Smolná série pokračuje
Datum: Čtvrtek, 06 Červenec 2006 @ 23:55:52
Téma: MČR - sprintrally

Ačkoliv Eddy Schlager odjížděl po poctivé technické přípravě vstříc svému čtvrtému letošnímu startu optimisticky naladěn, ani tentokrát nedošlo k přetržení smolné série, která celý tým od začátku sezóny provází.Ačkoliv Eddy Schlager odjížděl po poctivé technické přípravě vstříc svému čtvrtému letošnímu startu optimisticky naladěn, ani tentokrát nedošlo k přetržení smolné série, která celý tým od začátku sezóny provází. Posádka Eddy Schlager – Richard Wächter dostala od pořadatelů XIV. ročníku Impromat Rallysprintu Kopná startovní číslo 12 a počítalo se s ní na nejvyšší příčky v pořadí Rally super série. Bohužel, paní Štěstěna se opět k Eddymu a Richardovi otočila zády a soutěž pro ně skončila velmi brzy.

Letošní Rallysprint Kopná byl podobně jako loni zahájen v pátek krátkým prologem, který měřil 2,7 km. Kamenem úrazu však bylo, že část jeho trati kopírovala rychlostní zkoušku Slušovice s kontroverzním, uměle vytvořeným skokem. Skok je pro vozy velmi necitlivý, řada posádek ho již loni na Barumce odsoudila a letos na Kopné tomu nebylo jinak. Mezi jezdci, kteří neriskovali poškození vozu a raději skok objeli trávou, byl i Eddy Schlager, vilémovický pilot však přesto nebude na úvodní test vzpomínat v dobrém. Bílý Lancer Evo VI akceleroval při nájezdu do divácké zóny příliš brzy a roztočil se do hodin, čímž dal vzpomenout na loňskou piruetu Pavla Valouška. Eddymu zhasl motor, následná otočka se také nepodařila úplně podle představ a tak v cíli 1. RZ ztrácela dvojice Schlager - Wächter již 19,9 sekundy na nejrychlejší posádku. Do soboty Eddy s Richardem vyráželi až z 51. místa absolutně.

Bohužel, v sobotu mělo účinkování posádky startovního čísla 12 jepičí život. Eddyho celý týden trápil zánět ramene, který mu na trati bránil v podání stoprocentního výkonu. Tento handicap se naplno projevil na 2. RZ, kde Eddy ztratil kontrolu nad svým vozem, bílý Lancer opustil trať a zastavil se až o strom. Eddy s Richardem poté ujeli již jen pár kilometrů a svůj vůz v nejbližším radio bodu odstavili s poškozeným olejovým chladičem. Rallysprint Kopná tak pro ně skončil velmi brzy.

"Svůj výkon na Kopné považuji za velmi špatný a nemůžu s ním být spokojen. Po technických problémech v úvodu sezóny tentokrát vidím hlavní problém v sobě, hodně mi chybí "ostré" kilometry", prohlásil po svém návratu ze Slušovic Eddy Schlager. V dalším plánu dvojice, jezdící pod hlavičkou Hanáckého rally klubu Vyškov, figuruje srpnový start na Rallye Teplice, která je zařazena do kalendáře Rally super série. Posádka Eddy Schlager – Richard Wächter však nechce chybět ani na své domácí soutěži ve Vyškově, která se uskuteční začátkem září.

Text: Jiří Dokulil, Jan Olejníček (ftr-media)Tento článek je z Rally2.com - Rallysport Příluky: infomace, fotografie a videa z rally
Rally2.com - Rallysport Příluky

URL adresa článku: http://www.rally2.com/article.php?sid=1526