ČKD URBAN PNEU Rally Team po Jänneru
Datum: Pondělí, 09 Leden 2006 @ 19:54:37
Téma: MČR - rally

Kdo pečlivě četl naše aktuální vstupy z účinkování ČKD Urban Pneu Rally Teamu na Jänner rally ví, že Karel Trojan nebojoval v Rakousku jen se sněhem, stopkami a problémy s technikou, ale také s chřipkou.Kdo pečlivě četl naše aktuální vstupy z účinkování ČKD Urban Pneu Rally Teamu na Jänner rally ví, že Karel Trojan nebojoval v Rakousku jen se sněhem, stopkami a problémy s technikou, ale také s chřipkou.

Karel Trojan
"Již před tréninkem mě trápila chřipka, kterou se mi bohužel nepodařilo vyléčit do startu soutěže, která svými sněhovými podmínkami i délkou rychlostních zkoušek důkladně prověřila nejednu posádku. Obzvlášt sobotní více než 20 kilometrové průjezdy byly pro mne doslova očistcem. Poslední tři zkoušky jsme si hlídali záda a jízdu jsme podřídili jedinému cíli, úspěšnému dojetí do cíle bez závažné časové ztráty. Na startu poslední zkoušky jsem si ale už nejvíce přál konec soutěže."

Přes veškeré problémy se nakonec Karel Trojan s Petrem Řihákem umístili na 11. místě absolutně a na 8. místě ve třídě produkčních vozů. Z Rakouska si tedy odvážejí 3 body do hodnocení MMČR.

"Původně jsme přijeli do Rakouska pro větší bodový příděl, ale v cíli jsme se s Karlem shodli, že vzhledem k okolnostem je zisk 3 bodů maximem , kterého jsme mohli dosáhnout," říká Petr Řihák

První díl Winter Cupu je za námi a na další pokračování musíme počkat do února, kdy odstartuje Šumava Rally. Zde se jistě karty obrátí a většinu trumfů budou mít v rukách české posádky.

Karel Trojan
"V loňském roce jsme zde dokázali porazit Gassnera, který na Jänneru ukázal, že umí být na sněhu velmi rychlý. Na Šumavu si věříme a zároveň doufáme, že jsme si v Rakousku již všechnu smůlu vybrali. Samozřejmě, že do soutěže nastoupíme s perfektně připraveným vozem a novým turbodmychadlem."

Rakouští pořadatelé si však pro Karla s Petrem připravili ještě jedno nemilé překvapení. Když posádka čekala na slavnostní průjezd cílovou rampou, pořadatel jim oznámil, že se musí podrobit důkladné technické kontrole.

Petr Řihák
"To by byla opravdu poslední kapka, kdyby nám nepomohl Luděk Kopecký, který měl na starosti komunikaci s jezdci a zjistil, že pořadatelé udělali chybu a omylem předali výzvu nám a ne posádce, které byla určena. Byli bychom tak na rozebírce strávili ještě minimálně 2 hodiny, což by byla silná káva i pro mne, natož pro Karla s horečkou."

Pevně doufám, že opravdu veškerá smůla zůstala za hranicemi a na Šumavě se Karel s Petrem poperou o přední umístění.

"Na závěr děkujeme všem fanouškům, kteří nám přijeli do Freistadtu fandit a těšíme se na vás v Klatovech."

Karla Trojana uvidíte mimo pravidelné motoristické pořady také na TV NOVA v pondělí 9.1.2006 ve 20:50 v pořadu Víkend.
Své otázky na Karla Trojana můžete směřovat i na http://auto.impuls.cz , kde začíná seriál "Pátky s Karlem."

Daddy & Karel Trojan Communication


V cíli páteční etapy s Karlem Trojanem a Petrem Řihákem
Dnešní den mělo všechny posádky prověřit celkem 10 rychlostních zkoušek. Předstartovní výměnou tlumičů, přehřívajícím se motorem ba ani Karlovo chřipkou si však všechnu smůlu posádka ČKD URBAN PNEU RALLY TEAMU nevybrala. Pohár hořkosti si museli Karel s Petrem vypít již na 8 RZ, přesněji v její půlce.

„Z ničeho nic nám spadl tlak v turbu a tak jsme se i v následující vložce bez něj museli obejít. Znamenalo to bohužel další propad ve výsledkové listině. V servisu jsme se pak rozhodli pro jeho výměnu, avšak do limitu 20 minut jsme se nevešli. Překročili jsme jej bezmála o 6 minut, což znamená penalizaci 1 minuty.“

Jelikož team momentálně nedisponuje novým turbodmychadlem, bylo do vozu namontováno starší, rezervní, protože již málo „fouká“ a tak teď Mitsubishi EVO II nedisponuje potřebným výkonem. Je to bohužel znát především ve výjezdech ze zatáček. Kde se s dobře fungujícím turbem vyjíždělo na 2 rychlostní stupeň, teď Karel vyjíždí na jedničku.

Do večerního servisu po poslední dnešní rychlostní vložce Karel s Petrem najížděli s lehce upravenou přídí.

„V jedenácté, poslední RZ páteční etapy, jsem malinko posunul ten „dvoutunový balíček slámy„. Jen tak lehce jsem se o něj otřel, nic vážného.“

Teamu bohužel na letošním Jänneru není přáno a stávkuje technika, což však Karel dle slov Petra Řiháka dohání nasazením a bojovností.

„Do zítřejší etapy nastupujeme s jasným cílem a to i přes veškeré úskalí, které nás momentálně trápí, bychom chtěli dosáhnout alespoň na nějaký ten bodík do hodnocení.“

Jistě budu nejen já posádce Trojan – Řihák držet po zbývajících 7 rychlostích zkoušek pěsti, aby se nějaký ten bod podařilo tzv. urvat.

Daddy & Karel Trojan Communication
www.kareltrojan.com
www.rihak.cz
Tento článek je z Rally2.com - Rallysport Příluky: infomace, fotografie a videa z rally
Rally2.com - Rallysport Příluky

URL adresa článku: http://www.rally2.com/article.php?sid=1369