Rally2.com rally video videa sprint crash foto fotografie

  
Info
ISSN: 1213-9173
Vydává:
Rallysport Příluky
Šéfredaktor:
Ing. Pavel Zvonek
Vedoucí týmu:
Štěpán Forman
Doporučujeme
Nyní naše stránky prohlížejí 29 host(é) a 0 uživatel(é).


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde.  
Barum rally
nejen 2008
eShop.Rally2.com
internetový obchod

 
Týmové Informace

Týmový komentář z Horácké rally Třebíč
Posláno Sobota, 02 Listopad 2002 @ 22:12:39  Vytisknout  Poslat článek známým
Autor článku: Pavel Zvonek


Ve startovní listině tentokráte chyběl Barvík, Trojan a již jistý mistr třídy N2 Honza Jelínek, který do Třebíče přijel pouze za pracovními povinnostmi studia JNK. Jinak byla špička třídy N2 kompletní. Na vítězství si dělala zálusk zejména trojice Tarabus, Štěpán a Štembera, kterého však hendikepovala absence špéry na jeho Hondě, což byla na mokrém a nečistém povrchu velká nevýhoda.

Naší posádce chyběl k jistotě druhého místa v celkovém hodnocení třídy N2 pouhý bod, ale údržbová taktika neměla v programu přílucké dvojice místo. Od počátku byla jasně patrná snaha oplatit Janu Štěpánovi porážku z Příbrami. První RZ Horácké rally byla tradiční příměstská rychlostka v centru soutěže – Třebíči. Bohužel i tady se dalo hodně ztratit, jak to předvedl náš nováček za volantem Jarda Blažek. Ten bohužel nedokázal ujet ani kilometr soutěže a dal všem zavzpomínat na loňskou Kopnou, kde se podobný kousek povedl Danu Zpěvákovi. Toho tehdy paradoxně právě Jarda navigoval. Co se vlastně stalo nám popíše samotný jezdec: "Poté co jsme odstartovali jsem se dokázal uklidnit, protože před startem jsem byl hodně nervózní. Jelo se v pohodě a docela svižně. Vracák se mi krásně povedl a už jsme najížděli do pravé, kluzké zatáčky pod bordelem. Tady se bohužel kola obalila blátem a do levé zatáčky na mostě to už nechtělo zatočit. Auto drblo předním kolem do mostku, vypadla poloosa a nedalo se jet dál. Byla to smůla i jezdecká chyba. Po raně nás lidi museli odtlačit, protože jsme byli napříč mostku. Docela to trvalo a za námi jedoucí Markvart musel kvůli nám stát. Za chvilku doletěl Řehák a málem nás pořešil i s autem. Sice mě ještě teď trochu bolí záda, ale hlavně, že se nám se spolujezdcem nestalo nic vážného." Soutěž však pokračuje dál i bez našeho nováčka. "Jardovo" technické místo při druhém průjezdu příměstské RZ projíždí oba největší soupeři jako přes kopírák. Jen našemu Mirovi se Honda ve vracáku neurvala úplně ideálně: "V prvním průjezdu byl vracák víc mokrý. V druhém už tam bylo suché místo, takže ručka moc nefungovala." Větší starosti má však Štěpán. V prvním vracáku mu zhasíná rampa a fungují pouze boční škarpáky. Přes tuto obtíž jede velice rychle a v cíli první etapy ztrácí pouze 14,4 sekundy.

První a zároveň nejhezčí rychlostkou chladného nedělního rána je RZ Újezd – Lubné. Hezká, technická, ze zatáčky do zatáčky. "Moc se mi líbí, zkusím jet svižně," prohlásil Jaromír po první etapě a skutečně zde zajel výborný čas, těsně následovaný Štěpánem. Stále je nasazeno vysoké tempo. My mezitím stojíme v závěru nejdelší RZ Tišnovká. Když projel Štěpán ozval se Dan Vladyka: "čoveče mu to neřadí," a za moment volá manager Štěpán Forman: "Štěpánovi, když jel kolem nás neřadila dvojka." Tímto ztrácíme největšího soupeře, který musí bojovat se Štemberou o druhé místo. RZ Perštejnské Jestřábí – Olší se jede na vodě, ale pěkně zostra, na což doplácí právě posádky na druhém a třetím místě třídy. Asi dva km po startu RZ nedobržďuje ve sjezdu Štembera do pravé pravoúhlé zatáčky. Honda se věší na břeh a poráží plotek. Divákům trvá hodně dlouho než jsou schopni vozidlo dostat zpět na komunikaci. Vůz má uražený šusplech a teče z něho kapalina. Po obhlídce posádka zjišťuje, že je to pouze voda z ostřikovače. Diváci nesou šusplech, který závodníci nakládají do kufru. Vše se děje v klídku a pohodě, jako by se snad ani nezávodilo. Pak jeden z diváků prohlásí: "pánové čas běží" a jezdci se konečně trochu pohnou a s velkou ztrátou pokračují. Kdyby Štembera věděl, že kousek dál uvidí u cesty nabořenou Štěpánovu Hondu, asi by tak ostře nejel. Tímto naše posádka ztratila nejbližší pronásledovatele a v klidu se mohla soustředit na svůj výkon. A ten byl stále kvalitní. "Hodlal jsem udržet náskok, a tak jsme se snažili jet a příliš nezvolňovat, i když po Štěpánových problémech jsem trochu ubral," hlásil náš jezdec. Na předposlední RZ se ještě ukazuje, jak je rally štěstěna vrtkavá. Běhálek držící si medailovou pozici dostává defekt a výměnou pneumatiky ztrácí cenné minuty. Tyto ho nakonec odsouvají až na čtvrtou pozici právě za Štemberu. My se však radujeme z vítězství. Jak se říká, první vyhrání z kapsy vyhání. Po Šumavě nám už moc do smíchu nebylo, ale jsme rádi, že si Jaromír přes svou rychlost dokázal po celý rok udržet i jezdeckou spolehlivost. Jako jediný z celé široké špičky třídy N2 v průběhu sezóny nehavaroval

