Z Rally Příbram s titulem v kapse
Datum: Pondělí, 26 Září 2005 @ 10:59:08
Téma: MČR - rally

Rally2.comNa startu XXVII. Fuchs Oil Rally Příbram samozřejmě nemohl chybět jezdec Rallysportu Příluky Jaromír Tarabus. Na sedadle spolujezdce se po Barum rally opět objevil Příbramák Vašek Vorel. Již před startem soutěže bylo našemu jezdci jasné, že pro jistotou celkového vítězství ve skupině N potřebuje dojet na druhém místě této skupiny. Naše posádka sice dojela díky technickým problémům na posledním místě absolutního pořadí, ale nakonec i to stačilo.Na startu XXVII. Fuchs Oil Rally Příbram samozřejmě nemohl chybět jezdec Rallysportu Příluky Jaromír Tarabus. Na sedadle spolujezdce se po Barum rally opět objevil Příbramák Vašek Vorel. Již před startem soutěže bylo našemu jezdci jasné, že pro jistotou celkového vítězství ve skupině N potřebuje dojet na druhém místě této skupiny. Naše posádka sice dojela díky technickým problémům na posledním místě absolutního pořadí, ale nakonec i to stačilo.

A jaký byl tedy průběh posledního kroku k vytouženému titulu? Opět to nebylo jednoduché. Soutěž začala pátek prologem u Příbrami a podle očekávání se vedení ujal Petr Křížek následovaný dalšími rychlými N3. Jeho vedení však netrvalo dlouho. V sobotu ráno nedokázal se svým spolujezdcem odstartovat do soutěže a skupina N tak přišla o největšího favorita. Vedení se ujal Dan Běhálek, po 4. RZ následovaný Mirou Tarabusem. Byť měl většinou navrch Daniel Běhálek, diváci mohli sledovat pěkný souboj o první místo. Dravou jízdu Dana Běhátka však ukončila levá zatáčka ve sjezdu za obcí Orlov na RZ 10. Na výjezdu ze zatáčky uletěl Hondě zadek, jezdec se snažil zabojovat, ale nevyšlo to a vůz skončil pravým bokem na stromě. Při nárazu bohužel došlo ke zranění spolujezdce Jaroslava Vosádky. Zajímavý souboj o čelo skupiny N tak skončil tímto nepříjemným okamžikem. Jardovi přejeme brzké uzdravení. Zbývající RZ prvního dne pak patřily naší posádce, která sobotu dokončila na výborném 19. místě absolutního pořadí.

Po prvním dnu to vypadalo na klidnější jízdu za vítězstvím, ale zaúřadovala technika. Na 16. RZ Komárov – Neřešín došlo u Hondy k vypadnutí poloosy. S poruchou si naše posádka poradila, bohužel provizorní oprava na trati rychlostní zkoušky přinesla také téměř půlhodinovou ztrátu. Nepříjemnost v podobě upadlého kola však postihla také poslední soupeře v boji o titul – manžele Trojanovi. Tímto okamžikem bylo jasné, že titul ve skupině N pro rok 2005 patří zlínsko – příbramské dvojici. Kluci se však přes obrovskou ztrátu rozhodli soutěž dokončit. Po servise zvítězili ve všech zbývajících třech rychlostních zkouškách a potvrdili, že je titul ve správných rukou.

K tomuto skvělému výsledku, ale taká celoročnímu vynikajícímu výkonu blahopřeje redakce Rally2sport Příluky

Text: Pavel Zvonek
Foto: Jara KunčíkTento článek je z Rally2.com - Rallysport Příluky: infomace, fotografie a videa z rally
Rally2.com - Rallysport Příluky

URL adresa článku: http://www.rally2.com/article.php?sid=1306