Rally2.com rally video videa sprint crash foto fotografie

  
Info
ISSN: 1213-9173
Vydává:
Rallysport Příluky
Šéfredaktor:
Ing. Pavel Zvonek
Vedoucí týmu:
Štěpán Forman
Doporučujeme
Nyní naše stránky prohlížejí 57 host(é) a 0 uživatel(é).


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde.  
Barum rally
nejen 2008
eShop.Rally2.com
internetový obchod

 
MČR - rally

Rallye Č. Krumlov je za dveřmi – co nabídne třetí podnik MMČR ?
Posláno Středa, 15 Květen 2002 @ 01:00:56  Vytisknout  Poslat článek známým
Autor článku: Petr Šulčík


Hrdinka byl loni stejně rychlý jako vítězLetos se uskuteční už třicátý ročník této oblíbené soutěže. Mezi nejúspěšnější jezdce patří Leo Pavlík, který triumfoval v Krumlově celkem čtyřikrát. Poprvé v roce 1978 na Škodě 130 RS, následující dva ročníky s Renaultem 5 Alpine a roku 1989 na voze Audi Quattro. Čtyřikrát stál první na rampě i Ladislav Křeček a to v roce 1981 se Škodou 130 RS, v letech 1992 a 1993 s Fordem Sierra a v roce 1996 s Fordem Escort. V letech 1997 – 1999 byl vždy v cíli první Milan Dolák, dvakrát s Toyotou Celica GT – 4 a jednou s Corollou WRC. V roce 2000 triumfoval Roman Kresta a jeho Škoda Octavia WRC. Všichni máme určitě v živé paměti loňský ročník, když Emil Triner i Tomáš Hrdinka měli po sedmnácti rychlostních zkouškách naprosto shodný čas. Díky lepšímu času na první vložce zvítězil Triner s Octavií WRC.

Dosavadní průběh letošního mistrovství má zajímavý průběh. Na Šumavě vyhrál Karel Trojan a ve Valašském Meziříčí byl první Tomáš Hrdinka. Jak v Krumlově ?
Velmi spokojený byl po konci posledního závodu Tomáš Hrdinka. Jak by ne, vždyť ho vyhrál, ale spokojen byl konečně s technikou. Loni na podzim zakoupil vůz Subaru Impreza WRC P2000 a od té doby s ním měl jen problémy. Dokonce si chtěl dát na rok pauzu od závodění, což by byla veliká škoda. Před Valaškou dostalo Subaru nový podvozek a motor a z problémového vozu je auto , které aspiruje na příčky nejvyšší. Mimochodem spolujezdec Hrdinky Petr Gross prohlásil o novém motoru, že v Anglii konečně sáhli do správného regálu. Na další soutěž se Hrdinka nijak zvlášť připravovat nebude : "Akorát zkusíme ještě jiné nastavení podvozku, krumlovská soutěž je pěkná a doufám, že bude sucho," řekl
Velkou smůlu má zatím Václav Pech s Fordem Focus WRC. V prvním závodě se propadl po problémech s turbem z prvního místa na třetí, ve druhém klesl na páté místo s vadnou řídící jednotkou motoru. "V Krumlově bych si chtěl spravit chuť, ale pomalu už se začínám trošku bát toho auta, když se s ním jede rychle, tak nechce držet, i když zatím to nejsou věci mechanické, ale jsou to věci v elektronice, takže se k tomu budu muset chovat opatrně," upřesnil jezdec Barum rallye teamu.
Poprvé se v České republice představil na minulém závodě vůz Seat Cordoba WRC. Při premiéře si s ním Emil Triner dojel pro druhé místo, na Seat rallye by chtěl usilovat o příčku nejvyšší, i když pilot sám ví, že to bude hodně těžké: "Chtěl bych obhájit vítězství z loňska a Seat by tam chtěl pochopitelně také vyhrát, když je to jejich soutěž, ale bude to hrozně těžké, neboť Tomáš Hrdinka i Václav Pech jedou hodně rychle a tak nevím jestli na ně budu mít," podotkl Triner.
V týmu TSV Total Rally Sport zatím panuje spokojenost. Loňské vozy Toyota Celica GT 4 nahradily Corolly WRC a Tomáš a Štěpán Vojtěchové se s auty sžili dobře. Na Šumavě sice ani jeden z nich cíl neviděl, ale na Valašce byl Štěpán třetí a Tomáš šestý. Do Krumlova se oba těší : "My se těšíme na každou soutěž, nebudeme dělat nic neobvyklého, zodpovědně se připravíme a Krumlov to je krásná soutěž," řekl Tomáš a jeho bratr ho doplnil: "Já se také velmi těším, loni jsem měl nějaké problémy s autem, proto doufám, že všechno bude fungovat tak, jak má."
Karel Trojan letos pilotuje Toyotu Corollu WRC z dílen zlínského JM-Engeneeringu. Letos má za sebou vítězství na Šumavě, naproti tomu ve Valmezu moc spokojený nebyl : "Se svým výkonem nejsem spokojen, mohl jsem jet určitě lépe, hlavní je, že je auto v cíli, ale na Krumlov se velmi těším." Další, který využívá Corollu WRC zlínské společnosti, je jezdec týmu Matador Pneu Sport Jan Kopecký. Po havárii na Šumavě si připsal cenné body. K soutěži na jihu poznamenal : "V Krumlově jsem zatím nejel, takže nevím do čeho jdu, uvidíme."
Největším smolařem prozatímní části sezóny je Michal Gargulák. Při posledním testováním před Šumavou mu odešel motor, nemohl tedy odjet závod a na Valašce skončil po deseti kilometrech. Po loňských peripetiích s podvozkem zase jen a jen problémy s Mitsubishi Lancer Evo VI skupiny A. V Krumlově snad bude už všechno v pořádku.
Téměř po roce se vrací Milan Dolák. Ne však S Corollou WRC, ale se Škodou Octavia WRC Evo II, která zůstala volná po odchodu Emila Trinera z týmu Pro racing international. Měl startovat i na Valašsku, ale tam s vozem jel mladý slovenský pilot Tibor Cserhalmi. Právě i tohoto pilota možná na krumlovské soutěži spatříme.
Jednoznačná je situace ve skupině N, které jasně vévodí Václav Arazim. Uvidíme jak se na něj připraví Jandík, Tošovský…..
Formule 2 má jasného favorita v Jindřichu Štolfovi, nového Peugeota 206 Kit Car by měl představit Josef Peták.Související odkazy:
Týmový komentář po Rally Č. Krumlov + video!
Češi neumějí létat, aneb Rally Č. Krumlov očima Z. Vladyky
Seat rally Český Krumlov
Seat Rally Český Krumlov – celkové neoficiální výsledky
Krátce k Seat Rally Český Krumlov
Neštěstí na 10. RZ mým pohledem
Týmový komentář RSP před startem v Č. Krumlově
Seat Rally Český Krumlov – seznam přihlášených posádek
Rallye Č. Krumlov je za dveřmi – co nabídne třetí podnik MMČR ?
Seat Rally Český Krumlov – časový harmonogram - ZMĚNA
Seat Rally Český Krumlov – časový harmonogram

