Rally2.com rally video videa sprint crash foto fotografie

  
Info
ISSN: 1213-9173
Vydává:
Rallysport Příluky
Šéfredaktor:
Ing. Pavel Zvonek
Vedoucí týmu:
Štěpán Forman
Doporučujeme
Nyní naše stránky prohlížejí 10 host(é) a 0 uživatel(é).


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde.  
Barum rally
nejen 2008
eShop.Rally2.com
internetový obchod

 
MČR - rally

Top 20 Barum rally 2002
Posláno Pondělí, 09 Září 2002 @ 20:59:42  Vytisknout  Poslat článek známým
Autor článku: Zdeněk Vladyka1. ROMAN KRESTA – JAN TOMÁNEK – ŠKODA OCTAVIA WRC evo III

Roman je podle mě největší favorit. Má tovární auto, i když v jiných barvách, tovární zázemí a zná dokonale místní podmínky. I když jsou některé zkoušky nové, nebo změněné, stále se jedná o stejný charakter tratě. Záleží samozřejmě na štěstí, ale když ho Roman bude mít, tak vyhraje.

2. RENATO TRAVAGLIA – FLAVIO ZANELLA – PEUGEOT 206 WRC

Konečně po dlouhé době pořádná italská hvězda ve Zlíně. Když nepočítám Čecho-Itala Bertoneho, tak naposled se tu špičkový Ital objevil na začátku 80. let v osobě Zanussiho. Dvojnásobný italský absolutní mistr a několikanásobný mistr v kategorii F2, mě zaujal už v roce 1998, na rally San Remo, kde agresivně pilotoval panensky bílý Peugeot 306 Maxi. Jeho stříbrný Peugeot 206 WRC, je polotovární auto a Travaglia jezdí na továrních pneumatikách. Roman a Renato, tedy R a R si to určitě rozdají o vítězství.

3. JANUSZ KULIG – JAROSLAW BARAN – FORD FOCUS RS WRC 01

Největší polská hvězda současnosti se představí na Barumce už po čtvrté. Kulig si letos dal za úkol vybojovat titul evropského mistra a po vyhraném Rajdu Polském si myslel, že už ho má na dosah. Jenže pak přišel výpadek na Belgické Ypres a slabý výkon na Madeiře a rázem se mu objevil obrovský soupeř, Ital Travaglia. Janusz dobře ví, že na Barumce musí uspět. Zdejší podmínky mu budou určitě více vyhovovat, než ty na poslední dvacítce, francouzské Antibes rally. Tam na hbitý Peugeot určitě mít nebude. Úkol je tedy jasný – být před Italem.

4. VÁCLAV PECH – PETR UHEL – FORD FOCUS RS WRC 01

Vašek je nažhavený zopakovat loňské třetí místo. Letos to bude mít o něco těžší, ale já mu věřím. Podle mě získá skalp i jednoho Poláka. Jeho auto je na stejné úrovni jako u soupeřů, takže se necháme překvapit.

5. LEZSEK KUZAJ – ERWIN MOMBAERTS – PEUGEOT 206 WRC

"Kuzi" je můj oblíbenec, protože když on jede, tak je to pastva pro oči. Je to člověk, který na trati nechá všechno, bohužel někdy i karosérii. Letos to vypadá, že po výhře na Wisle získá poprvé polský titul. Na ten evropský má po poruše turba v Řecku jen teoretickou naději, ale Kuzi se nevzdává a bude jak on říká "jechat bardzo szybko", tedy pojede úplně na plno.

6. TOMÁŠ HRDINKA – PETR GROSS – SUBARU IMPREZA P2000

Tomáš to letos v této konkurenci bude mít hodně těžké. Ale dobré auto a schopnosti brněnský pilot určitě má, takže nezbývá než popřát mnoho štěstí.

7. JINDŘICH ŠTOLFA – TOMÁŠ SINGR – PEUGEOT 106 MAXI

Jindra letos musí řešit finanční problémy a tak se dělí o svého loňského Peugeota se Šelmátem. Ten, ale jede Mitropu v Itálii a tak Jindra musel šáhnout po jiném voze. Tím měla být Wágnerova 106 maxi, ale mladý Wágner ho prý vrchlabskému jezdci nepůjčí. Z těchto důvodů tuto legendu na tratích letošní Barumky vůbec neuvidíme. Vidět ho můžeme pouze v servisní zóně jako mechanika u Jiřího Tošovského.

8. STANISLAV GRIZIANE – DMITRY EREMEEV – MITSUBISHI LANCER EVO VI sk.N

Tento jezdec je největší neznámá ve startovní listině letošního ročníku. Je to mistr Ruska za minulý rok, ale o jeho výkonnosti můžeme jen spekulovat. Letos se zúčastnil Turecké rally s Corollou, kde ovšem havaroval. Uvidíme jak dopadne jeho srovnání s naší špičkou skupiny N.

9. TIBOR CSERHALMI – KAROL BODNÁR – ŠKODA OCTAVIA WRC ewo II.

Tibor je hodně talentovaný jezdec. Po úspěchu na Deutchland rally si bude určitě také věřit na letošní Barumce. Hlavní roli bude u něj hrát technika. Jestli mu Octávka Pro Racingu vydrží, může se zrodit i milé překvapení.

10. EMIL TRINER – MILOŠ HŮLKA – SEAT CORDOBA WRC evo II.

Seat je spolehlivý a tak bude záležet na Emilovi. Bude muset jet opravdu na doraz, protože, přeci jenom výkonově Cordoba evo II na Peugeoty a Fordy nestačí. Letos jsou erzety (kromě pátku) hodně technické a tak zkušenosti z dlouhých a těžkých erzet mistrovství světa přijdou určitě vhod.

