Rally2.com rally video videa sprint crash foto fotografie

  
Info
ISSN: 1213-9173
Vydává:
Rallysport Příluky
Šéfredaktor:
Ing. Pavel Zvonek
Vedoucí týmu:
Štěpán Forman
Doporučujeme
Nyní naše stránky prohlížejí 22 host(é) a 0 uživatel(é).


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde.  
Barum rally
nejen 2008
eShop.Rally2.com
internetový obchod

 
MČR - rally

Rally Šumava Mogul 2002 - očima Zdeňka Vladyky
Posláno Čtvrtek, 21 Březen 2002 @ 12:30:05  Vytisknout  Poslat článek známým
Autor článku: Zdeněk Vladyka


Je přesně 15. března a to je znamení, že začíná "velká" domácí sezóna. Všichni co mají něco do činění s vůní benzínu a jízdou po úzkých cestičkách, tedy kdo milují rally, se tento víkend museli s určitostí nacházet v okolí Klatov. Právě zde se koná naše nejstarší automobilová soutěž Rally Šumava Mogul. Nechyběli jsme samozřejmě i my, tedy rallysport Příluky a to v pasivní divácké úloze a poprvé taky v úloze závodnické. Naše posádka ověnčená titulem mistra republiky ve sprintech za rok 2001 ve třídě N2, absolvovala tuto soutěž poprvé a netajila se respektem ze soupeřů, ale také z vyhlášené těžké etapy okolo Vimperku. Z favoritů vypadli před soutěží Emílek Triner, poněvadž jeho nabroušený Seat ještě není připraven, Pavka Sibera, protože byl zrovna po vyndání želez z nohy, které pamatují Přípramskou jabloň a nakonec i Míša Gargulák, který zadřel nový motor, protože se mu rozbil olejový ventil, při testech svého moc pěkně barevně řešeného Mitsubishi.

Do Klatov jsme dorazili kolem dvanácté hodiny. Pozdravili jsme Černou věž, a prohlídli jsme si startovní rampu. Se závodních aut jsme viděli pouze kitovou Octávku Mariana Šína a starou stotřicítku ereso. Ostatní závodničky dorazily na náměstí až deset minut před startem, protože nebylo vyhlášeno uzavřené parkoviště. To je na nás moc pozdě, to už musíme zaujímat místo na první rychlostní zkoušce.

První vložka měla rychlý "Blovický" charakter. My jsme zakotvili v obci Újezd. Byl zde k vidění rychlý příjezd přes most a pak dlouhá táhlá levá zatáčka proti místnímu konzumu (obchodu). Spolu s námi úsek ze stejného místa sledovala i spolujezdecká legenda Jarda "Pali" Palivec. A už je to tady. Nakřáplý plechový zvuk žlutého sršně se začal rozléhat krajem. Venca Pech jede parádně. Na dobržďování se mu auto trochu roztancovalo, ale průjezd super. Druhý Hrdinka dostával dvě sekundy, ale taky pěkný průjezd. Největší palici zde předvedli Trojan a "Brouk" Vojtěch. Ten dokonce jel ve vteřinách s Pechem. Super doraz předvedl Peruánec Ferrejros a můžeme konstatovat, že vítězství na Korsice nebylo náhodné. Po mladém Kopeckém Újezd opouštíme a přesouváme se na osvědčený úsek, před obcí Jindřichovice. Trochu nás zarazilo, že na "našem" místě sídlila banda fanoušků s řehtačkami a při průjezdu jakéhokoliv vozu spustili obrovský řev. To trochu zkazilo umělecký dojem, ale sportovní výkony byly perfektní. Na toto místo chodíme už pět let, a viděli jsme zde všechny špičkové závodníky, od Kremera počínaje a Křečkem konče. Ale takovou palici, kterou zde předvedl Štěpán Vojtěch jsem tu ještě neviděl. To byl fakt brutál. Kdosi po jeho průjezdu prohlásil. " To bude ale rozvěs." A taky jo, Štěpán se v cíli neobjevil. Stop mu vystavilo velmi těžké a technické místo, tedy prach obyčejná retarda. Snaží se všichni závodníci. O proti loňsku se jede o hodně rychleji. Střelbu jedou Vlček, Tuček, Klokočka, Sedláček a Holý. Ospalé průjezdy předvedli Tlusťák, Staňek a Podrábský. Náš Mira Tarabus jel taky pěkně a na mezičase vedl třídu N2. Úplně stejnou krizovku jako minulý rok předvedli Šebek, Hájek. Dodívali jsme se až do konce a přesunuli se asi o tři sta metrů výš, na místo kde před dvěma lety jezdil Hrdinka a Pech po poli, ale to se jelo opačně. Technický, úzký úsek věštil dobrý sport. Pech je zase nejrychlejší a zdá se, že lídr letošního šampionátu je dán. Pěkně jede starší Vojtěch a dává Trojanovi, který jede na rozdíl od Vojtěcha v klientské verzi Corolly. Vojtěchové disponují typem Lexus. Malou krizi mají Šín a Václavík, který v začínajícím šeru znatelně nevidí. Hondy Tarabuse a Kneifela jedou pěkně a souboj s Barvíkem, Bičákem a příbramským Štemberou, bude ozdoba zítřejší etapy. Zafandili jsme zlínskému Šimkovi, kterému se na jeho Sůze třepe rampa, a vydáváme se do hajan v blízké Sušici.

