Rally2.com rally video videa sprint crash foto fotografie

  
Info
ISSN: 1213-9173
Vydává:
Rallysport Příluky
Šéfredaktor:
Ing. Pavel Zvonek
Vedoucí týmu:
Štěpán Forman
Doporučujeme
Nyní naše stránky prohlížejí 43 host(é) a 0 uživatel(é).


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde.  
Barum rally
nejen 2008
eShop.Rally2.com
internetový obchod

 
Týmové Informace

Týmový komentář RSP po Barum rally 2003
Posláno Pátek, 19 Září 2003 @ 19:23:47  Vytisknout  Poslat článek známým
Autor článku: Pavel Zvonek


Slušné zastoupení měl náš Rallysport Příluky na nedávno odjeté Barum rally. Ve třídě N2 se objevily posádky Mira Tarabus – Igor Norek a Daniel Zpěvák – Pavel Zvonek. Ve třídě A5 pak Pavel Prášil – Petr Kozel. Dále Milana Kneifela navigoval Jarda Blažek a ve Felicii se objevil také Pavel Okrajek. Bohužel pro naše posádky nebyla Barumka soutěží, kde by se jim zrovna dařilo. Na 6. RZ zůstal stát s poruchou Okrajek i Prášil. Milan Kneifel dotáhl kita jen pod chatu na Trojáku a pak také pro poruchu odstoupil. O nic dále nejela ani smůlou a problémy pronásledovaná posádka Zpěvák – Zvonek, která na následující RZ Pindula nepříjemně havarovala. Ve hře tak zůstal pouze Mira Tarabus, který s Pepou Sedláčkem sváděl nádherný souboj až do posledních metrů soutěže. Bohužel šťastnějším v cíli byl Pepa Sedláček, který našeho Miru odsunul v poslední RZ na druhé místo.

Ohlasy nejen našich jezdců:

Jak hodnotíte soutěž?
Mira Tarabus:
V pátek to docela šlo, až na jedno přetočení a dva průjezdy příkopou. Nad Ludkovicema jsme šli na křižovatce lehce do příkopy. Na poslední páteční RZ jsme obuli na předek dvě mokré. Začátek RZ byl suchý, dál byla cesta mokrá, takže jsme tady chtěli nahnat čas. V jedné z pravotočivých zatáček před motanicí v Pohořelicích nám utekly zadní suché gumy a přetočili jsme se. Před cílem Komárova byla jedna pravotočivá zatáčka, která se hodně řezala. Sežrala nás příkopa, ale naštěstí jsme jí projeli. Po prvním dnu nad námi Pepa vedl zhruba o 15s. Druhý den to bylo ještě lepší. Dostali jsme se před něj. Ztrátu jsme stáhli, protože Pepa měl taky nějaké krizovky. Dařil se nám hlavně Troják a pak taky první Pindula. Právě na těchto RZ jsme to stáhli a dostali se do čela. V neděli jsme chtěli první místo udržet. Hned na 1. RZ jsme mu dali 10s a dozvěděli se, že mu přestává fungovat motor. Všichni mě začali přesvědčovat, že od teďka začne ztrácet, ať zvolníme, abychom to nikde nebouchli. Nechal jsem se ukecat a jeli jsme v klidu. Na prvním Bunči, kde jsme dostali 2s, jsem si myslel, že máme ideální tempo, ale bohužel pro nás Pepovo auto na 3. RZ fungovalo a dostali jsme skoro 20s. V cíli této RZ jsme se zhrozili, i když se nám nezdálo, že jedeme tak pomalu. Tady jsme si uvědomili, že jeho auto je asi docela v pořádku a my budeme muset závodit, bohužel pozdě. Chtěli jsme zaútočit na druhých Halenkovicích, ale ty zrušili. Na druhém Bunči jsme se vybičovali k perfektnímu výkonu (13. čas absolutně – pozn. redakce). Pepovi jsme dali 12s a dostali se před něj o 5,4s. Věděl jsem, že na poslední RZ, kde je jako doma, to bude velmi těžké. Přes velkou snahu jsme udělali pár drobných chyb, ale mysleli jsme, že by to mohlo stačit. Zajeli jsme podobný čas jako on v prvním průjezdu. Bohužel jsme dostali 5,6s, které se ukázaly jako rozhodující. Takže můj závěr je takový – prostě jsme to jedním slovem "prokaučovali."

Jarda Blažek: Opět to byla krásná rally se skvělou organizací a velkým startovným. Moc se mi líbila. Pátek byl na rozjetí. Hodaň říkal, že začne takticky, takže jsme si říkali, že pojedeme svoje tempo a uvidíme. Všechny soupeře jsme měli za sebou, a tak jsme se snažili držet první místo. Časy jsme si moc nehlídali. Do soboty jsme měli náskok kolem 14s. Bohužel na druhé RZ na Trojáku, asi 500m pod chatou, při výjezdu z levé zatáčky, při přeřazení na vyšší stupeň v autě křuplo a nejelo. Napřed jsme si mysleli, že je to stálý převod. Za pásku nás z kopce muselo tlačit tak deset lidí. Asi za hodinu jsme si všimli, že je poloosa posunutá. Ulomil se nám unašeč. Pak dojeli mechanici, dovezli gril a udělali jsme si piknik, protože jsme mohli odjet až večer. Je to škoda. Těšili jsme se na průjezd Vičanovem a hlavně na Pindulu. Vzhledem k finanční situaci vypouštíme Příbram a sháníme peníze na Třebíč.

