Havárie R. Vodičky: foto, video, komentář
Datum: Čtvrtek, 05 Červenec 2007 @ 21:25:04
Téma: MČR - rally

Rally2.comSe změnou na místě spolujezdce vystartoval do letošního ročníku Rally Bohemia jezdec Rallysportu Příluky Robert Vodička. Premiérově zaneprázdněného Pavla Dobiše nahradil Luboš Gešvinder. Na druhém průjezdu rychlostní zkouškou Smržovka však nově složená posádka ukončila soutěž v kotrmelcích a s náročnou soutěží se rozloučila. Přinášíme vám fotogalerii, video a komentář jezdce k tomuto incidentu.Se změnou na místě spolujezdce vystartoval do letošního ročníku Rally Bohemia jezdec Rallysportu Příluky Robert Vodička. Premiérově zaneprázdněného Pavla Dobiše nahradil Luboš Gešvinder. Na druhém průjezdu rychlostní zkouškou Smržovka však nově složená posádka ukončila soutěž v kotrmelcích a s náročnou soutěží se rozloučila. Přinášíme vám fotogalerii, video a komentář jezdce k tomuto incidentu.Co se vám na Bohemce vlastně přihodilo?
Bohužel na RZ5 se na autě odporoučelo servořízení a já pokračoval bez něho. Zjistil jsem, že chvátat se tak nedá. Jedna ruka na volantu, který jde ztuha, prostě chybí. V servisu po RZ6 kluci vyměnili hadici a dolili olej a my vyrazili na RZ 7. Už na přejezdu jsem cítil, že se závada asi vrací, neboť řízení tuhlo a já se rozhodl osudnou RZ a následující projet a pokračovat do posledního servisu. Po pár kilometrech na výjezdu z lesa do obce Smržovka, po sérii rychlých zatáček, bohužel přišla poslední těžká pravá a mne sklouzl zadek auta na krajnici. Jak bývá zvykem, asi po jednom metru v trávě zadní levé kolo narazilo na patníček, který koukal asi jen 10 cm nad zem. Ten nás katapultoval a už jsme se točili. Kolikrát to nevím, dokonce i diváci se dohadovali jestli to bylo třikrát nebo čtyřikrát. Jsem rád, že se mi ani Lubošovi nic nestalo, odnesla to jen felície.

Toto nebyla tvoje první havárie.
Ano to je pravda, ale dosud jsem měl jen jednu velkou havarii při Rally Český Krumlov 2000. Tehdy jsme narazili do sloupu a zcela zničili Nissan Almera N3. Navíc jsem si způsobil zranění, které mne vyřadilo skoro na dvě sezony. Pak jsem ještě zažil jednu menší – výlet do lesa opět na Rally Český Krumlov 2006 (ulomená přední kola). Nikdy jsem se ale na soutěžích, ani v civilním provozu s autem nepřevrátil. Poprvé až na Bohemce, stejně jako můj spolujezdec.

Havárie posádky Vodička - Gešvinder, Rallysport Příluky
Kliknutím na obrázek spustíte videoPtal se: Pavel Zvonek
Foto, video: archív jezdceTento článek je z Rally2.com - Rallysport Příluky: infomace, fotografie a videa z rally
Rally2.com - Rallysport Příluky

URL adresa článku: http://www.rally2.com/article.php?sid=1739