Rally2.com rally video videa sprint crash foto fotografie

  
Info
ISSN: 1213-9173
Vydává:
Rallysport Příluky
Šéfredaktor:
Ing. Pavel Zvonek
Vedoucí týmu:
Štěpán Forman
Doporučujeme
Nyní naše stránky prohlížejí 4 host(é) a 0 uživatel(é).


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde.  
Barum rally
nejen 2008
eShop.Rally2.com
internetový obchod 
Týmové Informace

Týmový komentář po Bohemia rally 2002
Posláno Neděle, 07 Červenec 2002 @ 23:12:25  Vytisknout  Poslat článek známým
Autor článku: Pavel Zvonek


Na horké místo spolujezdce se po zaneprázdnění na Rally Český Krumlov opět vrátil Igor Norek. Před startem soutěže měli naši jezdci ambice na nejvyšší pozice. Bohužel už na pátečním prologu, který tvořila divácká superspeciálka v Sosnové dostala tato ambice povážlivou trhlinu v podobě vyskočené poloosy. Celou situaci popisuje Igor Norek: "Vyrazili jsme ze startu 1. RZ, v první zatáčce pěkný bok, diváci fandili a já si říkám super. Pak přišly další dvě zatáčky, most a najednou to nejelo. Couvali jsme pod most mezi pneumatiky, ale ty byly k sobě spojené. Odepnuli jsme se a vylezli z auta, kde jsem cítil převodovkový olej. Pak přiběhli pořadatelé, oddělali gumy a odtáhli nás z trati. Zvedl jsem kapotu a uviděl vyskočenou poloosu. S námi startujícího Kalného jsme zdrželi, ale opravdu nešlo auto dřív dostat z trati. Říkal jsem si, že přece tady nemůžeme pět dní jezdit jak idioti abychom skončili v první zatáčce, pořád jsem věřil, že pojedeme dál. Pak nás pořadatelé odtáhli do časové kontroly, za ní jsme poloosu velice lehce nasadili a opatrně odjeli do Boleslavi." Díky pravidlu, které umožňovalo start do dalších RZ v sobotním dopoledni i posádkám, které prolog nedokončily, byť s tříminutovou penalizací, mohla naše dvojice pokračovat dále. Po dojezdu do uzavřeného parkoviště však prozrazovaly tváře Jaromíra a Igora velké zklamaní z toho, že se nemohou pokusit bojovat při premiérovém startu na Bohemce o nejvyšší příčku. Ztráta téměř 2:45 min na prvního Jelínka příliš šancí nedávala.

Opravdově závodit se začalo až na první sobotní RZ. V těchto chvílích se na obloze stahovala mračna, na trať začal dopadat déšť a odstartovala pneumatiková ruleta. Za chvíli však déšť ustal a díky větru komunikace rychle usychala. Jaromír nám několikrát volal jak to vypadá přímo na RZ. Bohužel nedal na rady Dana Vladyky, v servisní zóně mohutně pršelo, a tak se na Hondu montovaly mokré pneumatiky. Průjezdy špičky třídy N2 jsme sledovali v místech, kde se po náročném sjezdu mezi stromy a pravoúhlém odbočení komunikace napojovala na úzkou silnici s technickými zatáčkami na bordelu. A byl to velice pohledný sport. Tuto RZ bohužel nedokončil Barvík, který havaroval do stromu a v dalším průběhu sezóny dá zřejmě přednost rallysprintům, které má skvěle rozjeté. Na třetí, skoro 22km dlouhou RZ se kluci rozhodli vyměnit přední mokré za suché, které měli v rezervě. Výměnu zvládli s problémy těsně v časovém limitu a stihli se pouze připoutat. Jezdec musel jet velkou část bez rozpisu neboť nebyl čas zapnout intercom a nějaký čas trvalo než se Igor našel v rozpisu. Bohužel na RZ by se spíše hodily mokré gumy, a tak bylo veškeré psychické vypětí k ničemu. V další části soutěže si Míla Kneifel udržuje druhé místo, Štembera pro poruchu stálého převodu odstupuje ze třetího a Jaromír Tarabus stoupá krok za krokem k medailovým pozicím. Vedoucí Jelínek má problémy s tlumičem a naši posádku trápí vyskakující druhý stupeň, který musí spolujezdec držet. Největší problém však čeká Kneifela s Blažkem. Poslední RZ sobotního dne sledujeme v obci Roztoky v zatáčce, kde se vždycky něco "děje." Přijíždí Jaromír, ale za ním je mezera, Milan nikde. Pak se od Štěpána Formana dozvídáme po telefonu: "Trefili strom na devítce." Ajajaj, to je špatné, přemítáme co se mohlo stát. Před koncem RZ nám Jarda Blažek zavolal a objasnil situaci: "Kluci pojďte nám to pomoct vytlačit na cestu až RZ otevřou, trefili jsme strom a šli na boudu." Po příjezdu k místu činu už traktor z místního družstva Hondu z lesa vytáhl a tak jsme sledovali stopy celé události. Několikrát jsme probrali celou nehodu, pomohli klukům auto naložit na vozík a odjeli se ubytovat před závěrečným dnem. Ten byl tvořen posledními čtyřmi RZ v okolí Mladé Boleslavi. Touto dobou již byly karty rozdány, a tak jediným otazníkem bylo, zda vydrží technika. Jaromír Tarabus: " Na 11. RZ jsme cítili v autě převodovkový olej, znervózněli jsme, ale naštěstí pro nás se ukázalo, že to bylo z Hondy před námi startujícího Pospíšila." Technika vydržela a pořadí v cíli soutěže kopírovalo výsledky první etapy. Naše posádka dokončila rally na druhém místě třídy N2 se ztrátou 2:46 min na vítězné Jelínka s Vajíkem a náskokem 1:30 na třetího Jiřího Trojana.


