Rally2.com rally video videa sprint crash foto fotografie

  
Info
ISSN: 1213-9173
Vydává:
Rallysport Příluky
Šéfredaktor:
Ing. Pavel Zvonek
Vedoucí týmu:
Štěpán Forman
Doporučujeme
Nyní naše stránky prohlížejí 6 host(é) a 0 uživatel(é).


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde.  
Barum rally
nejen 2008
eShop.Rally2.com
internetový obchod

 
MČR - rally

Krátce z Třebíčské rally
Posláno Úterý, 29 Říjen 2002 @ 13:26:29  Vytisknout  Poslat článek známým
Autor článku: Pavel Zvonek


Svou premiéru si zde odbyl na místě pilota Jaroslav Blažek navigovaný Jiřím Svobodou. Startovali na Hondě Civic, se kterou se na Sosnové objevili bratři Vladykové. Bohužel diváci, kteří chtěli posádku vidět na vlastní oči v akci, museli být hodně blízko startu 1. RZ. Jarda totiž poslal svou Hondu už po necelém prvním kilometru 1. RZ do mostního zábradlí a zarazil pravé přední kolo do podběhu. Tvrdě tak zaútočil na loňský rekord Dana Zpěváka, který loni při své závodní premiéře se stejným vozem také nedokázal ujet ani kilometr první RZ. Daleko lépe si vedl Jaromír Tarabus navigovaný Igorem Norkem. Smolnou sezónu kluci zakončili prvním místem ve třídě N2. Od počátku bojovali s posádkou Štěpán - Hoferek, ale po jejich technických problémech si suverénně s velkým náskokem dojeli pro vítězství a na závěr soutěžního roku si hodně zpravili náladu. V týmu zavládla nakonec s celkovým druhým místem v hodnocení MMČR třídy N2 spokojenost.

Další pokračování seriálu nehod bratří "Totálů" Vojtěchů tentokráte napsal Štěpán. A opět to stálo zato. Na osudné 13. RZ těsně před obcí Lubné si jako dočasné parkoviště pro svoji Toyotu WRC nechtěně zvolil hluboký svah zakončený potokem. Vozidlo šlo z nepříjemné pravé zatáčky dlouhým smykem pod komunikaci a zadkem sklouzlo dolů. Corolla nebyla nijak moc viditelně poškozena. Pouze jí chyběl přední nárazník. "Ani se nedivím, že tam mohl jít. Bylo to velice kluzké místo. V druhém průjezdu jsme si zde dávali velký pozor," komentoval úsek Jaromír Tarabus. Vyproštění vozu určitě nebylo jednoduché, protože blízký les a telefonní vedení omezovalo použití jeřábu.

Celkově byla na trati Horácké rally celá řada havárií. Blažkův most rozbil pravou stranu Řehákovi, urval kolo Kalnému. Na RZ 8 ve stejném místě šel za asistence kamer JNK na boudu Béreš a Mikulka. Kuriózně zavěsil na strom Octávii Volf, Vojtěch spadl do potoka, Štemberu nemohli diváci sundat ze břehu. Šenkeřík trefil předkem vozu strom, Vlašín brzdil i očima, aby nespadl do potoka na předposlední RZ. Prostě spousta posádek měla problémy. Podrobný týmový komentář a komentář Zdeňka Vladyky s popisem všech dramatických událostí přineseme v průběhu týdne. Pokusíme se také vyzpovídat nešťastníka Jardu Blažka.

Související odkazy:
Horácká rally Třebíč očima Zdeňka Vladyky + video T. Hrdinky
Týmový komentář z Horácké rally Třebíč
Jana Štěpána vyřadila porucha převodovky a následná kolize se stromem
Krátce z Třebíčské rally
Horácká rally Třebíč – seznam přihlášených posádek

Vše o letošním ročníku této soutěže
Video sestřihy nejen havárií
Nástrahy rally
Ostatní podniky


 
Top 5 článků za 14 dní
Reklama
"Krátce z Třebíčské rally" | Přihlásit/vytvořit účet | 8 komentář(ů)
Body

