Osmnáct posádek Poháru Pirelli na Kopné
Datum: Pátek, 03 Červenec 2009 @ 14:42:21
Téma: MČR - sprintrally

Praha, 2.7.2009 - O nadcházejícím víkendu se uskuteční v okolí Slušovic tradiční a oblíbený Rallysprint Kopná. Soutěž sčítá devět měřených úseků o celkové vzdálenosti 76,35 kilometrů rozdělených do tří sekcí. Vítězné posádky Poháru Pirelli se představí poté na cílové rampě, která je situována na náměstí ve Slušovicích.Praha, 2.7.2009 - O nadcházejícím víkendu se uskuteční v okolí Slušovic tradiční a oblíbený Rallysprint Kopná. Soutěž sčítá devět měřených úseků o celkové vzdálenosti 76,35 kilometrů rozdělených do tří sekcí. Vítězné posádky Poháru Pirelli se představí poté na cílové rampě, která je situována na náměstí ve Slušovicích.

Letošní druhý ročník Poháru Pirelli v rámci rallysprintového šampionátu přináší díky velkému počtu startujících nádherné souboje o vítězství.
Na Kopné se představí hned osmnáct dvojic bojujících o celkové pohárové prvenství.
Největším favoritem bude po vítězství z Telče Josef Semerád, startující s Romanem Niemetzem na voze Mitsubishi Lancer EVO IX. Sekundovat mu bude jistě chtít i vítěz úvodního závodu Martin Hudec, který však disponuje starší evolucí vozu Mitsubishi. Svým dravým stylem si však získal nejednoho fanouška a respekt u soupeřů.
Za Sherlog Racing Team se v rámci třetího letošního závodu představí Jaroslav Hejzlar s Josefem Králem, kteří disponují devátou evolucí Lanceru.
Z dalších účastníků jmenujme dále Michalíka, Havla a Skulu (vš. Mitsubishi Lancer EVO) a Marcela Havláska s vozem Subaru Impreza.
Ve třídě N3 se na startu objeví dvě posádky. Navázat na vítězství z předchozího závodu bude chtít Zdeněk Krestýn s Peugeotem 306. Cestu za vítězstvím mu bude však znepříjemňovat Oldřich Hrubý s Renaultem Clio Sport.
Mezi nejslabšími enkovými vozy má v okolí Slušovic šanci odskočit na průběžném prvním místě Poháru Pirelli vedoucí Jaroslav Pešl s vozem Honda Civic VTi. Pešl má na svém kontě dvacet bodů za dvě první místa, což mu vyneslo průběžné vedení spolu s Václavíkem, startujícím ve třídě SA1 a Pohnerem (A7). Ani jeden ze soupeřů však na Kopné nestartuje, což muže hrát do karet Pešlovi.
Situaci mu budou chtít znepříjemnit Jindrle a Lichovník.
Třída A7 při neúčasti Pohnera nabídne pouze start v podání Romana Štefana s vozem Renault Clio R3.
Naopak v plné sestavě se představí třída A5. S osmnácti body prozatím vede Martin Lošťák s vozem Škoda Felicia, před Lumírem Galiou, kterému se podařilo svého soupeře porazit v Telči. Dalšími startujícími jezdci jsou Petr Mráz a Robert Čonka.
Stoprocentně úspěšným je ve třídě SA3 Jiří Hendrich, startující s vozem Mitsubishi Lancer EVO VI. Na svém kontě má rovněž dvacet bodů, ale kvůli nedostatečnému počtu startujících posádek ve třídě prozatím není hodnocen v rámci celkového pořadí Poháru Pirelli.
Poslední posádkou v poli startovní listiny Poháru Pirelli je Robert Čaloun s Kamilem Klimešem na voze Ford Escort Cosworth.Tento článek je z Rally2.com - Rallysport Příluky: infomace, fotografie a videa z rally
Rally2.com - Rallysport Příluky

URL adresa článku: http://www.rally2.com/article.php?sid=1993