Daniel Vladyka k Rallye Pelhřimov
Datum: Středa, 14 Duben 2004 @ 20:13:08
Téma: Rozhovory

Úspěšné vystoupení na nedávno odjeté Rallye Pelhřimov má za sebou posádka Rallysport Příluky Daniel Vladyka – Zdeněk Vladyka. O krátké zhodnocení soutěže jsme požádali v několika otázkách pilota posádky, který nám i zajímavě odpověděl.Můžeš porovnat ČMPR s rallysprinty?
Nejhlavnější rozdíl je v porovnání počtu ostrých km ku startovnému, což si myslím že v budoucnu přitáhne hodně jezdců z velkého mistráku. Jinak je vše podobné. Jediný rozdíl byl, že v Pelhřimově bylo na servis místo 20ti 30 minut, což se pro nás ukázalo jako rozhodující, při boji o první místo, kdy posádka Pithart –Fiala s áčkovým favoritem začala mít před poslední rundou problémy s motorem, který šel jen na tři válce a v posledních 5ti minutách servisu odstranila závadu.

V Pelhřimově jste poprvé jeli po tmě. Jak se vám líbila jízda v noci?
Tak jízda v noci se nám líbila moc, zvláště když jsme se podívali do výsledků, tak jsme za námi nechali hodně jezdců a na silnějších vozech.

Jaká tedy byla konkurence?
V naší třídě byla na startu hodně velká konkurence .Startovali zde převážně Áčka.Taková rarita byla čtyřkolová Suzuki Swift. N jedničky tu jely dvě, my a novinář Karel Špaček. Ale nějak jsme tušili, že těžká trať áčkovým vozům nesvědčí a naše předpoklady se vyplnily, když postupně soupeři vypadávali.

A co tratě a organizace soutěže?
Tratě byly pěkné i když místy hodně rychlé, na výkon mezi stromy. Nejhezčí byla RZ Chvojnov - Zachotín, kde byl i půlkilometrový úsek na šotolině. Bohužel na této erzetě těžce havaroval Hilal, a tak se zbývající dva průjezdy touto vložkou nejely. Organizace byla srovnatelná s velkými podniky mistrovství republiky. Pořadatele dokázali řešit i problémy vzniklé již zmíněnou havárií. Diváci byli též ukáznění. Protože jsme jeli po prvním dnu na 25. místě, tolik diváků jsme kolem trati rozhodně ještě nezažili.

Prý i vyhlášení stálo za to …
Ano vyhlášení výsledků bylo fakt super. Na velkoplošné obrazovce se promítaly záběry z rally, pivo stálo 5 Kč a byl přichystán obrovský raut. Lesby show stálo také za to. Navíc se losovalo v šipkách o věcné ceny, o které v jiných soutěžích ani nezavadíte.

Na závěr, co říkáš na to, že máš věnec dřív než tvůj soupeř a kamarád Jaromír Tarabus?
No on je na věnec vysazený, protože se ho snaží každoročně získat v Krumlově a zatím se mu to nepodařilo, pohárů má že neví co s nimi, ale věnce se mu vyhýbají, tak se trošku vzteká, že ho máme dřív než on.Tento článek je z Rally2.com - Rallysport Příluky: infomace, fotografie a videa z rally
Rally2.com - Rallysport Příluky

URL adresa článku: http://www.rally2.com/article.php?sid=1050