Dan Vladyka se ohlíží nejen za úspěšným Vsetínem
Datum: Čtvrtek, 25 Říjen 2007 @ 22:01:54
Téma: Rozhovory

Rally2.comPosádka Rallysportu Příluky Daniel Vladyka s Igorem Norkem zvítězila v posledním dílu Mistrovství České republiky v rally - Würth Partr Rally Vsetín. Dan tak potvrdil umístění na prvním místě v konečném hodnocení třídy N1. Dojmy po úspěšném závodě i celém roce jsme zjišťovali v rozhovoru s jezdcem.Posádka Rallysportu Příluky Daniel Vladyka s Igorem Norkem zvítězila v posledním dílu Mistrovství České republiky v rally - Würth Partr Rally Vsetín. Dan tak potvrdil umístění na prvním místě v konečném hodnocení třídy N1. Dojmy po úspěšném závodě i celém roce jsme zjišťovali v rozhovoru s jezdcem.

Počasí opět přidalo na náročnosti vsetínského sprintu. Jaký byl samotný průběh závodu?
Závod to byl co do povětrnostních podmínek nejtěžší, co jsem zatím absolvoval. Ale jelikož se sešlo málo soupeřů ve třídě, tak jsme celý závod odjeli na 15 let starých pneumatikách značky Barum. Sice nám to občas někde uklouzlo,ale dalo se na nich jet. Už v první RZ vypadl Petrášek s Felícií a cílem tedy bylo udržet za sebou Horáčka s Fábií a užít si poslední ostré kilometry v závěru sezóny. To vše se podařilo na jedničku.

Probíhala u vás rally bez větších problémů? Jak hodnotíš vaše vystoupení?
Problémy byly pouze se špatnou kombinací pneumatik na prvních dvou RZ, kdy jsme obuli řízlé slicky na přední i zadní nápravu, ještě navíc přepálené a zadek auta se choval jak na sněhu. Poté se v servisu obuly dozadu mokré a ve předu jsme nechali řezaný slick a už bylo vše v pořádku. Potom jsem udělal jezdeckou chybu já, když jsme se přetočili v jednom z vracáků, ale ztráta nebyla velká, jinak auto fungovalo výborně.

Shrňme si ještě celou letošní sezónu. Letos se ti zadařilo odjet rekordní porci kilometrů v závodním voze. Znamená to, že se ti konečně podařilo získat podporu sponzorů, na rozdíl od minulých let, kdy jsi vše prakticky financoval z vlastní peněženky?
Bohužel se tak nestalo a peněženka trpí dál. Ale určitě se mi nějaké finanční, materiální a jiné podpory dostalo. Za tuto podporu musím poděkovat nejvíce svému tátovi, firmám Dajzr, Atyks , spolujezdcům Igoru Norkovi a bráchovi, bratrům Zvonkovým, Mirovi Tarabusovi, mechanikům - Štěpánovi Formanovi, Dušanovi Gazdošovi, Lukáši Vyoralovi a všem co nám fandili.V MČR jsi byl letos v konečném pořadí N1 nejlepší. Mrzí tě hodně, že díky malému počtu posádek vás nevyhlásí vítězi třídy?
Trochu to mrzí, když už to takhle dopadlo. Po prvním závodě jsem o nějakém pořadí do tabulky vůbec nepřemýšlel. Zlom nastal na rally Vyškov, kde jsem čekal, že Ondra Blaťák mě bodově dotáhne a ve Vsetíně si to rozdáme o to prvenství v celkovém hodnocení. Ale Ondra není žádný dojížďák a závodil i když byl sám ve třídě až to skončilo havárií. Tímto při jeho neúčasti v N1 na Vsetíně a zrušení Labské Rally bylo vše rozhodnuto již před závodem.

