Doma to tentokrát nevyšlo…
Datum: Středa, 12 Červenec 2006 @ 00:37:22
Téma: MČR - sprintrally

Rallysprint Kopná je pro posádku Lubomír Minařík - Viktor Semela vždy svátkem. Nejen, že je pro ně domácí soutěží, ale také jej považují za vůbec nekrásnější sprint v naší republice. Jakožto domácí dvojice se chtěli před domácím publikem náležitě vytáhnout, obrovská nepřízeň osudu jim ale tentokrát zabránila získat nejen solidní umístění ve skupině A, ale také medailový post ve třídě.Rallysprint Kopná je pro posádku Lubomír Minařík - Viktor Semela vždy svátkem. Nejen, že je pro ně domácí soutěží, ale také jej považují za vůbec nekrásnější sprint v naší republice. Jakožto domácí dvojice se chtěli před domácím publikem náležitě vytáhnout, obrovská nepřízeň osudu jim ale tentokrát zabránila získat nejen solidní umístění ve skupině A, ale také medailový post ve třídě.

Úvod soutěže v pátek obstaral téměř tříkilometrový prolog. Do diváckého místa u budovy AB Slušovice se vydalo velké množství Lubošových fanoušků a během průjezdu startovního čísla 18 vládla nádherná atmosféra, srovnatelná s euforií fotbalových derby. Luboš s Viktorem oplatili svým příznivcům podporu rozevlátou jízdou, která pro ně přesto neznamenala výraznou ztrátu a domácí dvojice figurovala ve výsledcích po 1. RZ na 20. místě absolutně a na 5. pozici ve skupině A.

V sobotu ráno se roztočila pneumatiková ruleta. Na úvodní sekci byly sice pro Lubošovu Felicii připraveny suché pneumatiky, zprávy z trati ale hovořily o tom, že na RZ Kopná začíná pršet. Mechanici na poslední chvíli vůz přezuli na pneumatiky s mokrým vzorkem a posádka odjížděla vstříc úvodním dvěma sobotním testům s nadějí, že mokrá trať alespoň částečně eliminuje rozdíly ve výkonech jednotlivých vozů a i se starší Felicií Kit Car budou moci stačit hbitějším vozům kategorie S1600. Bohužel, změna ve výběru pneumatik se ukázala být chybou, neboť trať 2. RZ byla suchá a jen v lesních úsecích bylo mokré obutí výhoda. Lubomír Minařík absolvoval zkoušku, která vede v těsné blízkosti jeho bydliště, ve druhém čase ve třídě A6 a jako pátý ve skupině. Na pořadu byl rychlostní test Májová – Podhoran, který kitové Škodovce dokonale sedí a na kterém si oba členové posádky velmi věří. V cíli však místo spokojenosti nad kvalitně odvedenou prací zavládlo v mysli Luboše a Viktora obrovské rozčarování: „ Asi dva kilometry před cílem jsem šel pozdě na brzdy a nezatočil do levé zatáčky. Přistáli jsme mimo trať na louce, kde bylo hodně bláta a vrátit se zpět nám dalo hodně zabrat. Stálo nás to třicet sekund ztráty a zbytek RZ jsem byl na sebe hodně naštvaný. Snažíme se jet s Felicií na hraně možností a snažíme se držet krok s nedostižitelnými vozy S1600, místo toho, abychom jeli na jistotu a závodili s ostatními „Feldami“. V cíli se nejdřív díváme, jak jely S1600 a teprve potom řešíme „Feldy“. S Felicií se dá jet opravdu rychle, to dokazoval už Jarda Vančík, je to ale vykoupeno obrovským rizikem a ne vždy to vyjde. Naštěstí, při příjezdu do časové kontroly jsme zjistili, že „dostáváme“ jen osm sekund od Kneifela a necelé dvě vteřinky od Tomka. Byli jsme rádi, že pro nás závod není ztracený alespoň v naší třídě, protože i přes výlet mimo trať nám patřila stále druhá pozice. V servisu jsme obuli slicky a vyjeli vstříc dalšímu kolu rychlostních zkoušek“, zhodnotil první sekci soutěže Luba.

Po 5. RZ již domácí dvojici patřilo 18. místo celkově, ale co bylo hlavní, na Sedláčka a Marušáka s dvoulitrovým Nissanem chybělo Lubošovi s Viktorem jen devět sekund. Ani 6. RZ ale pro ně nepřinesla očekávaný výsledek, tentokrát ovšem samotná posádka nenesla na časové ztrátě žádnou vinu. „Na řadě byla opět RZ Májová – Podhoran, na které jsme si velmi věřili. Jenže štěstí nebylo na naší straně a pět kilometrů před cílem jsme dostali defekt přední pneumatiky, po kterém jsme pokračovali až do cíle. Ztráta byla velká, dělalo to něco přes minutu, a navíc jsme museli na trati pouštět za námi startujícího Barvíka. Třicet sekund mimo trať a více než minuta defektem – to je na sprintu hodně velká ztráta, takže na pořádný výsledek jsme mohli zapomenout. Sice byly na řadě ještě dvě zkoušky a na třetího Tomka jsme ztráceli pouze osmnáct vteřin, jenže Tomek jede velmi dobře a RZ Hvozdná je rychlá a nedá se na ní moc vydělat. RZ Kopná je sice super, ale měří něco přes osm kilometrů a to je málo. V cíli nám na třetí místo ve třídě chybělo devět vteřin“, vrátil se k závěrečné části soutěže pilot Luboš.

Ke čtvrté příčce ve třídě si posádka bílé Felicie připsala také body za osmé místo ve skupině A i za sedmé místo v klasifikaci S1600. Třebaže se při domácí soutěži oběma mladíkům doslova lepila smůla na pneumatiky, v tabulce šampionátu jim nadále patří první místo v A-šestkách. Ani čtvrté místo v pořadí skupiny A i S1600 se rozhodně nedá nazvat neúspěchem. „Kopná nám sice moc nevyšla, ale i přesto je to pro nás nekrásnější závod ve sprintovém mistrovství. Chtěl bych tímto poděkovat lidem, co nám pomáhají. Mechanikům a samozřejmě všem lidem, kteří nám na domácí soutěži tolik fandili. Naším dalším závodem bude ve druhé polovině července Rally Pelhřimov“, nesmutnil Luba.

Text: Jiří Dokulil (ftr-media)Tento článek je z Rally2.com - Rallysport Příluky: infomace, fotografie a videa z rally
Rally2.com - Rallysport Příluky

URL adresa článku: http://www.rally2.com/article.php?sid=1528