Obhajoba posledního místa se téměř „podařila“ – rozhovor s Danem Vladykou
Datum: Čtvrtek, 24 Září 2009 @ 10:15:34
Téma: Rozhovory

Rally2.comPřinášíme vám rozhovor s Danielem Vladykou. Tentokráte jsme si povídali hlavně o domácí Barum rally, ale řeč přišla i na minulý víkend odjetou Rally Příbram, které se Dan zúčastnil jako divák.Přinášíme vám rozhovor s Danielem Vladykou. Tentokráte jsme si povídali hlavně o domácí Barum rally, ale řeč přišla i na minulý víkend odjetou Rally Příbram, které se Dan zúčastnil jako divák.

O uplynulém víkendu skončila Rally Příbram. Na jejím startu jsi se neobjevil, byla to plánovaná absence nebo jste letos už MMČR uzavřeli na Barumce?
Na Příbram jsme se plánovaně nechystali. Byl jsem se tam podívat pouze jako divák. Barumku jsme zvažovali i jako náš poslední závod MMČR, ale momentálně v tabulce třídy N2 ztrácíme 2 body na třetího Vencu Dunovského, takže se objevily myšlenky, dostat se na bednu. V této chvíli tedy uvažujeme o startu na Rally Bohemia, protože Dunovský už s Hondou asi nepojede. Už za nedlouho uvidíme, jestli se tento start podaří uskutečnit.

Už jsi tady zmínil, že jsi se byl na Příbrami podívat v roli diváka. V pátek večer jsi byl nedaleko velké havárie kamaráda Ondry Blaťáka s Kubou Wagnerem. Co se vlastně přihodilo?
Ano u havárie jsem skutečně byl, ale asi až po 5 minutách. Předtím jsme stáli cca 200m od místa kde kluci vyletěli. Bylo to na Sádecké RZ asi 1km před cílem, kde rovinku následoval horizont, nějaké metry a pravá středně těžká zatáčka. Tady Ondra přehnal nájezdovou rychlost a po tečně ho to vytáhlo ven, kde číhal kousek od krajnice strom. Tento strom trefili na zadní blatník a ten je katapultoval na střechu do pole. Tady ještě předkem vzali dřevěný ohradník. No rána to byla hodně velká, auto je zničené, ale hlavní je,že se klukům nic nestalo.Mohl by jsi se ještě vrátit k domácí Barum rally? Pro mnohé je to vrchol sezóny, ale vám se tady poslední dobou nějak nedaří. Loni jste zde po technických problémech (prasklé přední rameno na 2. RZ Pindula) skončili absolutně poslední a letos se historie téměř opakovala podobným průběhem a výsledkem.
To je pravda. Přitom Barumka pro nás začala velmi dobře druhým časem na městské superspeciálce 3,5s za Tomášem Markem. Ale hned na první ranní Pindule, asi v půlce RZ, autu rázem utekl zadek a my hned věděli, že se jedná nejspíš o defekt pravého zadního kola. Pokračovali jsme s prázdným kolem dál a rozmýšleli se, jestli ho vyměnit či ne. Zvítězila varianta jet po defektu až do cíle a minimálně ztratit. Bohužel se zbytky pneumatiky vzpříčili mezi podběh a ráfek a kolo se přestalo točit a začalo se brousit o cestu. V cíli nebyla ztráta na vedoucího Blaťáka až zas tak propastná, jako kdybychom kolo měnili, ale bohužel jsme zjistili, že jsme ubrousili skoro půlku ráfku včetně brzdového kotouče s ramenem a okem tlumiče.Další RZ Halenkovice byl naštěstí pouze volný průjezd, ale ono ubroušené ramínko prasklo a kolo se zarazilo do podběhu, takže nebylo možno pokračovat. Už jsme to balili, když Igor vletěl do jakési zahrádky a pomocí
klíče na kola a jeho šikovných rukou rozebral místnímu obyvateli dřevěnou
paletu a donesl 4 podpěrné kvádříky, kterými jsme nahradili tlumič a pomalým tempem jsme pokračovali dál. Následovaly Kudlovice, kde v půlce RZ
kvádřík praskl a my se ocitli zadkem zase na zemi. Naštěstí jsme měli ještě
3ks kvádříků a tak jsme nainstalovali další a pokračovali dál směrem k servisu. Po první rundě jsme nabrali ztrátu asi 16 min a okupovali chvost výsledkové listiny. Nicméně tým Oldy Hrabce dal Hondu dohromady a my mohli zase s funkčním autem pokračovat v soutěži, za což jim moc děkujeme. Vše zvládli a ještě ve stanoveném čase, přestože paseku jsme tam udělali pořádnou. V dalším průběhu začalo pršet, což bylo hodně náročné,ale byli jsme rádi, že se můžeme ještě svézt, i když podívání na špičku IRC by nebylo také špatné, no moc k tomu nechybělo.

Druhou etapu jste zajížděli pěkné časy a dokonce jste byli v součtu časů nejrychlejší. Jak probíhal druhý den?
Druhý den jsme si užívali překrásných a těžkých RZ. Ráno byla trošku loterie jaké zvolit pneumatiky, ale měli jsme dobré informace od kamarádů u
trati, tak jsme zvolili tvrdý slick, což se ukázalo jako dobrá volba.

Na Barum rally se objevily tradiční i pozměněné náročné RZ. Jaká RZ se ti letos nejvíce líbila?
Trochu bych otázku obrátil. Tou RZ, která se mi přestává líbit, je Pindula, protože už jsme na ní měli spoustu problémů. Naopak z nedělní etapy byla nejkrásnější RZ Semetín, která se jela poprvé a tudíž na ní záleželo na kvalitě napsaného a přečteného rozpisu, což se nám tady zadařilo.Přiznám se že my, tví fanoušci u trati, jsme si přáli aby jste to poslední místo vybojovali, a tímto způsobem se zapsali do historie :-)
My s Igorem jsme naopak měli jeden cíl. To poslední místo jako minulý rok, neobhájit, což se nám také podařilo a my jsme se mohli v cíli radovat z předposledního místa. Tedy nějaká progrese oproti minulému roku tady byla.

Závěrem bych chtěl poděkovat fanouškům u trati, kteří nás povzbuzovali a
zároveň se omluvit obyvateli, za tu rozsekanou paletu. Bez jeho palety bychom cíl určitě nespatřili. Držte nám palce, snad se objevíme na Bohemce.

Foto: archív jezdce, Martin Trdla - RallyZone
Ptal se: Pavel ZvonekTento článek je z Rally2.com - Rallysport Příluky: infomace, fotografie a videa z rally
Rally2.com - Rallysport Příluky

URL adresa článku: http://www.rally2.com/article.php?sid=2025