Valoušek na Jänneru s Lancerem
Datum: Středa, 10 Leden 2007 @ 23:48:23
Téma: MČR - rally

OTROKOVICE, FREISTADT – Přestože poslal otrokovický Pavel Valoušek přihlášku na Jänner Rallye, dlouho nebylo jasné, zda se na zahajovacím podniku letošního mezinárodního mistrovství České republiky v automobilových soutěžích objeví. Teprve včera se rozhodlo, že loňského účastníka JWRC na trati uvidíme.OTROKOVICE, FREISTADT – Přestože poslal otrokovický Pavel Valoušek přihlášku na Jänner Rallye, dlouho nebylo jasné, zda se na zahajovacím podniku letošního mezinárodního mistrovství České republiky v automobilových soutěžích objeví. Teprve včera se rozhodlo, že loňského účastníka JWRC na trati uvidíme.

„Mám jízdu na sněhu rád, proto jsem se chtěl na Jänneru svézt. Letos bychom chtěli zaútočit na vítězství ve Winter Cupu, proto jsme se rozhodli vyměnit vůz s jedinou poháněnou nápravou za čtyřkolku, ze kterou je větší šance na úspěch. Bohužel, počasí si se všemi pěkně zahrává a tak v Rakousku není po sněhu ani památky,“ naznačil své předstartovní ambice Pavel Valoušek.

Vzhledem k nepříznivým klimatickým podmínkám se zvažovaly různé varianty a celkem reálně hrozilo, že se Valoušek soutěže nedaleko českých hranic nezúčastní. „Nakonec přišla zajímavá nabídka od týmu Racing Activities a po dohodě s partnery jsme se ji rozhodli přijmout. Na Jänner Rallye se tak objevíme za volantem Mitsubishi Lancer Evo VIII, se kterým měl původně startovat Viktor Szabó,“ naznačil finální řešení Pavel Valoušek.

Ten se postaví na start společně se svým, nyní již stálým spolujezdcem Zdeňkem Hrůzou;na dveřích jejich Lanceru pak bude nalepeno číslo 7. Přestože tréninky probíhají již od neděle, pozdější nástup do seznamovacích jízd by neměl Valouškovi s Hrůzou činit problémy. „Od začátku jsme plánovali trénovat až od úterka, stejně jako na mistrovství světa pojedeme jenom na dva průjezdy, což během úterka a středy bez problémů zvládneme,“ osvětlil Pavel Valoušek.

„Chtěl bych na závod pozvat české fanoušky, Freistadt leží jen třicet kilometrů od hranic s Českou republikou a přestože na tratích s největší pravděpodobností nebude sníh, bude se určitě nač dívat,“ dodal závěrem Valoušek.

www.pavel-valousek.comTento článek je z Rally2.com - Rallysport Příluky: infomace, fotografie a videa z rally
Rally2.com - Rallysport Příluky

URL adresa článku: http://www.rally2.com/article.php?sid=1633