Rally2.com rally video videa sprint crash foto fotografie

  
Info
ISSN: 1213-9173
Vydává:
Rallysport Příluky
Šéfredaktor:
Ing. Pavel Zvonek
Vedoucí týmu:
Štěpán Forman
Doporučujeme
Nyní naše stránky prohlížejí 2 host(é) a 0 uživatel(é).


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde.  
Barum rally
nejen 2008
eShop.Rally2.com
internetový obchod 
MČR - sprintrally

Komentář RSP k průběhu Rallyšou Blovice
Posláno Úterý, 26 Únor 2002 @ 00:30:33  Vytisknout  Poslat článek známým
Autor článku: Pavel Zvonek


Charakteristika rally:

Rallyšou Blovice je nejen prvním podnikem rallysprintového mistrovství, ale také první rally nového roku, nepočítáme-li amatérské soutěže. Spousta posádek tuto rally bere jako generálku před blížící se Šumavou, a tak startovní pole bývá velmi slušně zaplněno. Tento rok byly pro šest RZ připraveny tři velmi rychlé asfaltové úseky, na kterých se však daly najít i velmi pěkné technické úseky. Změna počasí, která přišla do České republiky se projevila i na povrchu RZ. Ještě večer před závodem byl na komunikacích 1 cm klouzavého sněhu. Ten však do rána roztál a spousta posádek si asi oddychla. Povrch pak byl většinou mokrý, ale místy i namrzlý což v kombinaci s rychlou tratí působilo nevyzpytatelné problémy. Letos se na startu sešla obrovská konkurence ozdobená startem osmi vozů WRC, když třešničkou na dortu byla účast mistra světa skupiny N Argentince Pozza v roli předjezdce. Pro porovnání, velmi populární Rajd Zimowy, který se jel ve stejném termínu u našich severních sousedů přilákal do listiny přihlášených pouze čtyři vozy WRC a nad polským mistrovstvím se tak po odchodu tabákových firem stahují velmi černé mraky. Na trati prvního českého podniku se objevilo několik změn ve vozovém parku. Vojtěši definitivně přesedlali na WRCi a mohli by být černými koni letošní sezóny. Pech má Focus ve žlutomodrých barvách a pro mě bude favoritem č.1. Milan Liška opustil skupinu N a svou mohutnou postavu vtěsnal do malého kokpitu Celici GT Four a byl jistě rád, že v Blovicích využil poslední příležitosti, svést se naostro před startem na Šumavě. S dalšími WRCi Toyota se objevili Trněný a Kopecký, kteří se v sezóně budou prát o místa těsně pod stupni vítězů. Změny se objevily i v nižších třídách, ale zde se jednalo spíše o drobné přestupy.


Pořadí na stupních vítězů:

PořadíJezdecVůzZtráta
1.Václav PechFord Focus WRC0,0
2.Tomáš HrdinkaSubaru Impreza WRC+00,8
3.Štěpán VojtěchToyota Corolla WRC+45,3


Zklamání:
Staňa Chovanec vstoupil do rally velmi razantně a už od prvních kilometrů bylo vidět, že by chtěl i přes velkou dávku rizika konkurovat silnějším Corollám. Toto se mu od počátku soutěže velice slušně dařilo, když se po první RZ zařadil hned za největší favority Pecha a Hrdinku. Bohužel na třetí RZ nezvládl, zřejmě po technickém problému, svou Škodu WRC a skončil své ambice s rozbitým vozem. Pro Staňu je to velká smůla, zvláště když nejsou dohodnuti sponzoři do dalších závodů, a tak není vyloučen odchod tohoto jezdce do závodního důchodu. Trápil se i Emil Triner, na první RZ měl několik krizových momentů a v průběhu soutěže dostal defekt. Výsledkem bylo až konečné sedmé místo. Zklamaný bude se sedmým místem v N4 i Tošovský, jeden z největších favoritů třídy.


