Rally2.com rally video videa sprint crash foto fotografie

  
Info
ISSN: 1213-9173
Vydává:
Rallysport Příluky
Šéfredaktor:
Ing. Pavel Zvonek
Vedoucí týmu:
Štěpán Forman
Doporučujeme
Nyní naše stránky prohlížejí 3 host(é) a 0 uživatel(é).


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde.  
Barum rally
nejen 2008
eShop.Rally2.com
internetový obchod 
Ostatní rally

TZ: Ryze neformální tisková informace Uniinstal Rally Teamu
Posláno Neděle, 16 Únor 2003 @ 21:28:50  Vytisknout  Poslat článek známým
Autor článku: -Vicky-


Původní plány
Od nasazení soutěžního speciálu Karosa jsme nakonec ustoupili...
Už dlouho před původním termínem "Silvestru" jsme se nemohli této motoristické akce dočkat. Podle neoficiálních informací se měly jet Rajnochovice, kde při průjezdu soutěžních aut na ledovém či sněhovém povrchu srdce všech fanoušků plesalo. Právě to byl ten správný okamžik, aby kmenová posádka Uniinstal Rally Teamu, Aleš a –Vicky–, zažila premiéru v pravém závodním autě. Osud tomu ale chtěl jinak a po odložení termínu Silvestra se tým vydal se soutěžní Felicií na Stopu. Po vcelku vydařeném vystoupení nadešel čas rozhodnutí, co dál. Start s Felicií tým zamítnul, aby se týmové prasátko zbytečně nemuselo rozbíjet a aby se ušetřené dukáty mohly použít v budoucnosti. Další variantou byl start s novým vozem Karosa ve skupině N. Bohužel výrobce nestačil tento typ včas homologovat, navíc se vůz ukázal být svými parametry na Rajnochovickou RZ nevhodný. Přesto se na startu Uniinstal Rally Team objevil a to s nově angažovanou posádkou. Starý dýchavičný Favorit posloužil posádce Aleš Železný – Viktor Kožený k ochutnání koktejlu pocitů, které posádka zažívá v průběhu rally. Dejme jí tedy nyní slovo, aby nám sdělila své zážitky ze soutěže...

Jako Alenky v říši divů
Už při tréninku na soutěž nám bylo jasné, že jde všechna legrace stranou. Choryně i Rajnochovice jsou již plnohodnotnými rychlostkami a zvláště na druhé jmenované se dobrý rozpis určitě vyplatí. Trénink nám také ukázal záludnosti tratě. Zatímco Choryně byla naprosto suchá, v Rajnochovicích led vůbec nepovolil a my získali jistotu, že se na takové klouzačce pojede i naostro. Dopředu jsme si stanovili i taktiku. Na Choryni nebudeme nijak divočit, našich 30 koní pod kapotou toho stejně příliš mnoho nedokáže, ale na "Rajnoškách" se chceme pořádně předvést.
Po oficiálně-neoficiálním startu v Jablůnce jsme se vydali po paměti (podle itineráře bychom totiž dozajista zabloudili) do Choryně na start prvního rychlostního testu. Čekaje až přijdeme na řadu, začaly se před námi dít zajímavé věci a my se zájmem sledovali, jak se na boj s časem vydává autobus (někdo zřejmě týmu "vyfouknul" záměr odstartovat s Karosou) a několik civilních vozidel. Problémy s "itíkem" měly i jiné posádky, pár automobilů se totiž objevilo i v protisměru zkoušky. Aleš reagoval na mé návrhy o odstoupení slovy "stejně pojedeme tréninkovým tempem", což mě vzhledem k situaci ale moc neuklidnilo a tak jsem v průběhu zkoušky na několika odbočeních raději nezapomněl řidiče informovat, že "...zprava všechno dobrý...", ačkoliv jsme to původně v rozpisu neměli. Podle toho vypadal i náš čas, ale tím jsme se moc nezabývali, protože jsme se už těšili na Rajnochovice.