Ráno vstáváme v šest hodin a po snídani vyrážíme na upravenou erzetu Pohorsko – Chvalšovice. Kotvíme u obce Dobrš, ve které je k vidění docela hezký sjezd na suchém asfaltu. Pech po pátku jasně vede. Druhý Kopecký, to je bomba, to nikdo nečekal. Třetí Tomáš Vojtěch už po úvodních kilometrech první sobotní erzety nepokračuje, příčinou je porucha karosérie. Agresivní jízdou se Peruánec Ferrejros dostává výsledkovou listinou skupiny N vzhůru. Té vévodí Arazim a můžu říci, že obrýlený Venca "lapl druhý dech". Výborný čas má Tarabusův rival z minulé sezóny Volf, který letos disponuje ex- Kopeckého Octávkou. Když projel Štembera, čekali jsme každou chvíli na Mgr Bičáka, ale ten nejel a nejel. Uplynula jeda minuta, druhá a nakonec se objevil náš Mira, ale jel z časovou ztrátou na Štemberu asi 20 sekund. Za chvilku jsme uslyšeli sanitku a věděli jsme, že erzeta bude zrušená. Zamávali jsme Mílovi Kneifelovi a Jardovi Blažkovi, ti už jeli volný průjezd. Co se vlastně stalo nad obcí Zálesí ? Bíčák v protahovákách přehnal rychlost a obouchal půjčenou Hondu o mez. Auto leželo v příkopě, když tudy projížděl za Magistrem startující Vláďa Tomek. Ten se rozbitého auta lekl hodil se svým kitem salto a páteře závodníků tento odpíchnutí rydberger neustáli. Oba dva převezli do špitálu. Mira Tarabus u havarovaného vozu zastavil a ptal se jestli nechtějí pomoc. Vláďa Tomek mu odvětil, že ať jede, že už pro ně pospíchá sanitka. Tam Mira nachytal časovou ztrátu, která mu byla posléze anulována a dostal opravený čas.

Na další erzetě se do prvního baráku ve Čkyni trefuje mladý Kopecký a končí.Za chvíli bourá i Landa a erzeta se opět ruší. Závodí se do konce až Laziště-Laziště. My jedem na perlu celé Šumavy Vlachovo Březí-Boubská. Ke sledování jsme si vybrali kopací, úzké zatáčky po výjezdu z lesa, před vískou Lštění. Přijíždí se z hlubokého lesa, kde se zvuk hodně ozývá. A už je slyšet první vůz, ale není to nakřáplý zvuk Focusu, ale ladný dutý zvuk Corolly. Ano, opravdu se vynořil Karlík Trojan a jel pěknou kládu. Za ním se belhal na blinkry Pech. Viditelně a slyšitelně odešlo turbo. Místo Hrdinky se objevil Štolfův "hraboš" a zjišťujeme, že senzace je na světě. Mezi enkaři jede největší střelbu Ferrejros. Až mu málem jeho evo 6-tka odskákala do břízek. Mezi sériovými vozy se objevilo modré Subaru specifikace 2000. Jede pomalu také na blinkry a v nejbližší odbočce zastavuje úplně a končí. Před mladým nadějným Prokopem je díra a mi se po telefonu dozvídáme, že mlaďoch boří v Bušanovicích barák a erzeta je opět zrušena. Přesouváme se tedy na náš poslední úsek před vesnici Bořanovice. Jedná se o druhý průjezd nejdelší vložkou. Je zde k vidění velmi technický, rozskákaný sjezd zakončený zrádnou pravou na mostek. Minulý rok zde vjel do potoka Vild a v roce 2000 tady hodil boudu s enkovým Escortem Berger. V zatáčce se vydrolila díra takže závodnici mají dobržďování ztížené rozházenými kameny. "Ašín" jede nehorázný "knedl" (pro české čtenáře knedlík) a dává Trojanovi dvacítku. Bojuje se Štolfou o druhé místo. Na brzdy má trochu krizi Arazim a můžem říci, že kdyby bylo v zatáčce více písku nebo bláta tak by šel ven. Stejné problémy zastavit rychlé auto mají Ferrejros, Vlašín a Komárek. Ten snad nalétl do zatáčky nejrychleji. Když přilétl Marian Šín a začal se svou "sekvencí" podřazovat, ozvali se křaplavé rány a Marian už nezařadil. Končí o padesát metrů dál, když odstavuje svou zlobivou Octávku na louku. Před touto vložkou měl Štembera náskok na Tarabuse 2 sekundy a spolujezdec příbramského střelce řekl: "Tak teď se začne závodit". Jenže v našem místě má Mira náskok asi 15 sekund, a do cíle erzety zbývají dva kilometry. Štembera se snaží moc a za letmým cílem háže auto na boudu a boj o první místo ve třídě N2 je u konce. Až později jsem se dozvěděl, že u vesnice Zálezly vytáčí Štembera hodiny a dohánění této ztráty ho stojí umístění i auto. Musím pochválit Honzu Jelínka, který zajel na nejdelší erzetě, skoro stejný čas s mocně finišujícím Tarabusem.

