Rally2.com rally video videa sprint crash foto fotografie

  
Info
ISSN: 1213-9173
Vydává:
Rallysport Příluky
Šéfredaktor:
Ing. Pavel Zvonek
Vedoucí týmu:
Štěpán Forman
Doporučujeme
Nyní naše stránky prohlížejí 2 host(é) a 0 uživatel(é).


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde.  
Barum rally
nejen 2008
eShop.Rally2.com
internetový obchod 
Ostatní rally

TZ: Uniinstal Rally Team - tisková informace č. 2
Posláno Středa, 29 Leden 2003 @ 20:05:46  Vytisknout  Poslat článek známým
Autor článku: -Vicky-


1. etapa - seznamování
Už před soutěží jsme si řekli, že zbytečné divočení by k ničemu nevedlo. Navíc jsme v tomto voze absolvovali pouze několik seznamovacích kilometrů, takže jsme ani pořádně nevěděli, "jak na to". Trať "Stopy" vytyčená na pěti měřených úsecích, z nichž každý se jel dvakrát, vzbuzovala respekt ani ne tak délkou, jako spíše charakterem povrchu. Ne nadarmo se soutěži říká "Valašské Monte". Nejen z loňského ročníku, ale i ze seznamovacích jízd nám bylo známo, že podmínky se tu mění doslova z hodiny na hodinu.
Do prvního úseku – slalomu ve Vizovicích – jsme odstartovali s klidnou hlavou. Zapomenuty už byly naše loňské problémy s kuželkami, důležitý faktor – důkladnou přípravu a čistou mysl – jsme tentokrát nezanedbali. I přesto se chybička vloudila a jedna nezvládnutá otočka nás stála cenné vteřinky. Zastavení dva centimetry od betonového obrubníku navíc znamenalo naši první (naštěstí i poslední) "krizi" v soutěži. Týmový šéf Pavel Prášil nám neopomenul po cíli promluvit do duše (jinak řečeno nám dal pořádný "kartáč"), chtě nechtě ale musel souhlasit s Alešovým argumentem: "Musím si to vyzkoušet tady. Tu nás to stojí jenom pár vteřin a ostudu, na Baráku by taková blbost měla mnohem horší následky". V souvislosti se zprávami od ledových špionů jsme pro první průjezd Barákem zvolili velmi opatrnou taktiku. Téměř celá trať byla pod ledem a tak to bylo na místě. Asi jsme tím vůbec neudělali radost divákům, kteří nás zejména u slavného "Partizána" zřejmě téměř vypískali. Ledovou RZ jsme ale zvládli bez zaváhání a krizí, což bylo důležité zjištění, navíc se tento způsob průjezdu ukázal být vcelku rychlým. Druhý slalom, tentokrát na náměstí v Újezdu, jsme projeli sebevědomě. Odměnou nám byl velmi dobrý čas, který nás mohl posunout o hodně příček kupředu, nicméně výsledky této RZ byly posléze anulovány kvůli špatnému postavení kuželů. Ploština samotná proběhla v klidu, nedobrždění do retardéru na ledě za posledním horizontem nás ale trochu mrzelo, příliš potěšující nebyl ani pohled na výsledný čas. To už se jelo na Rakovou. I zde jsme měli hlášeno několik míst pod ledem, od původně plánované změny obutí tedy sešlo. Raková nám skutečně "sedla" a my jsme si konečně mohli říct, že začínáme závodit...

