Rally2.com rally video videa sprint crash foto fotografie

  
Info
ISSN: 1213-9173
Vydává:
Rallysport Příluky
Šéfredaktor:
Ing. Pavel Zvonek
Vedoucí týmu:
Štěpán Forman
Doporučujeme
Nyní naše stránky prohlížejí 19 host(é) a 0 uživatel(é).


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde.  
Barum rally
nejen 2008
eShop.Rally2.com
internetový obchod

 
MČR - rally

V Klatovech odstartuje v pátek Rallye Šumava
Posláno Úterý, 12 Březen 2002 @ 20:23:16  Vytisknout  Poslat článek známým
Autor článku: Petr Šulčík


Romana Kresty si letos moc neužijemeNaše soutěžácká špička se přes zimu věnovala hlavně přípravě svých vozů, někteří vyjedou s auty novými, jiní s těmi, s nimiž dobývali přední příčky loni. Loňský mistr Roman Kresta opustil tratě domácích soutěží, stal se členem továrního týmu Škoda Motorsport a zúčastní se sedmi soutěží mistrovství světa. Doma ho uvidíme pravděpodobně jen na Bohemii. Kdo zaujme jeho post ? Favoritů je dost, a tak si je můžeme představit. Řada lidí i samotných jezdců favorizuje loni druhého Václava Pecha juniora. Ten vyměnil Toyotu Corollu WRC za Ford Focus WRC a před třemi týdny na rallysprintu v Blovicích ukázal, že to s útokem na titul myslí opravdu vážně. Dalším z aspirantů na přední příčky je Tomáš Hrdinka, který pojede s vozem Subaru Impreza WRC P 2000. Jezdec s ním vyhrál poslední dvě rallye loňské sezóny, ale stále je s ním dost technických problémů. Dalším problémem je i pojištění tohoto vozu. Seat Cordoba WRC, to je nová zbraň populárního Emila Trinera. Na Šumavě tento vůz ještě neuvidíme, jelikož ještě nebude připraven. V plné kráse se představí až na dubnové Valašské rally. Jak bude konkurenceschopný nemůžeme posoudit, protože ho na našich tratích uvidíme poprvé. Karel Trojan pojede Šumavu ještě s Toyotou Corolla WRC, v dalších podnicích se ale představí za volantem Fordu Focus WRC se kterým loni jezdil mistrovství světa Carlos Sainz, což mu jednoznačně velí zajímat se o nejpřednější místa. Pak je tu jedno "nevéercéčkové" auto, kterým je Mitsubishi Lancer Evo VI skupiny A. Pilotovat ho bude Michal Gargulák, který se netajil výroky, že chce ve své jubilejní desáté sezóně útočit na titul. Vůz má nový motor a je kompletně zrepasovaný. Dále máme divoké bratry Vojtěchy. Ti vyměnili starší Toyoty Celicy GT Four za Corolly WRC a až se s vozy dokonale seznámí, budou určitě nepříjemně kousat. Definitivně přešel z okruhů do rallye Jan Kopecký, který po loňských dobrých výsledcích s Octavií dostal do ruky také Corollu WRC. Posledním z výčtu jmen s vozy WRC je jeden z nejzkušenějších Pavel Sibera. Ten pojede opět se Škodou Octavia WRC, ale ze zdravotních důvodů ho uvidíme až na Valašské rallye.

Skupina N

Oba jezdci, kteří se loni přetahovali o mistrovský titul, Václav Arazim a Miroslav Jandík letos přezbrojili na nový vůz Mitsubishi Lancer Evo VII. Šlapat na paty jim bude Tošovský, Poulík, Landa a řada dalších jezdců. S novým vozem se na Šumavě představí i Antonín Berger, nepůjde však o Lancer, ale o Subaru Impreza WRX Sti. Ralye Šumava pojede i vítěz skupiny N na Korsické rallye Peruánec Ferreyros.


