Rally2.com rally video videa sprint crash foto fotografie

  
Info
ISSN: 1213-9173
Vydává:
Rallysport Příluky
Šéfredaktor:
Ing. Pavel Zvonek
Vedoucí týmu:
Štěpán Forman
Doporučujeme
Nyní naše stránky prohlížejí 237 host(é) a 0 uživatel(é).


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde.  
Barum rally
nejen 2008
eShop.Rally2.com
internetový obchod

 
Týmové Informace

TZ: Jak tohle všechno začalo ...
Posláno Sobota, 30 Červen 2001 @ 18:54:50  Vytisknout  Poslat článek známým
Autor článku: RSPříluky


Jak tohle všechno vznikalo…

Všechno se to začalo v roce1992, kdy jsem se s klukama z našeho týmu seznámila. Tehdy jsme byli ještě náctiletí, ale oni navíc "rybízáci". Z článku o historii týmu jste se mohli dočíst, že byli již od malička velcí závodníci. Závodili na specielně, na koleně upravených kolech, která byla přizpůsobena pro terén v lese a pořádali zde velkolepé " rally na kolech", jak tomu sami říkali. Měli všechno perfektně zorganizované. Měli startovní listiny, všechno měřili poctivě stopkama a na konci "rally" bylo dokonce vyhlašování a zápisy do tabulek. Diváků nebylo málo a každý měl svého favorita. Největší radost jim určitě dělal Pavel, protože tento sport mu opravdu seděl. V té době mi rodiče koupili nádherně neonově růžové horské kolo, tehdy ještě dost drahé, protože to byla velká novinka. Jednou jsem si u nich kolo nechala pár dní. To jsem opravdu neměla dělat, protože využili situace, udělali si z něj "tréninkáč" a zničili mi ho. Byla jsem na ně hodně nazlobená, ale na konec jsem jim to odpustila.

Jejich řady se rozrostly po zjištění, že Pavlův spolužák ze střední Zdeněk Vladyka, jeho bratr a ještě pár kluků mají úplně stejnou zálibu. To byla voda na jejich mlýn. Chlapská soutěživost se v nich v žádném případě nezapřela a už to fičelo: jednou závody na přílucké půdě, po druhé zas u nových kamarádů na Jižních svazích ve Zlíně. Tabulky se rozrostly a chytalo to ten správný soutěžácký šmrnc. Kluci vozili domů krvavá kolena, dodrané lokty a nejednu bouli. Ale soutěžilo se a to bylo hlavní, nějaké boule nebo odřeniny nehrály žádnou roli. Soutěžili snad i o to, kdo bude mít největší úraz - až tam zasahovaly hranice jejich soutěživosti. Bavilo mě poslouchat, jak si navzájem sdělovali své zážitky, nadšeně si popisovali krizové situace a havárie. Ještě dnes si vzpomínám na ty jejich spokojené obličeje. Měli tolik energie, že ji ani tím závoděním nestačili všechnu ventilovat a neustále vymýšleli spoustu jiných blbostí. Vladykům přílucká mentalita maximálně vyhovovala a ani u Přílučanů tomu nebylo jinak a tak se jejich kamarádství drží až dodnes.

Když Jaromír dovršil 18 let, tak si s Pavlem na půl koupili staré, obyčejné "embéčko" a opět z něj udělali superspeciál. Vladyci, ti si zase začali půjčovat od rodičů krásnou stodvacítku a postupem času z ní udělali už méně krásnou stodvacítku. To už bylo jiné závodění. Závodili kde se dalo, prostě všude, kde nejezdila auta. Začali se zúčastňovat soukromých podniků, no a pak už se to s nimi vezlo, nejvíc s Danem a Jaromírem. Z těch se stali úplní blázni a jediné o čem se spolu dokážou bavit jsou auta a pokud možno tak nejlépe soutěžácká. Teď už je to jiné než dřív, teď už jsou dospělí…(sama si tím někdy nejsem jistá).

Už to není jen dětská hra, dnes už Jaromír závodí doopravdy a Daník už měl taky možnost vyzkoušet jaké to je. V rally hraje podstatnou roli zkušenost, kterou určitě z velké části nasbírali právě svým blbnutím mezi sebou. Myslím si a určitě ne sama, že Jaromír je nadějný závodník. Už i proto, že ví, že tohle už není žádná legrace a připouští si nebezpečí, které je druhým jménem rally. Vím, že si uvědomuje, že nedrží v rukou dětskou hračku, ale opravdové soutěžácké, velmi drahé auto, které má pod kapotou 180 koní. Má vypěstovanou určitou techniku a mám pocit, že když sedne do jakéhokoliv auta, tak k němu v momentě přiroste a stává se jeho součástí.

Samozřejmě že mám o něj i strach, ale to si asi člověk nesmí v dané situaci připouštět, jinak by se zbláznil. Mám ale taky velkou radost, že se mu daří a strašně moc mu to závodění přeju, protože vím, že je to jeho největší láska. A jsem ráda, že i Jaromírovi kamarádi, kterých není málo mu fandí a drží mu palce.

Petra Ševčíková


Související odkazy:

Video sestřihy nejen havárií
Nástrahy rally
Ostatní podniky


 
Top 5 článků za 14 dní
Reklama
"TZ: Jak tohle všechno začalo ..." | Přihlásit/vytvořit účet | 0 komentář(ů)
Body

Za obsah komentářů je zodpovědný uživatel, ne provozovatel těchto stránek
  
Webhosting poskytuje: PC servis Zlín - Ing. David Zvonek
webmaster: Ing. David Zvonek, spolupráce Lukáš Vičánek
na obsahu stránek se podílí: Ing. Pavel Zvonek, Zdeněk Vladyka, Ing. David Zvonek, Štěpán Forman a další


© Copyright RS-Příluky. Stránka potřebuje 1.314952 vteřiny k natažení.