Minaříkova srdeční záležitost
Datum: Středa, 28 Červen 2006 @ 21:09:16
Téma: MČR - sprintrally

Vstříc své domácí soutěži se o tomto víkendu vydá posádka Lubomír Minařík – Viktor Semela, kterou čeká pátý díl Mistrovství ČR ve sprintrally – XIV. Impromat Rallysprint Kopná. Dvojice, která je i v letošní sezóně věrná vozu Škoda Felicia Kit Car třídy A6, patří k favoritům mistrovství v rámci skupiny A. O své průběžné vedení sice na dosud poslední soutěži v Pačejově přišla, ale vzhledem k tomu, že do konce seriálu zbývá ještě pět podniků, je situace v boji o titul nadále otevřená.Vstříc své domácí soutěži se o tomto víkendu vydá posádka Lubomír Minařík – Viktor Semela, kterou čeká pátý díl Mistrovství ČR ve sprintrally – XIV. Impromat Rallysprint Kopná. Dvojice, která je i v letošní sezóně věrná vozu Škoda Felicia Kit Car třídy A6, patří k favoritům mistrovství v rámci skupiny A. O své průběžné vedení sice na dosud poslední soutěži v Pačejově přišla, ale vzhledem k tomu, že do konce seriálu zbývá ještě pět podniků, je situace v boji o titul nadále otevřená.

Pro Luboše Minaříka je Kopná něco jako pro Pecha autodrom Sosnová. Poprvé tu ve svých patnácti letech usedl za volant soutěžního vozu, když se starým "embéčkem" vklouzl mezi předjezdce a v plném nasazení si projel RZ Kopná. Na svůj první neoficiální start má dodnes nezapomenutelný zážitek a třebaže jeho další starty již probíhaly v poněkud pokojnějším duchu, veliká bojovnost mu zůstala. "Startovat na Kopné je pro nás opravdu srdeční záležitost. Jedna RZ se jede 100 metrů od našeho domu, navíc soutěž pořádá můj taťka se svými bratry. Domácí prostředí má ale své výhody i nevýhody. Samozřejmě, výhod je víc, vždyť s domácí podporou se jede vždycky lépe, ale člověk si musí dávat pozor, protože stoprocentní znalost tratě může mít i své stinné stránky. Například v roce 2004 jsme startovali v RZ Kašava – Všemina, která vede přes Podkopnou Lhotu kolem našeho domu, a po ujetí asi dvou kilometrů se mi zdálo, že jedeme nějak pomalu, a že musíme přidat. Blížil se úsek zatáček, který je vzdálený asi 400 metrů od našeho domu a kam se pravidelně chodí dívat známí a s nimi i moje mamka. Tento úsek obsahuje dlouhou pravou a pak levou zatáčku. Normálně bych pravou zatáčku projížděl asi na třetí rychlostní stupeň, ale já jsem namísto podřazení řadil nahoru a dal tam pětku. Felicia se postavila v rychlém nájezdu napříč cesty a putovala do příkopy, kde jsme měli obrovské štěstí, že auto nešlo přes střechu. Asi po dvaceti vteřinách jsme se dostali zpět na trať a RZ jsme ještě o necelou vteřinu vyhráli. Odnesl to naštěstí jen pomačkaný práh a ohnutý výfuk", vzpomíná Luboš. Loni ho trápily problémy se servem, přesto vybojoval důležité body do tabulky za čtvrté místo ve skupině.

Luboš s Viktorem jsou v předstartovních prognózách opatrní. Do třídy S1600 se přihlásilo neuvěřitelných šestnáct posádek, z nichž tvoří čtvrtinu plnokrevné speciály kategorie Super 1600, a je jisté, že prosadit se na stupně vítězů nebude v žádném případě snadný úkol. Představí se jednak pravidelní účastníci šampionátu Josef Peták a Roman Odložilík na Renaultech Clio S1600, Dušan Kouřil s Fiatem Puntem S1600, jednak také Jaromír Tarabus, který poprvé v kariéře okusí Suzuki Ignis S1600. Z pilotů kitových vozů se dá nejvíce očekávat od Antonína Tlusťáka na Citroënu Saxo Kit Car, hodně velké ambice však má při startu na domácí půdě svého týmu i Jan Kopecký, který provětrá Škodu Fabia Kit Car z dílen Impromat Motorsport, s níž se Luboš představil loni na Labské rally. Lubošovi a Viktorovi patří ve startovní listině číslo 18 a nám nezbývá, než jim držet palce a na trati je hlasitě povzbuzovat.

Text: Jiří Dokulil (ftr-media)Tento článek je z Rally2.com - Rallysport Příluky: infomace, fotografie a videa z rally
Rally2.com - Rallysport Příluky

URL adresa článku: http://www.rally2.com/article.php?sid=1520