Spokojenost se třetím místem
Datum: Čtvrtek, 01 Červen 2006 @ 10:05:12
Téma: MČR - rally

V sobotu večer kolem půl desáté se na cílové rampě objevila i posádka ve složení Karel Trojan – Petr Řihák, jenž převzala poháry za třetí místo ve skupině produkčních vozů. Lehká cesta za obhajobou loňského umístění to však nebyla.V sobotu večer kolem půl desáté se na cílové rampě objevila i posádka ve složení Karel Trojan – Petr Řihák, jenž převzala poháry za třetí místo ve skupině produkčních vozů. Lehká cesta za obhajobou loňského umístění to však nebyla.

"Letošní podnik jednoznačně patřil k těm nejtěžším soutěžím, které jsme s Petrem absolvovali. Páteční erzety byly kompletně pod vodou, ale vydobyli jsme si dobrou pozici pro start do sobotní etapy. Pro první průjezd zkouškami Malonty a Přídolí se nám nepovedl výběr vhodných pneumatik a ztratili jsme tak drahocenný čas, který jsme se pak do konce soutěže snažili dohnat."

Až devátý čas zajela posádka na RZ 5 a následující RZ 6. Miroslav Jandík se tak přiblížil na rozdíl pouhých 4,2 vteřiny a náskok z první etapy byl ten tam. Na následujícím průjezdu zkouškou Malonty posádka Jandík – Chrástecký ještě přidala a „nadělila" Karlovi s Petrem 7,1 vteřiny a odsunula je tak na 4.místo ve třídě. Posádka Trojan – Řihák však hned na následujících dvou rychlostních zkouškách ukrojila dvěma třetími nejrychlejšími časy z náskoku soupeřů další vteřinky a po RZ 9 se tak přiblížili k bronzové příčce Miroslava Jandíka na 0,5 vteřiny. Tahanice však pokračovala a při prvním průjezdu zkouškou Kohout Jandík opět od Karla s Petrem odskočil. V cíli je teď dělilo 8,8 sekundy. Posádka modro-bílého Lanceru se však nevzdávala a na posledních dvou vložkách „zatáhla". Po projetí časovou kontrolou poslední rychlostky Kohout se Karel s Petrem mohli radovat. Výsledný čas byl totiž o 1,6 vteřiny rychlejší než u posádky Jandík – Chrástecký.

"Vteřinky, které jsme ráno ztratili, se jen obtížně získávaly zpět. Karel jel naplno a společně jsme se tak snažili opět vybojovat 3. místo v „PVčkách„, což se nám i díky technickým problémům Míry Jandíka podařilo. Souboj s ním byl velice napínavý a naše vítězství v tomto vzájemném souboji je o to cennější. Myslím si, že i diváci si přišli na své a náš vzájemný souboj se jim líbil. Co se týče „Ášína s Akimem„, ti si jeli svůj vlastní závod a my jsme na tyto dva výborné piloty tentokráte zkrátka neměli. Nás alespoň potěšilo několik dobrých dílčích výsledků, kde jsme byli rychlejší."

Na bezmála 200 ostrých kilometrů fungoval Lancer na sto procent a neobjevil se žádný technický problém ani defekt.

"Loni nás zužovaly problémy s turbodmychadlem, ale letos nás žádné technické problémy netrápily. Snad je to i tím šťastným startovním číslem 7. Párkrát sice Lancer na mokrých pátečních tratích „uklouzl„,až jsem se (jak se nebojím) malinko leknul, ale Karel vše na jedničku ustál," směje se Petr.

Krumlovem však nabitý program teamu nekončí, právě naopak. Již včera se Karel s Petrem přemístili do Chorvatska. Nikoli však na dovolenou, ale na další evropskou soutěž s koeficientem 10 – INA Croatia Delta Rally, kde své síly změří nejen s evropskými posádkami a místními znalci, ale i se soupeři, se kterými bojovali na Krumlově. Do Chorvatska zavítá Václav Pech, Vojtěch Štajf i Václav Arazim. Karel Trojan zde již jednou v roce 1999 startoval s fordem, ale i pro něj to jistě bude nová soutěž.

„Atmosféru chorvatské soutěže se Vám pokusíme přiblížit aktuálními vstupy. Držte nám alespoň na dálku pěsti."

Daddy & Karel Trojan Communication

www.kareltrojan.com
www.rihak.czTento článek je z Rally2.com - Rallysport Příluky: infomace, fotografie a videa z rally
Rally2.com - Rallysport Příluky

URL adresa článku: http://www.rally2.com/article.php?sid=1499