Tiskové zprávy k Start Auto Rally Eger
Datum: Sobota, 04 Duben 2009 @ 00:46:03
Téma: Ostatní rally

Uvnitř článku najdete tyto tiskové zprávy: Na egerskej rally premiera Rally rádia, Eger zaplnený rallystami a V Egri celkovo 121 posádok.Na egerskej rally premiera Rally rádia


Maďarské GTG Stúdio po dlhšej príprave prináša novú službu pre fanúšikov rally ale aj pre súťažiacich a to v podobe špeciálneho rally rádia, ktoré začne premiérovo vysielať na START AUTÓ RALLYE 2009.
Vysielanie v priebehu súťaže bude venované výhradne rally a bude prinášať živé, priame vstupy, ktoré by mali byť napínavé, plné informácii a vždy aktuálne.

Na štarte každej rýchlostnej skúšky a v jej cieli budú pripravení reportéri, ktorí sa pokúsia osloviť aj posádky. Okrem toho budú reportéri aj v servise a na riaditeľstve súťaže aby pomohli sprostredkovať všetky dôležité a zaujímavé informácie.

Vysielanie bude spustené v piatok popoludní na frekvencii 103,8 MHz. Pracovalo sa na zabezpečení pokrytia celej trate dostatočne kvalitným signálom. Priaznivci motorizmu, ktorí ostanú doma budú môcť sledovať vysielanie rádia prostredníctvom internetu na stránke partnera rádia – www.duen.hu.
V súčasnosti prebiehajú jednania na zabezpečenie vstupov aj v slovenskom jazyku.

Eger zaplnený rallystami


V piatok podvečer 3.apríla 2009 na námestí Dobó tér priamo pod Egerským hradom odštartuje prvé podujatie Majstrovstiev Slovenskej republiky v rally 2009 v maďarskom meste Eger. Už dnes sa však mesto Eger naplnilo posádkami, ktoré budú na tomto podujatí štartovať.

Na pláne boli obhliadky tratí na ktorých sa bude bojovať v rámci Majstrovstiev Maďarska v rallye, Otvorených majstrovstiev Maďarska v rallye a Majstrovstiev Slovenska v rally 2009. Z dôvodu že sa do Majstrovstiev Slovenskej republiky v rally 2009 sa mohli za zvýšený poplatok prihlásiť aj posádky z Maďarska, konečný počet prihlásených do slovenského šampionátu sa nakoniec zastavil na čísle štyridsaťdeväť. Z tohto počtu si do dnešného popoludnia prevzalo itinerár štyridsaťtri posádok. Z neúčasti na podujatí sa ospravedlnili štyri posádky (Lapdavský, Koňuch, Pogan a Greguška). Obhliadky tratí pokračujú aj zajtra, vo štvrtok. V piatok je na pláne administratívne a technické preberanie.

Po skončení dnešnej obhliadky trate sa súťažiaci v podvečerných hodinách stretli v priestoroch riaditeľstva v Hoteli Eger, kde sa uskutočnila rozprava jazdcov. Posádky dostali ďalšie pokyny a informácie ku súťaži. Zajtra pokračujú obhliadky druhým dňom.

Všetky aktuálne informácie ku súťaži sa dozviete na stránke maďarského organizátora www.larocosport.hu a pre účastníkov slovenského šampionátu na stránke slovenského organizátora, ktorým je Auto Klub Košice www.rallye.sk. Obe stránky sú viacjazyčné.

Miroslav Majláth
tlačový tajomník
Majstrovstvá Slovenskej republiky v rally 2009

V Egri celkovo 121 posádok


Včera a predvčerom boli na START AUTÓ RALLYE v maďarskom meste Eger naplánované obhliadky tratí posádkami prihlásenými na prvú súťaž zaradenú do Majstrovstiev Slovenskej republiky v rally 2009. Dnešný deň bol vyhradený na administratívne a technické preberanie prihlásených posádok. Celkovo bolo prevzatých 121 posádok, vrátane 43, ktoré budú bojovať v rámci Majstrovstiev Slovenskej republiky v rally 2009. Dnes podvečer sa posádky predstavia v centre mesta Eger na námestí Dobó tér o 19 hodine 20 minúte. Zajtra, v sobotu čaká na súťažiacich prvý deň súťaže, v ktorom sa budú musieť popasovať s celkovo 286,4 kilometrami. V tomto počte kilometrov je započítaných aj osem rýchlostných skúšok o dĺžke 81,7 kilometra, ktoré sa uskutočnia na troch tratiach. Na nedeľu, druhý súťažný deň na štartové pole čaká ešte 207,35 kilometra dlhá trať, vrátane štyroch rýchlostných skúšok, ktoré sú plánované na dvoch tratiach o dĺžke 78,80 kilometra

Všetky aktuálne informácie ku súťaži sa dozviete na stránke maďarského organizátora www.larocosport.hu a pre účastníkov slovenského šampionátu na stránke slovenského organizátora, ktorým je Auto Klub Košice www.rallye.sk. Obe stránky sú viacjazyčné.

Miroslav Majláth
tlačový tajomník
Majstrovstvá Slovenskej republiky v rally 2009Tento článek je z Rally2.com - Rallysport Příluky: infomace, fotografie a videa z rally
Rally2.com - Rallysport Příluky

URL adresa článku: http://www.rally2.com/article.php?sid=1946