Smolná Kopná Daniela Vladyky
Datum: Úterý, 22 Červenec 2008 @ 09:24:53
Téma: MČR - sprintrally

Rally2.comVelice krátké učinkování měla účast posádky Vladyka - Norek na letošním ročníku Rallysprintu Kopná. Série technických problémů a definitivní závada motoru ukončila cestu dvojice z Rallysportu Příluky při prvním letošním startu. Co se přihodilo, jsme zjišťovali v rozhovoru s pilotem Danielem Vladykou.Velice krátké učinkování měla účast posádky Vladyka - Norek na letošním ročníku Rallysprintu Kopná. Série technických problémů a definitivní závada motoru ukončila cestu dvojice z Rallysportu Příluky při prvním letošním startu. Co se přihodilo, jsme zjišťovali v rozhovoru s pilotem Danielem Vladykou.

Jaké byly přípravy na Kopnou po více než půl roční závodnické pauze?
Tak přípravy byly standardní. Na autě jsem vyměnil namáhané komponenty - čepy, kotouče, ložiska, nakoupil nové desky a nové pneumatiky. Jinak jsem popravdě řečeno jel v autě rychle naposledy někdy minulý rok, takže jsme chtěli začít trošku opatrněji.

Jak tedy vše probíhalo, prý jste měli hned od začátku technické problémy, které vyvrcholily mechanickou poruchou motoru?
Ano to je pravda. Už na přejezdu na první RZ auto přestalo jet kvůli nečekané závadě rozdělovače. Nicméně na přejezdu se nám podařilo zprovoznit, bohužel na start RZ jsme přijeli o minutu později , takže jsme začínali s 10s zátěží.
První RZ byla nakonec zrušena. Ostrý start byl tedy až na druhé vložce, mém oblíbeném Podhoranu. Zde auto vinou rozdělovače občas vynechalo, ale i přes to se nám podařilo vložku vyhrát a trošku ztrátu stáhnout.Na další RZ Kopná jsi měl o více než 1minutu horší čas než soupeři. Co se dělo zde?
Zde se děly další peripetie, když jsme záhadně ztratili bateriový vypínač a rázem jsme byli minutu před startem do vložky bez proudu. Ale naštěstí po chvíli Igor nějakým šťouráním do vypínače obnovil kontakt. Než jsme se ustrojili, tak uběhla více než minuta a než jsme odstartovali do RZ byla další ztráta na světě.
Po servisu následovala RZ Raková, kde už bylo zase všechno v pořádku, závada rozdělovače se odstranila a my se chtěli alespoň pěkně svézt, když už se zpět do předu za normálních okolností nebylo možné vrátit. No a asi 3 km po startu se z motoru ozvala rána a my museli odstoupit.

Takže zřejmě přišlo velké zklamání?
To ano, ale to se občas stane, do materiálu člověk nevidí. Zklamaný jsem byl hodně, navíc ještě poté co měli naši soupeři taky problémy. Do cíle dojel vlastně pouze mladý Urban s Polem, které stačil ještě dát na střechu.

A už víš rozsah poškození? Kdy by jste se mohli ukázat příště?

Teď uvidím, jaké budou škody, až se motor rozebere. Chtěl jsem startovat na oblíbeném Rally Pelhřimov, ale už dnes vím, že se to nestihne. Takže pokud to vyjde, tak by jsme si chtěli spravit chuť na domácí Barumce.

S jakým spolujezdcem ?
Zase s Igorem Norkem. Bratr se nedávno oženil a čeká přírůstek do rodiny, tak si dává závodnický pohov.

Ptal se: Pavel Zvonek
Foto: týmTento článek je z Rally2.com - Rallysport Příluky: infomace, fotografie a videa z rally
Rally2.com - Rallysport Příluky

URL adresa článku: http://www.rally2.com/article.php?sid=1859