří zatáhli ve druhých průjezdech a zajížděli s námi srovnatelné časy. Náskok se nám podařilo navýšit až na druhém průjezdu RZ Semetín, kde se nám dařilo jet hodně rychle.

Průběh počasí výrazně ovlivňoval volbu gum. Co jste jeli za obutí? Dařilo se vám trefovat do správných pneumatik?
Ano musím říci, že obutí jsme vždy zvolili správně. Bylo to také díky tomu, že jsme měli na vložkách hodně kamarádů, kteří nám hlásili aktuální stav počasí.

Neděle byla letos vyšperkována náročnou Pindulou. Díky proměnlivému počasí byly i další RZ velice těžké. Přestože jste si vyjeli na čele slibný náskok, nečekalo vás poslední den určitě nic jednoduchého?
Neděle byla velmi podobná sobotní etapě. I vzhledem k počasí to byla spolu s páteční etapou letošní krumlovské rally nejtěžší soutěž, co jsem kdy jel. Třeba start RZ Velký Ořechov. Na mokru si člověk myslí, že jede opravdu jak do samoobsluhy a přitom i malé zrychlení by znamenalo výlet mimo trať. Místy to bylo jako na ledě. Nám se na ranních Halenkovicích podařilo soupeřům ještě trošku poodjet a měli jsme náskok přes 1 minutu, který jsme už do cíle udržovali. Znovu se nám zadařilo relativně správně obout na všechny nedělní RZ a to bylo základem úspěchu.Spousta posádek měla při soutěži hodně problémů a jen málu z nich se podařilo neopustit trať nebo se alespoň nepřetočit. Byly nějaké krizové či zajímavé momenty na trati i u vaší posádky?
Nějaké menší krizovky byly. Vesměs to někdy uteklo na blátě víc, než by člověk počítal, ale žádný vážnější problém jsme neměli.

Letos máte v MMČR opravdu skvělou bilanci. Čtyři starty, čtyři výhry ve třídě N2. Uvidíme vás letos ještě někde?
Pro letošní rok už asi nikde startovat nebudeme. Vyhráli jsme třídu v celkovém hodnocení, takže do Příbrami se pojedu podívat jen jako divák. Na to se taky těším, protože letos se jede na špici opravdu nebývale rychle a tyto souboje je hezké sledovat i z venku. Závěrem bych chtěl poděkovat všem co nám pomohli letošní sezonu absolvovat, fanouškům a hlavně týmu Sparrow, od kterého jsme měli pronajatý vůz, který nás letos nenechal nikde na holičkách a dojel všechny závody bez problémů.

Ptal se: Pavel Zvonek
Foto: Michal KarlíkTento článek je z Rally2.com - Rallysport Příluky: infomace, fotografie a videa z rally
Rally2.com - Rallysport Příluky

URL adresa článku: http://www.rally2.com/article.php?sid=2058