Spokojenost:
Čtvrtý čas Prokopa na 1.RZ byl doslova šokem. Pro diváky na trati však ani ne, neboť ti mohli sledovat velmi čistou a neuvěřitelně rychlou jízdu tohoto mladíka, který dokázal pokořit vozy WRC a na konci soutěže mu patřila poněkud překvapivě první příčka ve skupině N. Daniel Landa se za volantem N-ka uklidnil a výborné druhé místo je velkým příslibem do dalších soutěží. Skvělý výkon předvedl téměř domácí Talián, jehož Renault Clio bude na dalších soutěžích jen velmi nerad prohrávat. Nás také velmi zajímala třída N2, neboť právě v ní se mohli objevit soupeři našeho Miry Tarabuse na nadcházející Rally Šumava. Opět se závodilo velmi rychle, když zvítězil podle předpokladů Barvík, ale na paty mu skvěle šlapali Štěpán a Štembera, který na 6. RZ dostal čas nejhoršího jezdce. Už podle tohoto sprintu se dá usuzovat, že i přes odchod Caise budou mít N2 i letos velmi vysokou úroveň.


Neštěstí:
Pohoda, která se přes nepřízeň počasí panovala na trati soutěže skončila v poslední RZ. Krátce po startu této rychlostní zkoušky nezvládl své vozidlo vítěz třídy N2 z minulého roku Milan Malý a svou Toyotu poslal do diváků. Stalo se tak neštěstí, které jednou muselo přijít. Já se osobně nepamatuji, že by na naší rally došlo k úmrtí diváka. Stalo se to u několika soutěžících, několik diváků bylo těžce zraněno, ale takováto událost tady v poslední době nebyla. Přitom mě při pohledu na některá divácká místa mrazí v zádech. Obsypané vracáky, kde fanoušci stojí na únikové zóně v pěti řadách. Já neříkám, že my vždy stojíme ideálně, ale já už poslední dobou nechodím do vracáků a klasických diváckých míst. Je to tam hodně nebezpečné a je to obvykle ta největší nuda z celé RZ. Doufám, že si z této nepříjemné události vezmou lidé ponaučení a budou poslouchat pokyny pořadatelů, i když ti jsou mnohdy hodně nekompetentní a mnohokrát se mi stalo, že nás vyháněli i z bezpečného místa.


Zhodnocení:
Kdyby nedošlo k nešťastné události na 6. RZ mohlo se na začátek sezóny jednat o výbornou soutěž se skvělou konkurencí ve startovním poli. Tragedie tento pohled však patrně změní a je vysoce pravděpodobné, že se tato událost projeví i ve zbytku sezóny ve zvýšených bezpečnostních opatřeních, zrušených RZ a celkově v napjatější atmosféře během soutěží.Související odkazy:
Komentář RSP k průběhu Rallyšou Blovice
V Blovicích drama s tragickým koncem
VII. ročník RALLY ŠOU BLOVICE – celkové neoficiální výsledky
První letošní rallye odstartuje v Blovicích
VII. ročník RALLY ŠOU BLOVICE – seznam přihlášených posádek
VII. ročník RALLY ŠOU BLOVICE – časový harmonogram

Vše o letošním ročníku této soutěže
Online výsledky
Video sestřihy nejen havárií
Nástrahy rally
Ostatní podniky


 
Top 5 článků za 14 dní
Reklama
"Komentář RSP k průběhu Rallyšou Blovice" | Přihlásit/vytvořit účet | 1 komentář(ů)
Body

Za obsah komentářů je zodpovědný uživatel, ne provozovatel těchto stránek

Re: Komentář RSP k průběhu Rallyšou Blovice (Body: 1)
podle wollych kdy Středa, 27 Únor 2002 @ 07:02:08
(Informace o uživateli)

Jako by to bylo takové memento před letošní sezónou. Je to hodně smutné.


[ Odpovědět ]

  


Error. Page cannot be displayed. Please contact your service provider for more details. (28)


Webhosting poskytuje: PC servis Zlín - Ing. David Zvonek
webmaster: Ing. David Zvonek, spolupráce Lukáš Vičánek
na obsahu stránek se podílí: Ing. Pavel Zvonek, Zdeněk Vladyka, Ing. David Zvonek, Štěpán Forman a další


© Copyright RS-Příluky. Stránka potřebuje 2.100898 vteřiny k natažení.