Rozhovor s vítězem dvojkolek na Stopě
Datum: Úterý, 31 Leden 2006 @ 22:40:49
Téma: Rozhovory

Rally2.comVe skvělém světle se na soutěži Ve stopě Valašské zimě ukázala posádka Adam Nedbálek – Dušan Cigánik. Dvojice podporovaná Rallysportem Příluky a startující s vozem Škoda Felicia připravovaným Danielem Vladykou se skvěle vyrovnala se všemi nástrahami této soutěže a dokázala dojet na pátém místě absolutně. Přinášíme vám rozhovor s pilotem posádky.Ve skvělém světle se na soutěži Ve stopě Valašské zimě ukázala posádka Adam Nedbálek – Dušan Cigánik. Dvojice podporovaná Rallysportem Příluky a startující s vozem Škoda Felicia připravovaným Danielem Vladykou se skvěle vyrovnala se všemi nástrahami této soutěže a dokázala dojet na pátém místě absolutně. Přinášíme vám rozhovor s pilotem posádky.

Jak jsi se letos připravoval na stopu?
Jako každou zimu jsem si i letos projížděl zasněžené a prohrnuté bývalé RZ Barum rally, kde jsem zkoušel adhezi pneumatik a svoje schopnosti udržet auto na cestě. Při jednom z těchto tréninkových jízd jsem nezvládl pravotočivou zatáčku a o ohradník jsem urazil zadní nárazník. Po tomto malém extempore jsem se šel zeptat přihlížejícího Dana Vladyky jestli by mi nepůjčil Škodu Felicii upravenou pro skupinu N1 na Stopu. Po celovečerním přemlouvání svolil a tak jsem měl zajištěné auto.

Jak se ti jelo na řetězech?
Po první jízdě na řetězech jsem byl mile překvapen, jak auto drželo stopu a šlo nádherně brzdit. To mě přesvědčilo, abych řetězy obul na celou soutěž, což se nakonec ukázalo jako správné rozhodnutí. Jediný kdo se této varianty děsil byl majitel vozu, který říkal: „Řetězy jsou pro dědečky, kteří chtějí vyjet na chatu.“

Měli jste nějaké problémy na trati?
Asi 300m po startu první erzety se nám utrhl úplně nový řetěz, což vedlo k poškození blatníku a destrukci nárazníku. Po dojetí do cíle erzety jsme museli vyměnit řetěz za nový, aby nedošlo k ještě většímu poškození. Díky tomu jsme dojeli pozdě do ČK a dostali jsme 20s penalizaci. Tato penalizace se podepsala i na naší další peripetii a to když jsme v úsilí o snížení časového manka do stopky RZ3 Barák přijížděli dveřma napřed.

Proslýchá se, že po první rundě byl Dan Vladyka hodně nervózní a přemýšlel, kde bude po konci soutěže vůz parkovat. Jestli opět v garáži, nebo někde na stolici, co je na tom pravdy?
Po 4 erzetě jsem Danovi volal a chtěl jsem mu říct o poškozeném blatníku, ale on mě do telefonu uvítal slovy: „Tak kde to leží?“ a než jsem mu stihl cokoliv říct tak mi vyčinil že jedu hrozný chlív.

Tvůj největší dojem ze soutěže?
Nejvíce v paměti mi utkvěly dvě spolujezdkyně soupeřů a to Veronika Hrubá a Eva Dočkalová. (smích) Teď ale vážně, obrovsky mě překvapila divácká kulisa, kdy staří i mladí stáli na kraji cesty a doslova nás hnali do cíle. Až mi z této atmosféry běhal mráz po zádech. Za to bych chtěl všem divákům poděkovat.

Jaká byla spolupráce s novým spolujezdcem?
Chtěl bych Dušana moc pochválit a poděkovat, že odvedl skvělou práci. Obzvlášť bych vyzdvihl jeho atletický výkon, když musel několikrát sprintovat několika set metrový sprint do ČK. Ale nejvíc jsem si cenil, že mě dokázal podpořit ve chvílích kdy se nedařilo. Myslím si, že se nám podařilo vytvořit skvělou posádku což se odrazilo i na výsledku. Doufám že to nebylo naše poslední svezení.

Jak bys zhodnotil vaše účinkování v soutěži?
Auto fungovalo na jedničku a ani já jsem neudělal žádnou větší jezdeckou chybu, takže můžu říct že jsme si to skvěle užili. Vůbec jsme nečekali, že by jsme se v tak našlapané konkurenci mohli umístit tak dobře , ale díky náročnosti trati na kterou doplatila řada posádek a také díky technickým problémům soupeřů jsme si dojeli pro krásné páté místo absolutně a první ve třídě.

Nějaké plány do budoucna?
Rád bych se zúčastnil některého ze sprintů, ale v současné situaci je to velmi vzdálený sen.

Co bys řekl na závěr?
Chtěl bych poděkovat organizátorům soutěže, že připravili pěkné tratě a stále myslí na amatérské řidiče, kteří se můžou svést na uzavřené trati. Tím bych jim chtěl touto cestou popřát mnoho zdaru do dalších ročníků.
Dál bych chtěl poděkovat všem kteří podpořili náš start a to jak morálně tak finančně. Jmenovitě Autokapu Pitín, Dušanu Urbánkovi, Alfa Int., Tomáši Novotnému a všem ostatním, které jsme průjezdy potěšili.Tento článek je z Rally2.com - Rallysport Příluky: infomace, fotografie a videa z rally
Rally2.com - Rallysport Příluky

URL adresa článku: http://www.rally2.com/article.php?sid=1390