Formule 2

Vozy s jednou poháněnou nápravou mají dva favority. Jindřicha Štolfu a Josefa Petáka. Štolfa prodal svůj Peugeot 306 Maxi a první soutěž pojede s Fordem Escortem Kit Car. Peták ještě nemá k dispozici nový vůz, který není dodělaný, Šumavu však pojede s Peugeotem 206 Kit Car.Petr Šulčík,
Související odkazy:
Rally Šumava Mogul 2002 - očima Zdeňka Vladyky
37. ročník RALLYE ŠUMAVA MOGUL – celkové neoficiální výsledky
Týmový komentář k průběhu Rally Šumava
Na Šumavě si pro vítězství dojel Karel Trojan
Týmový komentář RSP před startem Šumavy
Rally Šumava – čtvrtek komentuje Štěpán Forman
Rally Šumava - středu komentuje Štěpán Forman
Rally Šumava – úterý komentuje Štěpán Forman
V Klatovech odstartuje v pátek Rallye Šumava
37. ročník RALLYE ŠUMAVA MOGUL – seznam přihlášených posádek
37. ročník RALLYE ŠUMAVA MOGUL – časový harmonogram
37. ročník RALLYE ŠUMAVA MOGUL - tisková informace

Vše o letošním ročníku této soutěže
Online výsledky
Video sestřihy nejen havárií
Nástrahy rally
Ostatní podniky


 
Top 5 článků za 14 dní
Reklama
"V Klatovech odstartuje v pátek Rallye Šumava" | Přihlásit/vytvořit účet | 6 komentář(ů)
Body

Za obsah komentářů je zodpovědný uživatel, ne provozovatel těchto stránek

Re: V Klatovech odstartuje v pátek Rallye Šumava (Body: 1)
podle Paja kdy Úterý, 12 Březen 2002 @ 20:25:58
(Informace o uživateli)

Já bych výsledky Šumavy viděl asi takto: A8 – Pech (v Blovicích na mě působil hodně suverénně), A7 - Štolfa (se svým vozem by to bylo jednoznačné, černý kůň je Zedník), A6 – Peták (v případě Pepíkových potíží vyhraje nováček Jarda Holý), A5 – Fottera (jedná se o jednu z nejvyrovnanějších tříd, ve které může zvítězit velké množství jezdců, věří si i Pavel Okrajek), N4 - Arazim (na paty mu bude více než šlapat Jandík a jeho prvenství by nebylo překvapením, černým koněm, jestli dojede bude vítěz z Korsiky Ferreyros, ale na českou špičku podle mě nebude stačit), N3 – Kunc (nevím jestli jede, ale případný typer v jeho rukách je velice mocná zbraň), N2 – Tarabus (asi bych byl špatný kámoš, kdybych ho netipoval, ale stejnou šanci mají Bičák, Barvík, Kneifel a v Blovicích mě svým výkonem překvapili Štěpán a Štembera), N1 – Kundrát (ale vzadu číhají na příležitost střelci na Suzukách)


[ Odpovědět ]

Re: V Klatovech odstartuje v pátek Rallye Šumava (Body: 1)
podle Lucifer-cz kdy Úterý, 12 Březen 2002 @ 20:42:56
(Informace o uživateli) http://www.rallyteam-kulhanek.cz

Pájo, netipuješ vítěze A6 nějak špatně ???


[ Odpovědět ]

Re: V Klatovech odstartuje v pátek Rallye Šumava (Body: 0)
podle Anonymous kdy Středa, 13 Březen 2002 @ 10:29:05

Jasně Pájo. Karafiát to jistí. Lucifer


[ Odpovědět ]

  
Webhosting poskytuje: PC servis Zlín - Ing. David Zvonek
webmaster: Ing. David Zvonek, spolupráce Lukáš Vičánek
na obsahu stránek se podílí: Ing. Pavel Zvonek, Zdeněk Vladyka, Ing. David Zvonek, Štěpán Forman a další


© Copyright RS-Příluky. Stránka potřebuje 1.363411 vteřiny k natažení.