Pavel Prášil: Barum rally pro nás skončila už v pátek. Z odstoupení jsme byli velmi zklamaní, protože jsme se na Barumku hodně těšili. Předcházely jí velké přípravy a nakonec to skončilo na novém obložení spojky, které asi nebylo tak kvalitní. Po 4 RZ začala spojka klouzat, snažili jsme se to dotáhnout nějakým způsobem do večerního servisu, ale bohužel v posledním prudším kopci na poslední páteční RZ, shořela úplně a nešlo dál pokračovat. Mrzí nás to hlavně z toho důvodu,že jsme se hlavně chtěli svézt na krásných sobotních vložkách, kde by se teprve závodilo.

Pavel Zvonek: Byla to pro nás divná rally s obrovskou spoustou problémů, zakončená těžkou havárií. Jinak, ale musím říct, že je Barumka skvěle organizovaná soutěž s nádhernými rychlostními zkouškami a perfektní atmosférou, které jsme si bohužel moc neužili. Start na Barumce beru jako splnění svého dětského snu, ale určitě jsem měl úplně jiné představy. Je pravda, že jsme na jedné rally zažili věci, které mnozí nepoznají za celou kariéru. Technické problémy, vrtochy počasí, malá havárie, jízda s vyvaleným kolem, defekt, velká havárie, zrušená RZ, požár, sanitka, hasiči – to vše by bylo dost i na daleko zkušenější soutěžáky než jsem já.

Nepadá vina za nepodařený závěr soutěže i na vedoucího týmu?
Štěpán Forman:
Myslím si, že určitě padá. Poté co jsem viděl vůz Pepi Sedláčka na prvním průjezdu Halenkovic jet na tři válce a telefonicky jsem si ověřil 10s Mirův náskok v cíli RZ, doporučil jsem posádce, aby v rámci ušetření techniky a bezpečnosti zpomalila. Toto doporučení se později ukázalo jako chybné.
Jinak bych chtěl touto formou poděkovat Laďovi Maloňovi z Porsu, který našemu týmu poskytoval bezchybný informační servis časů a dění na trati Barum rally.

Text: Pavel Zvonek
Foto: RSP

Související odkazy k posádce:
Více informací o posádce
Rallye San Remo pohledem Jaromíra Tarabuse
Z T&T pro rok 2011 TNT aneb sezona plná návratů
T&T pátí na Bohemii i v konečném pořadí MMČR
T&T: Dramatický souboj o vítězství zakončený stříbrem
T&T: Co všechno dokáže zmařit součástka za euro dvacet
Tarabus - Norek na Kopné: Premiérové absolutní vítězství!
Na Vysočině s Tarabusem
T&T v Krumlově: Bronz v plné konkurenci!


Související odkazy:
Fotoseriál havárie posádky Zpěvák – Zvonek na RZ Pindula
Ohlédnutí za Barum rally 2003
Týmový komentář RSP po Barum rally 2003
Alesgute na Barum rally, aneb co se událo ve Zlíně
Barum rally pohledem spolujezdce st.č.134
Poděkování posádky startovní číslo 134
Pech si ze Zlína odvezl vítězství i titul
Barum Rally 2003 - fotografie
Favorité třídy N2 na Barum rally 2003
Barum Rally Zlín 2003 – přehled seznamovacích jízd
Barum Rally Zlín 2003 – mapy RZ
Barum Rally Zlín 2003 - seznam přihlášených posádek
Barum Rally Zlín 2003 – časový harmonogram

Vše o letošním ročníku této soutěže
Online výsledky
Video sestřihy nejen havárií
Nástrahy rally
Ostatní podniky


 
Top 5 článků za 14 dní
Reklama
"Týmový komentář RSP po Barum rally 2003" | Přihlásit/vytvořit účet | 1 komentář(ů)
Body

Za obsah komentářů je zodpovědný uživatel, ne provozovatel těchto stránek

Re: Týmový komentář RSP po Barum rally 2003 (Body: 1)
podle Paja kdy Sobota, 20 Září 2003 @ 13:22:47
(Informace o uživateli)

Já bych chtěl Laďovi poděkovat taky, za to že nás na startu Pinduli hecoval a říkal, že teď to určitě všechno doženeme :-)))


[ Odpovědět ]

  
Webhosting poskytuje: PC servis Zlín - Ing. David Zvonek
webmaster: Ing. David Zvonek, spolupráce Lukáš Vičánek
na obsahu stránek se podílí: Ing. Pavel Zvonek, Zdeněk Vladyka, Ing. David Zvonek, Štěpán Forman a další


© Copyright RS-Příluky. Stránka potřebuje 1.322613 vteřiny k natažení.