Rozhovor s D. Vladykou po Vyškově
Datum: Středa, 13 Září 2006 @ 12:16:59
Téma: Rozhovory

Rally2.comPřestože nebyl původně mezi přihlášenými, objevil se Daniel Vladyka na startu rallysprintu ve Vyškově. Zaskočil totiž za zdravotně indisponovaného Jindřicha Moravce. Poprvé ve své kariéře se na místě jeho spolujezdce neobjevil bratr Zdeněk, ale zkušený Karel Hédl. S Danem jsme si připravili tradiční posoutěžní rozhovor.Přestože nebyl původně mezi přihlášenými, objevil se Daniel Vladyka na startu rallysprintu ve Vyškově. Zaskočil totiž za zdravotně indisponovaného Jindřicha Moravce. Poprvé ve své kariéře se na místě jeho spolujezdce neobjevil bratr Zdeněk, ale zkušený Karel Hédl. S Danem jsme si připravili tradiční posoutěžní rozhovor.

Jak probíhaly předstartovní přípravy a samotný závod?
Rally Vyškov byl takový nadplán, jelikož jsme měli auto pronajmout panu Moravcovi. Ten ale bohužel nemohl kvůli zdravotním potížím odstartovat, tak mi nabídl, jestli nechci jet místo něho. Až ve čtvrtek odpoledne jsem se rozhodl, že když už je nachystané auto, tak že se tedy svezu. Kontaktoval jsem původně přihlášeného spolujezdce Karla Hédla a ten na náš společný start kývl. Trénink probíhal trošku v časovém presu, ale vše se nakonec stihlo. Ještě jsem ve Vyškově nestartoval a navíc poprvé s jiným spolujezdcem než bráchou, tak jsem chtěl začít obezřetněji, ale po pár metrech souhra s Karlem fungovala na jedničku, takže i čas v cíli 1. RZ nebyl špatný. Dopředu jsem věděl, že trať bude vyhovovat silným vozům, takže trio Suzuk v čele s Mikulkou bylo takřka k nedostižení. Suzuka je výkonem taková malá Honda a je strašně lehká. To potom v kombinaci se super řidičem znamená, že se dají jezdit opravdu rychlé časy... Po 1. RZ jsme byli v interním souboji 3s před našimi kamarády, posádkou Blaťák-Wágner na Peugeotu, kteří se teprve rozjížděli po havárii před rokem ve Fulneku. Naopak od Kapušanského, rozjetého z Barumky, jsme obdrželi 6s a už jsem věděl, že závodit s ním jako loni na Vsetíně bude asi hodně těžké.

Na druhé RZ jste prý museli couvat, co se dělo?
Na druhé rz jsme bohužel chybovali a hned dvakrát. Zajímavé je, že to bylo první couvání a vůbec chyba na rychlostní zkoušce co jezdím. Poprvé jsme chybovali ve vracáku mezi chodníky. Tuším, že to bylo v obci Vážany a podruhé jsem byl zmatený před cílem. Myslel jsem si, že už jsme projeli fotobuňku a ona byla až o 30m dál za zatáčkou, takže jsme tam nechali celkem cca 10s. Soupeři na Peugeotech - Blaťák a Jinderle nám trošku poodjeli.

A jak to probíhalo dál?
Po první rundě jsme ztráceli na duo Peugeotů 12s-13s a nějakých 26s na čtvrtého Kapušanského. Ve druhé rundě jsme vyměnili brzdové destičky a podstatně zrychlili. Bylo škoda odstoupení Ondry Blaťáka na 5. RZ , který měl už minulý rok spoustu smůly. V tu chvíli jsme si vybrali za soupeře Jinderleho na druhém Peugeotu. Zajížděli jsme podobné časy až do cíle, ale pouštět se do nějakých extrémů by bylo nerozumné, už jen proto, že jsme do Vyškova přijeli se závodničkou po vlastní ose. V cíli jsme skončili na 6. místě se ztrátou 15s na Honzu Jinderleho.

Jak hodnotíš vyškovské tratě?
Tratě byly hodně rychlé, ale na každé rz se našel pěkný úsek. Asi nejvíc se mi líbil šotolinový úsek na RZ Podivická, ten jsme si s Karlem pěkně užívali.

Byla v cíli spokojenost se závodem a výsledkem?
Určitě jsme se pěkně svezli, konečně bez technických problémů. Po předchozích soubojích o bednu je výsledek trošku slabší, ale to je vždycky věcí konkurence. Ta se tady letos v N1 sešla i díky Slovákům asi největší. Už před závodem jsme věděli, že na zdejších letištích nemáme proti silnějším autům šanci, ale pocity z jízdy byly dobré.

Co říkáš na výkon svého kamaráda Ondry Blaťáka?
Výkon Ondry hodnotím kladně. Do soutěže vstoupil s rozvahou a postupně přidával. Škoda že nemohl odjet víc kilometrů, které potřebuje najet, aby zase získal jistotu. Pokud letos pojede ještě nějakou rally, určitě se do toho dostane a bude hodně rychlý.

Spolu s Přibylem jsi zůstal osamocený krotitel Felicie třídy N1. Co ty na to?
Ano, z Felicie se stává pomalu obstarožní vozítko, které bude postupně vymírat. Ale zase když si představím, že příští rok Suzuka v N1 končí, tak je možné s Felícií v budoucnu víckrát končit na stupních vítězů.

Jak se ti jelo s novým spolujezdcem a jaké máš plány do konce sezóny. S kým pojedeš?
Tak s Karlem se mi jelo velmi dobře, všechno fungovalo a neměli jsme ani jeden problém. Ještě by jsme se chtěli svézt ve Vsetíně kde, pokud budou technické tratě, by jsme se Suzukám mohli zase trošičku přiblížit. Podle všeho bych měl jet zase s bráchou. Závěrem bych chtěl poděkovat Štěpánovi Formanovi, Lukáši Vyoralovi a Michalovi Jeleňovi, za práci v servisu.

Ptal se: Pavel Zvonek
Foto: bratři KunčíkovéTento článek je z Rally2.com - Rallysport Příluky: infomace, fotografie a videa z rally
Rally2.com - Rallysport Příluky

URL adresa článku: http://www.rally2.com/article.php?sid=1580