Danova jedenáctka aneb rozhovor po Kopné přes půl světa
Datum: Pondělí, 03 Červenec 2006 @ 19:18:43
Téma: MČR - sprintrally

Rally2.comNáš tradiční posoutěžní rozhovor s Danem Trunkátem, spolujezdcem Miry Tarabuse, tentokráte probíhal netradičně na trase Česká republika – Vietnam. Po úspěšné premiéře s vozem Suzuki Ignis S1600 si na nás Dan našel čas i v Asii a odpověděl na naše otázky.Náš tradiční posoutěžní rozhovor s Danem Trunkátem, spolujezdcem Miry Tarabuse, tentokráte probíhal netradičně na trase Česká republika – Vietnam. Po úspěšné premiéře s vozem Suzuki Ignis S1600 si na nás Dan našel čas i v Asii a odpověděl na naše otázky.

1. Můžeš celkově zhodnotit soutěž z vašeho pohledu?
Ahoj, zdravím Vás díky internetu všechny z Old town, Hanoj, Vietnamská lidová republika, dnes bez háčků a čárek. (háčky a čárky jsme doplnili – pozn. red.) Po přejetí rampy na Kopné začala totiž ihned moje cesta na dovolenou do jižního Vietnamu... Pokud jde o naše účinkování, cíl byl jeden - zdárně dojet na rampu, nic neudělat autu a získat co nejvíce zkušeností - to vše se nám podle mě povedlo a 9. místo absolutně je pěkná třešnička ...

2. Co říkáš na tratě Kopné?
Kopná je klasika a díky své poloze bude vždy asi nejlepší sprint u nás - mě osobně nejvíce nadchlo spojení Májové s Podhoranem.

3. Jak hodnotíš výkon prvního v S1600 - Romana Odložilíka na Kopné ?
Roman jel perfektně, zejména nás fascinoval tím, kolik si dokázal nadělit oproti prvním průjezdům. Je vidět, že ho to auto už perfektně poslouchá.

4. Má v tomto voze spolujezdec nějaké úkoly navíc oproti Hondě, v autě je na
místě spolujezdce mnoho tlačítek, už znáš jejich funkci a ovládání?

Je toho hodně navíc. Namátkou - musíš si počítat spotřebu na jednotlivé rundy, zatím to vypadá, že si to vezme tak 0.7 l na kilometr erzety, hlídat zapínání olejového chladiče, stav baterie atd... S kamerou jsme se zatím vůbec netrápili, bo jsme byli oba jak Anička v říši divů - to bylo vidět zejména na prologu a taky na poslední erzetě, kde se mi podařilo nedohlídat jednu petku s pitím a ta se po startu erzety okamžitě objevila Mirovi pod plynovým pedálem … Tolik sprostých slov jsem od Miry ještě neslyšel a v cíli jsem se dlouho styděl. Z času na RZ 8 nějaký problém moc poznat není.

5. Jak se lišil diktát v N2 a S1600 ?
Diktát se snažíme zjednodušovat, je to určitě rychlejší a k optimu nám to ještě bude chvíli trvat.

6. Co chybělo aby jste se dostali na třetí místo před Tondu Tlusťáka?
Tonda jel velice dobře a byl taky doma. Rozdíl byl myslím 6,5 s, takže tak jedna Májová navíc. Nicméně naším cílem tentokrát nebyly přímé souboje, ale nabráni co nejvíce zkušeností.

7. Kdy si myslíš, že budete schopni naplno využít potenciál vašeho nového vozu?
Pokud se sezóna v N bude vyvíjet stejně dobře jako teď a na podzim budeme moci absolvovat nějaké velké soutěže s Ignisem, tak doufám, že již od začátku sezóny 2007.

8. Víme, že Ignis pochází od Martina Prokopa. Nyní máte auto v nájmu nebo již patří pod Sparrow racing?
Auto dnes patří již pod Sparrow racing a upřímně bez zkušenosti a profesionality Oldy Hrabce by tu dnes určitě nebylo.

9. Na internetu se objevila fáma, že budete se S1600 startovat i na Barumce. Můžeš nám tedy objasnit vaše další letošní plány?
Prioritou tohoto roku je jednoznačně titul v N MMČR, Barumka je šestým závodem seriálu, takže ji určitě musíme jet s Hondou. Ignis ale určitě stát nebude, jedná se s několika velmi kvalitními jezdci, tak uvidíme.

10. Údajně je ohrožen tvůj start na Rally Bohemia?
Přistávám v pátek ráno před prologem ve Vídni, kde mě bude čekat rychlé auto. S tréninkem nám pomůže některý z kamarádů a já se budu snažit si rozpis přepsat na sebe. Je to dost komplikované, ale po vzájemné dohodě s Mirou jsme se s cílem co nejdřívějšího přesednutí do Ignise rozhodli pro tuto variantu..

11. V jakém městě se momentálně nacházíš, jaké panuje ve Vietnamu počasí?
Dnes jsme ještě v Hanoji a zítra přelétáme na nejjižnější vietnamsky ostrov, cca 30 km od Kambodži. Je zde vysoká vlhkost a cca 30 stupňů téměř pořád - nicméně neskutečně levně a nádherně.

Děkujeme za rozhovor a přejeme příjemný pobyt. Rallysport Příluky

Ptal se: Pavel Zvonek
Foto: bratři KunčíkovéTento článek je z Rally2.com - Rallysport Příluky: infomace, fotografie a videa z rally
Rally2.com - Rallysport Příluky

URL adresa článku: http://www.rally2.com/article.php?sid=1522