Vše o letošním ročníku této soutěže
Online výsledky
Video sestřihy nejen havárií
Nástrahy rally
Ostatní podniky


 
Top 5 článků za 14 dní
Reklama
"Rallye Č. Krumlov je za dveřmi – co nabídne třetí podnik MMČR ?" | Přihlásit/vytvořit účet | 3 komentář(ů)
Body

Za obsah komentářů je zodpovědný uživatel, ne provozovatel těchto stránek

Re: Rallye Č. Krumlov je za dveřmi – co nabídne třetí podnik (Body: 1)
podle Paja kdy Středa, 15 Květen 2002 @ 22:56:55
(Informace o uživateli)

Pro Lucifera, ale i ostatní.
Jak mě nedávno upozornil náš uživatel Lucifer, nebyla vypsána tipovací soutěž o flašku slivovice na vítěze Argentinske Rally. Informoval jsem se proto u našeho managera co se děje a ten mi vzkázal, že je časově velmi zaneprázdněn. (můžu potvrdit, že jsem chvilku pozoroval jeho umění mechanika vozu Škoda Forman před zítřejším odjezdem a opravdu ho zřejmě tlačil čas neboť stále nadával). Pro ty, kteří jsou tímto velmi zklamáni nabízím svou soutěž o jedno pivo!!! Získáte ho každý když uhodnete 1.vedoucího jezdce Krumlova po prvním dnu, 2. vedoucího jezdce po prvním dnu Rally Argentina a 3. potkáte mě večer v Českém Krumlově.
Výhra se bude realizovat v pivním stanu v Českém Krumlově, uzávěrka je ve čtvrtek 16.5.2002, své tipy pište do komentářů. Pozn. Dle vlastní úvahy a počtu správných tipů odměním i nejlépe tipujícího přestože nesplnil všechny úkoly.


[ Odpovědět ]

  
Webhosting poskytuje: PC servis Zlín - Ing. David Zvonek
webmaster: Ing. David Zvonek, spolupráce Lukáš Vičánek
na obsahu stránek se podílí: Ing. Pavel Zvonek, Zdeněk Vladyka, Ing. David Zvonek, Štěpán Forman a další


© Copyright RS-Příluky. Stránka potřebuje 1.274928 vteřiny k natažení.