Dodíváme se do konce a vyrážíme směr Morava. Musím říci, že letošní Šumava, byl takový šílený závod. Jelo se hodně vysoké tempo, které bylo nad síly některých závodníků. Příčinou bylo suché hezké počasí a obrovská konkurence, která nutí každého závodníka jet od začátku sprintovým tempem.

Vítězství ve třídě N1 ve svém teprve třetím závodě vyjíždí Klatovský Řeřicha s pěkně připravenou "Felkou" exBenda. Třídu N2 vyhrává náš Mira Tarabus a je horkým kandidátem na uvolněný Caisův trůn. Vlašín vyhrál méně upravené auta do dvou litrů, i když na poslední erzetě ztratil tři minuty a skončil v absolutním pořadí až za Mirou Tarabusem. Pěknou jízdou korunovanou vítězstvím ve třídě A6 zahájil sezónu Jára Holý a profesorsky jezdící Arazim dovezl svého nového sedmičkového "Mišáka" k vítězství ve skupině N. Obrovská radost zavládla v Klatovech vždyť domácí posádka Joka teamu vyhrála 37. ročník Rally Šumava Mogul. A to nikdo nečekal. Nashledanou na Okříškách.

Související odkazy:
Rally Šumava Mogul 2002 - očima Zdeňka Vladyky
37. ročník RALLYE ŠUMAVA MOGUL – celkové neoficiální výsledky
Týmový komentář k průběhu Rally Šumava
Na Šumavě si pro vítězství dojel Karel Trojan
Týmový komentář RSP před startem Šumavy
Rally Šumava – čtvrtek komentuje Štěpán Forman
Rally Šumava - středu komentuje Štěpán Forman
Rally Šumava – úterý komentuje Štěpán Forman
V Klatovech odstartuje v pátek Rallye Šumava
37. ročník RALLYE ŠUMAVA MOGUL – seznam přihlášených posádek
37. ročník RALLYE ŠUMAVA MOGUL – časový harmonogram
37. ročník RALLYE ŠUMAVA MOGUL - tisková informace

Vše o letošním ročníku této soutěže
Online výsledky
Video sestřihy nejen havárií
Nástrahy rally
Ostatní podniky


 
Top 5 článků za 14 dní
Reklama
"Rally Šumava Mogul 2002 - očima Zdeňka Vladyky" | Přihlásit/vytvořit účet | 4 komentář(ů)
Body

Za obsah komentářů je zodpovědný uživatel, ne provozovatel těchto stránek

Re: RALLY ŠUMAVA MOGUL 2002 (Body: 1)
podle Paja kdy Čtvrtek, 21 Březen 2002 @ 12:34:13
(Informace o uživateli)

Já bych chtěl ještě vyzdvihnout výkon mladého Luby Minaříka. V průběhu rally ho sužovaly vysoké horečky a vůbec nevěděl jestli do ní vůbec odstartuje. Na jeho výkonu na trati to však nebylo vůbec vidět a i časy zajížděl vynikající. Myslím si, že za daných okolností může být s výsledkem velice spokojený, protože se před něho dokázal dostat jenom Hodaň a za druhé místo má kupu bodů.


[ Odpovědět ]

Re: Rally Šumava Mogul 2002 (Body: 1)
podle wollych kdy Čtvrtek, 21 Březen 2002 @ 13:36:08
(Informace o uživateli)

S tím mohu plně souhlasit.


[ Odpovědět ]

  
Webhosting poskytuje: PC servis Zlín - Ing. David Zvonek
webmaster: Ing. David Zvonek, spolupráce Lukáš Vičánek
na obsahu stránek se podílí: Ing. Pavel Zvonek, Zdeněk Vladyka, Ing. David Zvonek, Štěpán Forman a další


© Copyright RS-Příluky. Stránka potřebuje 1.042416 vteřiny k natažení.