11. KAREL TROJAN – JAN MOŽNÝ – ŠKODA OCTAVIA WRC

Karel nakonec pojede s Corollou WRC. Sice se jedná jen o klientskou verzi Toyoty, ale Karel je velký bojovník a auto má velmi v ruce. Myslím si, že to bude solidní výsledek.


12. DAVE PATTISON - ? – MITSUBISHI LANCER EVO IV

Překvapení letošní Bohemie se Barum Rally nezúčastní z rodinných důvodů.

14. TOMÁŠ VOJTĚCH – ŠTĚPÁN PALIVEC – TOYOTA COROLLA WRC Lexus

Tomáš se po obří ráně na Kopné trochu uklidnil, ale jestli bez problému zvládne těžkou Barumku bude otázka. Možná když zvolí na začátek klidnější tempo, může to být v cíli pěkné překvapení. Hlavně ať nepřijde další velká rána.

15. ŠTĚPÁN VOJTĚCH – MICHAL ERNTS – TOYOTA COROLLA WRC Lexus

Talentovanější s bratrské "crash" dvojice je asi Štěpán. Jeho perfektně rozjeté soutěže skončily většinou na boudě. Kdyby Šumavu, Český Krumlov a Bohemku dojel, kdo ví jestli by nefiguroval na první příčce absolutního pořadí. Když Štěpánovi Barumka sedne tak se může divit i některý z Poláků.

16. ALEXANDER LESNIKOV – ANDREJ RUSOV – SUBARU IMPREZA STI WRC 2001

Matador Lesnikov je velký šoumen. Do každé vracečky přijede jeho krásná Impreza pozadu. Stopky jsou na tom, ale podstatně hůř. Přeci jenom má Alexander nějaký ten křížek a jeho srdce, už nebije tak, jako u mladých střelců. Ale kdyby wércéčka začala vypadávat jako houby po dešti, může tato dvojce v barvách hlavního sponzora mistrovství Evropy - Itery, skončit i v první pětce.

17. MILAN DOLÁK – JAROSLAV PALIVEC – TOYOTA COROLLA WRC

Milan Dolák, jel Barumku naposledy v roce 1997. Od té doby se pravidelně objevuje na startovní listině, ale na rampě nikoliv. Bohužel ani letos se tato sympatická dvojce soutěže nezúčastní. Škoda, spojení Toyota-Dolák-Palivec, bylo vždy úspěšné.

18. JAN KOPECKÝ – FILIP SCHOVÁNEK – TOYOTA COROLLA WRC

Mladá česká neděje si začíná s wéercéčkem velmi rozumět. Bude velmi zajímavé sledovat další pokračování prestižního souboj s Cserhalmim, započatého v Německu. Honza se ale bude určitě chtít vytáhnout i nad další soupeře a já si myslím, že se budeme divit koho všeho se mu podaří předjet.

19. VÁCLAV ARAZIM – JULIUS GÁL – MITSUBISHI LANCER evo VII

Vašek Arazim bude chtít Jandíkovi oplatit porážku z Bohemky a proto pojede velice rychle. Jeho auto je perfektně připraveno a Vašek do toho půjde.

20. MIROSLAV JANDÍK – RADIM CHRÁSTECKÝ – MITSUBISHI LANCER evo VII

Mirkovi se na Barumce tradičně nedaří. Letos má po vítězství na Bohemce ještě větší motivaci udržet svého soka ze severních Čech za sebou. Až stopky na rychlostních zkouškách ukáží, jestli se mu to bude dařit.


Související odkazy:
Barum rally 2002 pohledem Zdeňka Vladyky + video D. Landy
Jak jsem viděl Barumku
Malé preview z Barum rally pro ppancocha
Týmový komentář k Barum rally 2002
Krátce z Barum rally 2002
Týmový komentář před startem Barum rally 2002
Železné sloupky – novinka Barum rally
Favorité třídy N2 Barum rally 2002
Top 20 Barum rally 2002
Divácké tipy Barum rally 2002
Barum Rally Zlín – přehled seznamovacích jízd
Barum Rally Zlín – časový harmonogram
Barum Rally 2002 buší na dveře
BARUM RALLY 2002 je již na dohled

Vše o letošním ročníku této soutěže
Online výsledky
Video sestřihy nejen havárií
Nástrahy rally
Ostatní podniky


 
Top 5 článků za 14 dní
Reklama
"Top 20 Barum rally 2002" | Přihlásit/vytvořit účet | 2 komentář(ů)
Body

Za obsah komentářů je zodpovědný uživatel, ne provozovatel těchto stránek

Re: Top 20 Barum rally 2002 (Body: 1)
podle wollych kdy Úterý, 10 Září 2002 @ 06:46:57
(Informace o uživateli)

Škoda Pattisona, ten by jim tu zatopil.


[ Odpovědět ]

Re: Top 20 Barum rally 2002 (Body: 1)
podle Paja kdy Sobota, 14 Září 2002 @ 00:06:57
(Informace o uživateli)

Předpoklady se zatím plní. Uvidíme jak to bude zítra vypadat na horizontu před odbočením na Májovou


[ Odpovědět ]

  
Webhosting poskytuje: PC servis Zlín - Ing. David Zvonek
webmaster: Ing. David Zvonek, spolupráce Lukáš Vičánek
na obsahu stránek se podílí: Ing. Pavel Zvonek, Zdeněk Vladyka, Ing. David Zvonek, Štěpán Forman a další


© Copyright RS-Příluky. Stránka potřebuje 0.956421 vteřiny k natažení.