Výsledky RZ1 – Choryně:
1. Kubica-Theimer (Subaru Impreza) 3:19,2
2. Braml-Topič (Audi Quatro S2) + 8,9
3. Svačina-Omelka (Lancia Delta HF Int.) + 11,6
53. Železný-Kožený (Škoda Favorit) + 57,2

Jezdecké i divácké orgie
Tým si vzal k srdci rady manažera, vyslechnuté po Stopě a na Silvestra nasadil posádku s agresivnějším jezdeckým projevem, Železný-Kožený
Rajnochovice jsou prostě perla a to zvláště v zimě. Pochopila to i spousta fanoušků a ačkoliv jsme mnoho z nich díky vysokému startovnímu číslu (107) kolem trati nepotkali, přesto jsme se zájmem sledovali, jak obrovské popularitě se zde rally těší. Před zkouškou nás čekala především výměna pneumatik. Přední intermédia jsme nahradili pneu s hřeby. Abyste si ale nemysleli, jakou jsme měli obrovskou výhodu, tak jen řeknu, že to bylo spíše "placebo", čiže opatření na zvýšení sebevědomí, protože hřeby samotné trčely z dezénu asi jeden milimetr. Na této trati jsme si věřili a do zkoušky jsme odstartovali bez zbytečného respektu s pocitem, že máme dobrý rozpis a poměrně šikovné ruce.
Nedokážeme posoudit, jak to vypadalo zvenčí, ale v průběhu zkoušky jsme měli dojem, že jedeme velmi agresivně a i rychle. Samozřejmě se vyskytlo i pár menších krizí, všechny jsme ale ustáli bez úhony na psychice, na těle i na technice. I částečné zlikvidování jedné sněhové bariéry nás nestálo příliš mnoho času a tak jsme proletěli překvapivě posunutým cílem velmi spokojení. Když nás uprostřed diváckých aut dohonil pořadatel za doprovodu křiku "už jste za cílem!", museli jsme konstatovat, že se nám to opravdu líbilo. O našem nasazení svědčí i to, že Aleš odstavil vozidlo a rozdýchával znatelnou únavu, já jsem se zase posilňoval šalvějovými bonbóny na hlasivky a poněkud nevěřícně v duchu pročítal rozpis.

Výsledky RZ2 – Rajnochovice:
1. Ginter-Polách (Toyota Celica GT4) 7:36,4
2. Braml-Topič (Audi Quatro S2) + 5,9
3. Prach-? (Škoda Felicia) + 6,0
14. Železný-Kožený (Škoda Favorit) + 1:01,9

Finále bez fanfár
"No nevím, asi by to chtělo zklidnit nebo to někde rozvěsíme. Vím, jak to dopadá, když se první průjezd celkem povede a druhý chci ještě lepší, když už ten první byl skoro na hraně ..." sýčkoval Aleš před nočními RZ. Choryně nás hodně překvapila. Atmosféra noční rychlostky byla velmi zajímavá a my se s novými podmínkami spíše seznamovali. Ještě větším překvapením bylo, že na trati, kterou jsme jeli na intermédiích, vytrvale sněžilo a jedna zatáčka už byla dokonce pod sněhem. Nezbývalo tedy, než tento průjezd jen a pouze ustát a vrhnout všechny zbývající síly do druhého průjezdu Rajnochovic. Ten se ale nekonal. Zatrhli jej příslušníci policie, když místním zřejmě už došla trpělivost se závodem, který byl vlastně naprosto "na černo" bez jakéhokoliv povolení a dokonce i pořadatelského zabezpečení. O to více asi všechny překvapilo, že se to obešlo až do konce bez většího průseru. Už, už jsme směřovali do cíle soutěže, abychom si prohlédli výsledky, když jsme dostali nemilou zprávu, že naši obětaví mechanici parkují na střeše v potoce u Rajnochovické zkoušky. Program na sobotní večer tak obstaralo vyprošťování servisního vozidla...

Výsledky RZ3 – Choryně:
1. Kubica-Theimer (Subaru Impreza) 3:31,7
2. Svačina-Omelka (Lancia Delta HF Int.) + 8,5
3. Braml-Topič (Audi Quatro S2) + 10,7
36. Železný-Kožený (Škoda Favorit) + 53,6