II. etapa – zlepšování
Vizovický slalom znamenal zlepšení původního času "jen" o čtyři vteřinky. Zatáhnout jsme chtěli především na Baráku, který jsme při prvním průjezdu hodně prodali. Bohužel proti byla vyšší moc. Po střetu naprosto opilého diváka se soutěžním automobilem byl druhý průjezd zrušen. Snad to je varováním pro příští ročníky a zároveň i "pošťouchnutí" diváků, aby příště takovéto "fanoušky" zpacifikovali a mohli si tak vychutnat amatérské soutěžení až do konce. Újezd nám opět vcelku vyšel, tady se ovšem velmi zlepšily i jiné posádky a náš čas stejný s prvním průjezdem tak už na výsledkové tabuli nijak nevynikal. Ploština se opět příliš nevydařila. I přesto, že jsme retardér projeli s naprostou jistotou, zdálo se, že výsledný čas je poznamenán přeci jen ještě živými vzpomínkami na loňskou havárii. Ačkoliv Ploština zrovna nebyla chlebem, který by nám zvláště chutnal, byl náš čas o dvanáct vteřin lepší, než tomu bylo v prvním průjezdu a my začínali mít pocit, že to konečně začíná být "to pravé ořechové". Čekala nás Raková, která nám minule tak sedla. Přesto Aleš krotil optimismus šéfa Pavla Prášila poněkud zlověstnými slovy "Ještě neříkej hop! Máme před sebou poslední zkoušku..." Ani tentokrát jsme nepřezuli a zvolili jistotu. Druhý průjezd Rakovou jsme si opravdu užili a naše závodění ocenila i časomíra devítivteřinovým odstupem na čas z prvního pokusu, navíc lepší zde dokázaly být pouze dvě posádky skupiny A.

Celkové hodnocení
"Bylo to pěkné, ale krátké," konstatoval jsem po konci soutěže. Při prvních průjezdech jsme se skutečně spíše rozkoukávali a seznamovali s technikou. Když jsme se konečně rozjeli, bylo už po všem. Nakonec to stačilo na deváté místo ve skupině A. Dost možná, že jsme si jej za předvedený výkon nezasloužili. „Je to spíš výsledek dobrého auta a nejmíň A-čka s ním jdou vyhrát určitě. Pomohlo nám, že vypadly některé dobré posádky. Jeli jsme strašnou "plíseň", hlavně po tom trapasu na úvodním slalomu. Auto je sice jenom N-ko, ale rozdíl proti "mrtvému" Favoritu, který teď má tak 30 koní je obrovský a já bych si na to potřeboval víc zvyknout. Navíc se s tím nesmělo nic stát. Počasí opět moc nevyšlo, kombinace asfalt, led, vyjeté koleje není ideální ve vztahu "rychle a bezpečně". Na sněhu by to bylo mnohem lepší…", zhodnotil účinkování v soutěži Aleš. Navzdory poněkud zakřiknutému výkonu věřím, že jsme alespoň ukázali sobě i ostatním, že dokážeme zajet bez divočení, krizovek a následných havárií. Ty se nevyhnuly mnoha našim soupeřům a odpad pro havárie (některé na pohled skutečně drsné) byl proto letos značný. Na závěr nelze, než poděkovat sponzorům, že nám toto svezení zafinancovali a věříme, že jsme je reprezentovali k jejich spokojenosti. Samozřejmě dík patří i našim fanouškům, bez kterých by to snad ani nešlo...

Aleš a –Vicky–
posádka st. č. 98

foto: Fr. Dušek

Za podporu děkujeme:
firmě Uniinstal BHM, s.r.o. – www.uniinstal.cz
převodovky Kaps – www.kaps.cz
GAMA VIDEO studio – www.videorally.cz
Související odkazy:
Ryze neformální tisková informace Uniinstal Rally Teamu
"Stopa" 2003 pohledem RSP
Uniinstal Rally Team - tisková informace č. 2
Ve stopě Valašské Zimy 2003 – celkové výsledky
Uniinstal Rally Team - tisková informace č. 1 aneb Přípravy na "Stopu"
Ve stopě Valašské Zimy 2003 – seznam přihlášených posádek

Vše o letošním ročníku této soutěže
Video sestřihy nejen havárií
Nástrahy rally
Ostatní podniky


 
Top 5 článků za 14 dní
Reklama
"TZ: Uniinstal Rally Team - tisková informace č. 2" | Přihlásit/vytvořit účet | 10 komentář(ů)
Body

