Rally2.com rally video videa sprint crash foto fotografie

  
Info
ISSN: 1213-9173
Vydává:
Rallysport Příluky
Šéfredaktor:
Ing. Pavel Zvonek
Vedoucí týmu:
Štěpán Forman
Doporučujeme
Nyní naše stránky prohlížejí 8 host(é) a 0 uživatel(é).


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde.  
Barum rally
nejen 2008
eShop.Rally2.com
internetový obchod

 
MČR - rally

BARUM RALLY 2002 je již na dohled
Posláno Čtvrtek, 18 Duben 2002 @ 09:04:10  Vytisknout  Poslat článek známým
Autor článku: Lukáš Vičánek


Pokud by organizátoři Barum rallye byli pověrčivý, asi by od pořadatelství 32. ročníku své soutěže odstoupili. Závod totiž začíná v pátek 13. září. V organizačním týmu si z toho však nic nedělají. Naopak usilovně chystají netrpělivě očekávanou premiéru. Zlínská soutěž se letos poprvé pojede s nejvyšším bodovým koeficientem 20.

"Požadavky na zabezpečení dvacítkové soutěže jsou stejné jako v mistrovství světa. Hlavní důraz se klade na bezpečnost. Naším cílem je vylepšení loňského ročníku, abychom se přiblížili svému snu. Tím je mistrovství světa," uvedl ředitel závodu Miloslav Regner.

Do startu sice zbývá už jen pár měsíců, ale podoba soutěže už je v hrubých obrysech známá. Nejzásadnější změnou bude prodloužení trati a také roztažení závodu na tři dny. Rallye bude měřit přes 700 kilometrů, rychlostní zkoušky zaberou zhruba 300 kilometrů. Testovací shakedown, vydařená novinka z loňského roku, zůstane v programu zachována.

Chystáme nové úseky, ale na jejich prozrazení je ještě brzy. Čeká nás ještě spousta jednání. Jisté je, že se pojede také na Kroměřížsku a Uherskohradišťsku.Servisní zóna bude po všechny tři dny u továrny Barum v Otrokovicích."poznamenal Regner.

Posun do evropské soutěžní elity s sebou přinese také zvýšení nákladů.
Rozpočet závodu zřejmě převýší cifru dvanácti milionů. Pořadatelé proto chystají zavedení vstupného na jednotlivých rychlostních zkouškách.

"Je to citlivá záležitost, ale uvažujeme o tom. Například pořadatelé Britské rallye získali v přepočtu od diváků více než 70 milionů korun,"poznamenal Regner.

"Lidé si musí na vstupné zvykat, ve světě je to obvyklé. Sponzorů ubývá, navíc to pomůže pořadateli," dodal Radovan Novák, člen Světové rady Mezinárodní automobilové federace FIA pro automobilový sport.

Svou pomoc přislíbilo také město Zlín, přestože letošní rozpočet s tím nepočítá. Podle primátora Zlína Zdeňka Dostála by případný příspěvek mohl odpovídat částce, kterou město přispívá na pořadatelství dětského filmového festivalu. Ta se pohybuje kolem milionu korun.

"Zatím jsme žádný požadavek od pořadatelů nedostali, ale je nám jasné, že město by se mělo na takové akci podílet," naznačil primátor Zdeněk Dostál. "Mohlo by jít o pomoc přímou i nepřímou, jako třeba nasazení městkých strážníku na udržování pořádku při průběhu soutěže."

Výraznou novinkou, která určitě potěší řadu odpůrců soutěže, bude omezení tréninku.
Podobně jako v soutěžích mistrovství světa bude počet seznamovacích jízd snížen na tři. To znamená, že po tratích rychlostních zkoušek by se před závodem neměli prohánět závodníci, kteří se snaží zapamatovat trať nazpaměť a ruší tím místní obyvatele.
Při přistižení při nepovoleném tréninku slibuje Regner vyloučení ze závodu.

Zvýšení bodového koeficientu v rámci mistrovství Evropy slibuje mnohem vyšší konkurenci, než bývalo v minulých letech obvyklé. Pokud chce závodník usilovat o zisk titulu mistra Evropy, musí bodovat na sedmi "dvacítkových" soutěžích.
Zlínskému závodu hraje do karet geografická poloha, protože další podniky této série se jezdí například v Řecku, Turecku, na Kanárských ostrovech nebo na Azorech. Ani by nemuselo vadit, že týden po zlínské soutěži se uskuteční Rallye San Remo, které láká spoustu evropských pilotů.

"Nahrává nám omezení počtu startujících v mistrovství světa. Závodit může třicet neprioritních jezdců a dá se předpokládat, že většinu budou tvořit Italové,"podotkl Novák.

Naopak jistá je neúčast dvojnásobného vítěze Romana Kresty, který se bude v termínu zlínského závodu chystat na Rallye San Remo.


Některé materiály byly použity z MF DNES - denního periodika.

Související odkazy:
Barum rally 2002 pohledem Zdeňka Vladyky + video D. Landy
Jak jsem viděl Barumku
Malé preview z Barum rally pro ppancocha
Týmový komentář k Barum rally 2002
Krátce z Barum rally 2002
Týmový komentář před startem Barum rally 2002
Železné sloupky – novinka Barum rally
Favorité třídy N2 Barum rally 2002
Top 20 Barum rally 2002
Divácké tipy Barum rally 2002
Barum Rally Zlín – přehled seznamovacích jízd
Barum Rally Zlín – časový harmonogram
Barum Rally 2002 buší na dveře
BARUM RALLY 2002 je již na dohled

Vše o letošním ročníku této soutěže
Online výsledky
Video sestřihy nejen havárií
Nástrahy rally
Ostatní podniky


 
Top 5 článků za 14 dní
Reklama
"BARUM RALLY 2002 je již na dohled" | Přihlásit/vytvořit účet | 4 komentář(ů)
Body

Za obsah komentářů je zodpovědný uživatel, ne provozovatel těchto stránek

Re: BARUM RALLY 2002 je již na dohled (Body: 1)
podle Paja kdy Neděle, 21 Duben 2002 @ 20:59:38
(Informace o uživateli)

Může mi někdo říct co se dělo v nedělu ve Zlíně. Chvilku jsem jezdil po městě na kole a viděl jsem Gáliův kit, Barvíkovu Hondu a Mikulenkovi Nissany (áčkový aj enkový)


[ Odpovědět ]

Re: BARUM RALLY 2002 je již na dohled (Body: 1)
podle wollych kdy Pondělí, 22 Duben 2002 @ 06:44:27
(Informace o uživateli)

Bylo testování soutěžních vozů.


[ Odpovědět ]

  
Webhosting poskytuje: PC servis Zlín - Ing. David Zvonek
webmaster: Ing. David Zvonek, spolupráce Lukáš Vičánek
na obsahu stránek se podílí: Ing. Pavel Zvonek, Zdeněk Vladyka, Ing. David Zvonek, Štěpán Forman a další


© Copyright RS-Příluky. Stránka potřebuje 2.019057 vteřiny k natažení.