Jaká byla Horácká rally?
Jaromír Tarabus: Rychlostní zkoušky se mi docela líbily. Některé úseky byly hodně rychlé, ale Honda se zase tolik nerozjede, takže jsem to tolik nepociťoval. Celou soutěž hodně ztížilo počasí, které nám připravilo velké množství vyjetého bláta a na něm to hodně klouzalo. Rally byla hodně obtížná. I když jsme vedli o dost, pořád jsme mohli chytit nějakou ztrátu defektem nebo chybou na mokré trati. Vítězství mi usnadnili soupeři. Barvík se kterým jsem se měl tahat o druhé místo a ani jistý vítěz Jelínek nestartovali. Štěpán měl problémy s autem a pak ho zastavila havárie.

Tak co? Máš ještě jezdecké ambice?
Jarda Blažek: Samozřejmě, nehodlám takto skončit. To se prostě stane. Těším se na další závod, kdy bude se včas dozvíte. Závěrem bych chtěl pozdravit všechny své fanoušky, teda jestli po těch výkonech z letošní sezóny ještě nějaké mám. Zároveň bych chtěl Mirovi s Igorem blahopřát k získání titulu vícemistrů.

Tak, toto byl můj poslední týmový komentář z letošní sezóny. Jaká pro nás byla? Dramatická, rychlá, smolná? Od každého něco, ale takovýchto přívlastků by se dala najít celá řada. Nakonec však skončila vítězstvím a to se pak i ohlíží daleko radostněji. Na shrnutí v celkovém komentáři se můžete těšit v průběhu listopadu.

Související odkazy k posádce:
Více informací o posádce
Rallye San Remo pohledem Jaromíra Tarabuse
Z T&T pro rok 2011 TNT aneb sezona plná návratů
T&T pátí na Bohemii i v konečném pořadí MMČR
T&T: Dramatický souboj o vítězství zakončený stříbrem
T&T: Co všechno dokáže zmařit součástka za euro dvacet
Tarabus - Norek na Kopné: Premiérové absolutní vítězství!
Na Vysočině s Tarabusem
T&T v Krumlově: Bronz v plné konkurenci!


Související odkazy:
Horácká rally Třebíč očima Zdeňka Vladyky + video T. Hrdinky
Týmový komentář z Horácké rally Třebíč
Jana Štěpána vyřadila porucha převodovky a následná kolize se stromem
Krátce z Třebíčské rally
Horácká rally Třebíč – seznam přihlášených posádek

Vše o letošním ročníku této soutěže
Video sestřihy nejen havárií
Nástrahy rally
Ostatní podniky


 
Top 5 článků za 14 dní
Reklama
"Týmový komentář z Horácké rally Třebíč" | Přihlásit/vytvořit účet | 1 komentář(ů)
Body

Za obsah komentářů je zodpovědný uživatel, ne provozovatel těchto stránek

Re: Týmový komentář z Horácké rally Třebíč (Body: 1)
podle wollych kdy Pondělí, 04 Listopad 2002 @ 07:08:42
(Informace o uživateli)

Taky blahopřeji našim vicemistrům.


[ Odpovědět ]

  
Webhosting poskytuje: PC servis Zlín - Ing. David Zvonek
webmaster: Ing. David Zvonek, spolupráce Lukáš Vičánek
na obsahu stránek se podílí: Ing. Pavel Zvonek, Zdeněk Vladyka, Ing. David Zvonek, Štěpán Forman a další


© Copyright RS-Příluky. Stránka potřebuje 1.123147 vteřiny k natažení.