Za obsah komentářů je zodpovědný uživatel, ne provozovatel těchto stránek

Re: Uniinstal Rally Team - tisková informace č. 2 (Body: 0)
podle Anonymous kdy Čtvrtek, 30 Leden 2003 @ 09:20:15

Gratuliji k úspěšnému zvládnutí závodu.
Wollych


[ Odpovědět ]

Re: Uniinstal Rally Team - tisková informace č. 2 (Body: 0)
podle Anonymous kdy Čtvrtek, 30 Leden 2003 @ 14:20:19

Jako myslíš benzín do závodky? :-)


[ Odpovědět ]

Re: Uniinstal Rally Team - tisková informace č. 2 (Body: 1)
podle Paja kdy Čtvrtek, 30 Leden 2003 @ 22:49:00
(Informace o uživateli)

Takže předně přijměte gratulaci k výbornému umístění.
A jak hodnotit váš výkon? Viděl jsem vás pouze dvakrát, takže o nějakém objektivním hodnocení nemůže být ani řeč. Podle časů se taky spatně něco hodnotí, protože Stopa je hodně specifická soutěž. Ale .. Byl jsem v Col du Turini na Baráku. Tady jste jeli docela jistotu, ale ne pomalou. Každý kdo to tam napálil skončil v břehu v poslední levé pod vrcholem. Vy jste jeli takový kompromis. Podruhé jsme vás sledovali ve velkém náletu v odbočení z komunikace Vizovice – Slušovice. Tady to vypadalo jak na opravdovské rally. Náročnou zatáčku pod bordelem proti lesu jste jeli velmi dobře. Navíc jsem si všiml velké podpory mezi diváky. Je vidět, že jste v automobilových soutěžích známé "postavičky." Nejdůležitější je, že jste si to aspoň trochu zkusili a zážitek to byl určitě super. Tolik diváků neuvidíš ani na Barumce.

Ještě si myslím, že došlo k jedné pozitivní věci. Aleš patřil jako divák a kameraman vždycky k těm typům, které zajímal pouze začátek startovního pole. Nižší třídy ho nikdy moc nebraly. Možná teď, když si to trochu zkusil a zjistil, že to není žádná "prdel", bude pro něho zajímavý i konec startovního pole. A to platí určitě i pro spoustu dalších. Jedna věc je stát u cesty a čumět kriticky na auta a druhá je v tom autě sedět a nějakým způsobem skloubit rychlost a atraktivitu.


[ Odpovědět ]

Re: Uniinstal Rally Team - tisková informace č. 2 (Body: 0)
podle Anonymous kdy Pondělí, 03 Únor 2003 @ 13:09:54

To s tím kolenem se mu vážně povedlo :-)
Wollych


[ Odpovědět ]

Re: Uniinstal Rally Team - tisková informace č. 2 (Body: 1)
podle AlesGute kdy Pondělí, 03 Únor 2003 @ 13:33:16
(Informace o uživateli)

K pěknému výsledku už jsem posádce gratuloval, ale když jsem si teďko přečetl ty tiskové zprávy, tak se mi zdají asi ještě lepší než ten výsledek. Takovýto dobře vyvážený mix odlehčenosti, vážnosti a objektivnosti, formálnosti a neformálnosti by se mi líbíl i u většiny posádek MČR, pro stopu je ho skoro škoda :o)


[ Odpovědět ]

  


Error. Page cannot be displayed. Please contact your service provider for more details. (18)


Webhosting poskytuje: PC servis Zlín - Ing. David Zvonek
webmaster: Ing. David Zvonek, spolupráce Lukáš Vičánek
na obsahu stránek se podílí: Ing. Pavel Zvonek, Zdeněk Vladyka, Ing. David Zvonek, Štěpán Forman a další


© Copyright RS-Příluky. Stránka potřebuje 1.709689 vteřiny k natažení.