Většina tvých kamarádů závodníků již dávno opustila třídu N1. Tobě se to letos podruhé v kariéře podařilo na Barumce, díky startu s Hondou. Můžeme se taky těšit na nějaký trvalejší přechod do třídy N2, či výše nebo se začneš věnovat rybaření? Zaslechl jsem totiž něco o uvažovaném prodeji tvé závodní Felície.
No někdy si říkám, jestli to úsilí a peníze za to stojí. Jen si vzpomínám, že jsme všichni začínali společně jezdit v popelnicích po lese. Oni prostě měli to štěstí přijít k penězům, tak dnes používají jinou techniku, kdežto já ho neměl, tak jsem zůstal u té „popelnice“ Tímto se své Felišce omlouvám , protože mě letos hodně podržela a vždy dojela až do cíle. Docela slušnou náhražku WRC ale mám při hře Richard Burns Rally, kde se mi loni dokonce podařilo obsadit 2 místo v neoficiálním mistrovství České republiky. Jinak mám radost z jakéhokoliv startu i se slabším autem. Prodej vozu jsem zvažoval, ale asi ho nebudu schopný dát jen tak pryč. Možná to zní blbě, ale vybudoval jsem si k němu citový vztah. Samozřejmě bych byl rád,kdyby se někdy ještě podařilo svézt v lepším autě,ale konkrétní plány nejsou. O rybaření vážně uvažuji, musí to být super relax.

Ještě bych se rád vrátil ke třídě N1. Dle mého mínění v posledních letech v podstatě skomírá. Kde vidíš příčiny tohoto faktu?
Příčin je více. Nejhlavnější je rozdělení šampionátů na tři díly. Další je konec homologace některých dostupných vozů třeba legendárních a nepřemožitelných Suzuki Swift, nebo Peugeotu 106. Nestaví se nové vozy, protože i ve třídě N1 by to bylo neúměrně nákladné. Proto si myslím, že tato třída i nadále nebude obsazovaná jako dříve.Letos jsi vyzkoušel všechny tři typy našich šampionátů v rally. Kde ti to nejvíce sedělo?
Docela jsem si oblíbil jízdu v noci, tak proto se mi svou koncepcí prostřední šampionát docela líbil. Ze sprintů jsem jel tzv. „Malou Barumku“ tedy Rallysprint Kopnou, kde se sešla velká konkurence, tak to bylo zajímavé. No a Barumka - to nepotřebuje komentář. Prostě top soutěž po všech stránkách.

V těchto šampionátech jsi nalezl jen dva přemožitele. Můžeš je charakterizovat? Co ti chybělo k jejich překonání?
Byli to ultra střelci, Pepa Sedláček s Hondou a Pavel Přibyl s Feldou. Sedláček je jeden z nejrychlejších a nejzkušenějších jezdců u nás. A troufám si tvrdit, že kdo jede poprvé na trati, tam kde už Pepa někdy startoval, tak ho nemá šanci porazit. Je to takový Loeb ve slabších třídách. Pavel Přibyl je taky pekelný střelec, který nebourá a to se cení. Jen škoda, že jsme se nestřetli vícekrát.

Vím, že si nenecháš většinu soutěží ujít ani z pohledu diváka. Co by jsi letos na našich rally vyzdvihl?
Líbily se mi oproti minulým rokům boje v absolutní špičce, kdE bojuje o vítězství hodně jezdců . A stalo se, že vyhrál ten úplně jiný než se čekalo.

Co se ti naopak nelíbilo?
Co bylo horší, že na každé soutěži startovalo hodně málo posádek, ale to je asi problém velkého počtu závodů.

Po tvém posledním letošním závodě děkujeme za úspěšnou reprezentaci týmu a přejeme vše nejlepší do dalšího roku.

Ptal se: Pavel Zvonek
Foto: týmTento článek je z Rally2.com - Rallysport Příluky: infomace, fotografie a videa z rally
Rally2.com - Rallysport Příluky

URL adresa článku: http://www.rally2.com/article.php?sid=1767