Rozhovor s Danielem Vladykou po Pelhřimově
Datum: Úterý, 05 Srpen 2008 @ 11:20:18
Téma: Rozhovory

Rally2.comMinulý týden v sobotu pokračoval seriál rallysprintů soutěží v okolí Pelhřimova. Na jeho startu se objevila i posádka Rallysportu Příluky Daniel Vladyka – Igor Norek, tentokráte ve voze Honda Civic. Jak se klukům vedlo jsme vyzvídali u pilota posádky Daniela Vladyky.Minulý týden v sobotu pokračoval seriál rallysprintů soutěží v okolí Pelhřimova. Na jeho startu se objevila i posádka Rallysportu Příluky Daniel Vladyka – Igor Norek, tentokráte ve voze Honda Civic. Jak se klukům vedlo jsme vyzvídali u pilota posádky Daniela Vladyky.


Váš start na Pelhřimově byl poměrně nečekaný, co tě k němu Dane vedlo?
Jelikož jsme se na Kopné vůbec nesvezli a máme naplánovaný start na Barum Rally, tak jsme se dohodli, že se půjdeme rozhýbat do mého oblíbeného Pelhřimova. Minulý rok jsem měl před Barumkou hodně kilometrů rychlostních zkoušek s Felícií a tak nějak jsem byl před Barumkou rozjetý. Letos mi to hodně chybí, proto tedy přišel start na Pelhřimově.

Můžeš nám přiblížit průběh závodu? Podle časů z první rundy to vypadalo, že jsi se rozjížděl hodně pomalu, netrápil tě nějaký technický problém?
Ano je pravdou, že jsme se na první RZ rozjížděli hodně opatrně. Navíc jsem si musel zvykat na úplně jiné zacházení s vozem, protože jsme měli v autě hodně tvrdou špéru, se  kterou jsem ještě nejel a která vyžaduje trošku jiný styl jízdy.
Nicméně před druhou RZ začalo pršet a tak jsme na přední nápravu nazuli dvě mokré pneu, ale při přezouvání jsme zjistili, že na přední nápravě není něco pořádku. Proto jsme museli následující RZ-ty do servisu projet volněji, bez nějakého velkého namáhání přední nápravy, čímž jsme docela ztratili.

rally


Podařilo se závadu v servisu odstranit?
Ano, mechanici Sparrow racingu zvládli dát auto do pořádku bez penalizace a my mohli v klidu pokračovat.

Druhá runda byla tedy už bez problémů?
V druhé rundě jsem se už trošku naučil využívat přednosti tvrdé špéry a některé časy, zvláště na z části šotolinové RZ Božejov byly celkem slušné. Ale musím říci, že soupeři bojující o bednu a mezi nimi i týmoví kolegové Blaťák s Wágnerem, jeli opravdu hodně rychle a s velkým nasazením, některé jejich časy byly bych řekl výtečné.

Je vidět, že jsi sledoval i souboje o bednu. Myslíš, že by jsi soupeřům v čele po najetí potřebných kilometrů mohl stačit?
Souboj to byl opravdu hezký. Sledoval jsem vyrovnané časy soupeřů, kteří podle svých slov ze sebe mačkali maximum, což bylo opravdu vidět. Takže před touto bitvou klobouk dolů.
A jestli bych jim stačil? Těžko říct, ale bojovali tam soupeři, se kterými jsem se honil v N1 a jezdil vyrovnané časy. Ale prostě s Hondou už jedou od začátku roku a mají ji takzvaně v rukou, na rozdíl ode mě. Z těchto důvodů jsme radši jeli bezpečně a bez riskování. Některé časy potom nebyly až tak špatné. Vidělo by se víc, kdybych měl s Hondou odjeté tak 3 sprinty, ale taková situace asi těžko nastane.

Jak to vypadá s Felicií. Má už po Kopné spravený motor? Vyjedeš s ní ještě letos?
Felicii začnu teď řešit, protože si ji chtějí půjčit kluci Kratochvíl s Kořínkem, kteří s ní zajeli 3. místo v SA1 v Hrádku nad Nisou.
Já bych se s ní taky ještě letos koncem roku rád svezl, ale to se ještě uvidí, až jak všechno dopadne.

Blíží se vrchol sezóny. Uvidíme tě letos na Barumce opět v Hondě?
Ještě není nic jisté, ale jestli všechno dobře dopadne tak ano. Jen zvykání na tvrdou špéru nevyužijeme, protože asi pojede i Dunovský, který pravidelně jezdí s Hondou, se kterou jsme teď startovali. Zřejmě si budeme muset zase zvyknout na jiné auto, což u mě chvíli trvá. Ale i tak se těším na pěkné svezení a souboje v N2.


Ptal se: Pavel Zvonek
Foto: týmTento článek je z Rally2.com - Rallysport Příluky: infomace, fotografie a videa z rally
Rally2.com - Rallysport Příluky

URL adresa článku: http://www.rally2.com/article.php?sid=1865