Za obsah komentářů je zodpovědný uživatel, ne provozovatel těchto stránek

Re: Krátce z Třebíčské rally (Body: 1)
podle Danys kdy Úterý, 29 Říjen 2002 @ 15:32:58
(Informace o uživateli)

"Nešťastník" Jarda Blažek mi v neděli až tak nešťastně nepřipadal, takže to doufám nebylo tak zlé. Teda předpokládám, že jsem správně pochopil, kdo je Jarda Blažek, protože se my dva vlastně vůbec neznáme. :-))
Ale jinak s těmi krizovkami to je pravda. Při druhém průjezdu Tišnovské jsem totiž zaznamenal problémy s přetočením či nedobržděním snad u každého třetího auta. Jo, mokro udělalo své....
Ovšem to co ukázal Kopecký, to mně teda hóódně překvapilo. Průjezd hezkým, táhlým smykem, to u něj moc často k vidění není....
Dan


[ Odpovědět ]

Re: Krátce z Třebíčské rally (Body: 1)
podle Paes kdy Středa, 30 Říjen 2002 @ 07:23:20
(Informace o uživateli)

Vcera jsem bohuzel nestihl zacatek SM. Videl jsem to z kuchyne pres jidelnu a obyvak s chlebem a sejrem v ruce. A koukam nejaka Honza tam jde bokem do mostku. Byl to Jarda Blazek nebo ne?? Nestihl jsem si to ani nahrat. :-( P.S. To David: Sekretarka to poslala na doporucenku. Sorry, dovedel jsem se to az dnes, ze budes muset letet na postu. Paes


[ Odpovědět ]

Re: Krátce z Třebíčské rally (Body: 1)
podle Paja kdy Středa, 30 Říjen 2002 @ 18:50:01
(Informace o uživateli)

Je několik způsobů jak se dostat do pořadu Petra Kmenta: koupit si WRC, mít dobré známosti, havarovat nebo vyhrát třídu. Posádky RSP mají pouze poslední dvě možnosti. A právě zde je vidět jak odlišný způsob mediální prezentace obě naše dvojice zvolily. Zatímco Jaromír Tarabus jel časy srovnatelné s Vlašínem, hned za silnými čtyřkolkami a s maximálním nasazením, Jarda v klidu odjel kilometr soutěže. Paradoxem však zůstává, že zatímco prvně jmenovaný měl v smůlu, Jarda se stal televizní hvězdou a na dvě sekundy byl jedničkou obrazovky.

Je bohužel vidět, co jsou někteří v honbě za mediální slávou schopni udělat. Jestli se Jardovi bude dařit tak jako doposud, třeba ho na televizních obrazovkách ještě uvidíme, i když si myslím, jestli by nebylo lepší prosadit se tím druhým způsobem, někdy však jako v případě Jaromíra neúspěšným.


[ Odpovědět ]

Re: Krátce z Třebíčské rally (Body: 0)
podle Anonymous kdy Čtvrtek, 31 Říjen 2002 @ 23:02:16

Jednak bych jeste dodal jeden zpusob, jak se lze dostat do sotu CT - byt damska posadka. To se asi taky hned tak nepostesti :-)) Na druhou stranu antireklama je taky reklama (taky o tom s Alesem neco vime :-) a kdyz uz si nekdo zkazi naladu a financni situaci havarii, proc se alespon nestat medialni hvezdou.

PREDNE bych chtel ale pogratulovat Jaromiru Tarabusovi a Igoru Norkovi za skvely vykon, kterym vsem souperum vytreli zrak a ziskali stribrnou medaili v konecnem zuctovani. Pristi sezonu to bude zlato, kluci!

-Vicky-


[ Odpovědět ]

  
Webhosting poskytuje: PC servis Zlín - Ing. David Zvonek
webmaster: Ing. David Zvonek, spolupráce Lukáš Vičánek
na obsahu stránek se podílí: Ing. Pavel Zvonek, Zdeněk Vladyka, Ing. David Zvonek, Štěpán Forman a další


© Copyright RS-Příluky. Stránka potřebuje 1.918118 vteřiny k natažení.