Na rally Bohemia předvedli Jaromír s Igorem vynikající stíhací jízdu. Na startu v sobotním dopoledni odjížděli z rampy jako 108. absolutně. Do cíle vozidlo dovezli na 40. místě absolutně a to je hodně velký posun. Pro naši posádku to byla rally plná zvratů, problémů a psychického vypětí, ale o tom soutěže jsou. Po vítězné Šumavě, problémech na Valašce, odpadnutí pro poloosu z prvního místa na Krumlově a druhém místě na Bohemce přebývá naše posádka na průběžném druhém místě třídy N2 se ztrátou 47 bodů na vedoucí posádku Jelínek – Vajík. Dalším podnikem MMČR je Rally Příbram.

Pro několik málo diváků, kteří se nacházeli v lese na poslední RZ si náš Jaromír Tarabus připravil nádhernou ukázku svého jezdeckého umění, když vyslal Hondu bokem mezi svodidla, jak se můžete přesvědčit v naší video ukázce.Související odkazy:
Rally Bohemia 2002 pohledem Zdeňka Vladyky
Havárie posádky Kneifel – Blažek
Týmový komentář po Bohemia rally 2002
29. Rallye Bohemia 2002– celkové neoficiální výsledky
Krátce z Rally Bohemia
Týmový komentář RSP před startem Rallye Bohemia
29. Rallye Bohemia 2002 – seznam přihlášených posádek
29. Rallye Bohemia 2002 – časový harmonogram

Vše o letošním ročníku této soutěže
Online výsledky
Video sestřihy nejen havárií
Nástrahy rally
Ostatní podniky


 
Top 5 článků za 14 dní
Reklama
"Týmový komentář po Bohemia rally 2002" | Přihlásit/vytvořit účet | 4 komentář(ů)
Body

Za obsah komentářů je zodpovědný uživatel, ne provozovatel těchto stránek

Re: Týmový komentář po Bohemia rally 2002 (Body: 1)
podle Paes kdy Pondělí, 08 Červenec 2002 @ 08:02:58
(Informace o uživateli)

Tak uz vim, ze na vybehlou poloosu se pouziva trubka nalezena za plotem (jeste ze tam byla) a jako kladivo rezerva.
Ted jsem juknul na video. Moc hezkej prujezd. A koukam, ze ty lidicky znam od videni. Nepotulovali jste se u te opravy v Sosnovce??
Mam natocenejch asi 15minut z cele Bohemky. Chcete neco poslat nebo se na to mam vyprdnout prevadet to do kompu.


[ Odpovědět ]

Re: Týmový komentář po Bohemia rally 2002 (Body: 1)
podle lukas kdy Pondělí, 08 Červenec 2002 @ 17:44:55
(Informace o uživateli)

hehe krasne se mu ten prujezd provedl.

Doufam chlapi ze ty videa budou casteji a casteji, clovek se aspon dostane do viru zavodu :)


[ Odpovědět ]

Re: Týmový komentář po Bohemia rally 2002 (Body: 1)
podle Paja kdy Pondělí, 08 Červenec 2002 @ 21:36:21
(Informace o uživateli)

Na tom videu jsem byl k videni ja, Jelen, Svagr a Dan Vladyka ( Zdena byl samozrejme za kamerou) Na Sosnove byli, ale jenom Vladyci, protoze my jsme se trapili v silnicnich zacpach.


[ Odpovědět ]

  


Webhosting poskytuje: PC servis Zlín - Ing. David Zvonek
webmaster: Ing. David Zvonek, spolupráce Lukáš Vičánek
na obsahu stránek se podílí: Ing. Pavel Zvonek, Zdeněk Vladyka, Ing. David Zvonek, Štěpán Forman a další


© Copyright RS-Příluky. Stránka potřebuje 1.367422 vteřiny k natažení.