Shrnutí
Loňská Rally Silvestr byla naší první společnou soutěží. Posuďte sami, zdali tým od té doby postoupil ve výkonnosti o nějaký krůček dopředu.
Po závodě jsme měli velmi rozporuplné pocity. Na jednu stranu nepřekonatelné rychlostní zkoušky, na druhou stranu absence jakékoliv organizace. Je to moc velká škoda, pořadatelům jsme po loňském nepovedeném ročníku věřili, že to zvládnou a vedle Stopy se zrodí nová kvalitní zimní amatérská rally. Opak je bohužel pravdou a organizátoři se asi budou muset hodně snažit, než si napraví reputaci a jejich závod bude opět velmi oblíbený i mezi špičkovými amatéry či poloprofesionály.
Našemu týmu se účast vydařila tak, jak si představoval. V týmových barvách navíc odstartoval i jezdec se startovním číslem jedna, jehož jízda budila úžas u všech přihlížejících, když s enkovou Felicií popíral fyzikální zákony. Tímto mu i naše sestava vyjadřuje obdiv a děkuje za prezentaci týmu... Poděkování patří i našim mechanikům, kteří bohužel obětovali úspěchu posádky to nejcennější – své auto. Kluci, moc děkujeme, věříme, že jste na rallysport nezanevřeli a pokusíme se vám vzniklé škody nějak vynahradit.
A co dál – zněla by pochopitelná otázka. Nevíme toho o nic moc víc, než vy. Jisté ale je, že se s naši kmenovou posádkou, Aleš –Vicky–, určitě ještě letos setkáte. Když ne jako s účastníky závodu, tak určitě v modrých vestách PRESS...

Aleš Železný a Viktor Kožený
posádka st. č. 107

foto: -Vicky-, Milan Vodáček, František Dušek

Konečné výsledky III.Rally Silvestr:
1. Braml-Topič (Audi Quatro S2) 11:18,8
2. Kubica-Theimer (Subaru Impreza) + 4,8
3. Ginter-Polách (Toyota Celica GT4) + 14,5
4. Svačina-Omelka (Lancia Delta HF Int.) + 42,6
5. Pohlídal-Nepimach (Audi Coupe GT) +1:12,7 (1. P2P)
11. Machala-Číž (Škoda 100) +1:41,4 (1. P2Z)
26. Železný-Kožený (Škoda Favorit) +2:26,2

Související odkazy:
Ryze neformální tisková informace Uniinstal Rally Teamu
"Stopa" 2003 pohledem RSP
Uniinstal Rally Team - tisková informace č. 2
Ve stopě Valašské Zimy 2003 – celkové výsledky
Uniinstal Rally Team - tisková informace č. 1 aneb Přípravy na "Stopu"
Ve stopě Valašské Zimy 2003 – seznam přihlášených posádek

Vše o letošním ročníku této soutěže
Video sestřihy nejen havárií
Nástrahy rally
Ostatní podniky


 
Top 5 článků za 14 dní
Reklama
"TZ: Ryze neformální tisková informace Uniinstal Rally Teamu" | Přihlásit/vytvořit účet | 6 komentář(ů)
Body

Za obsah komentářů je zodpovědný uživatel, ne provozovatel těchto stránek

Re: Ryze neformální tisková informace Uniinstal Rally Teamu (Body: 1)
podle Paja kdy Pondělí, 17 Únor 2003 @ 18:21:21
(Informace o uživateli)


Tleskám tradičně skvělému popisu vaší práce. Uniinstal Rally Team by měl pomalu začít uvažovat o angažování vaší posádky v rallysprintech. GO ŽELEZNÝ – KOŽENÝ GO !!!!


[ Odpovědět ]

Re: Ryze neformální tisková informace Uniinstal Rally Teamu (Body: 0)
podle Anonymous kdy Úterý, 18 Únor 2003 @ 10:48:14

Vase komentare se mi moc libi, velice dobre se ctou, jen tak dal! K tomuto bych ale mel asi 2 dotazy: Jste si uplne jisti casy z RZ2? Jen prosty soucet vsech casu treba u Bramla by pak daval o dost vic nez tech cca 11 min. ... A pak - vite utcite, ze Machala (podle startovky st. cislo 39) jel se stovkou? Myslim, ze ne ...


barban


[ Odpovědět ]

Re: Ryze neformální tisková informace Uniinstal Rally Tea (Body: 0)
podle Anonymous kdy Pondělí, 10 Prosinec 2007 @ 16:44:40

a nechcete treby tu rally udelat znovu z lepsi organizaci atd rad bych se projel a i z toho komentaře si myslim ze by to bylo zase supr piste na stedyx@centrum.cz dik


[ Odpovědět ]

  


Tnx.net