Rally2.com rally video videa sprint crash foto fotografie

  
Info
ISSN: 1213-9173
Vydává:
Rallysport Příluky
Šéfredaktor:
Ing. Pavel Zvonek
Vedoucí týmu:
Štěpán Forman
Doporučujeme
Nyní naše stránky prohlížejí 8 host(é) a 0 uživatel(é).


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde.  
Barum rally
nejen 2008
eShop.Rally2.com
internetový obchod

 
MČR - rally

TZ: Tiskové zprávy k Barum rally číslo 9 až 14
Posláno Pondělí, 27 Červenec 2009 @ 11:14:40  Vytisknout  Poslat článek známým
Autor článku: RSPříluky


Franz Wittmann i Antonín Tlusťák se těší na barumku


Pro domácí jezdce bude Barum Czech Rally Zlín vrcholem soutěžní sezony. Pro zahraniční posádky půjde o důležitý podnik šampionátu Intercontinental Rally Challenge. Letošní ročník ozdobí rovněž jméno Franze Wittmanna. Na traťě kolem Zlína však nevyrazí „Kaiser Franz“, dvojnásobný vítěz soutěže z let 1988 a 1989, ale jeho stejnojmenný syn Franz Wittmann junior.

Pětadvacetiletý rakouský pilot kráčí ve šlépějích svého slavného otce. V letošním roce se pravidelně účastní seriálu IRC, v němž obsadil jedno páté a jedno šesté místo v absolutním pořadí. V konkurenci speciálů Super 2000 jde o solidní výsledky, protože Wittmann závodí s produkčním vozem Mitsubishi Lancer EVO IX. Dvakrát jeho naděje zhatila technická závada. Talentovaný mladík přesto považuje dosavadní průběh sezony za úspěšný. „Sezona se vyvíjí nad očekávání dobře. Lepší výsledky jsme ani nečekali. Vozům kategorie Super 2000 s naším autem nemůžeme stačit,“ prohlašoval.
Na zlínskou soutěž se Wittmann, který má české předky, už velmi těší. „Je to skoro za humny a bude tu skvělá konkurence. Už se nemůžu dočkat. Barumka je skvělá soutěž. Jsem rád, že budu moci změřit síly se špičkovými evropskými jezdci,“ řekl rakouský pilot. Na výsledky svého otce letos patrně nenaváže, ale díky němu bude ve Zlíně jedním z nejznámějších jmen. Ten totiž přesně před dvaceti lety vyhrál podruhé v řadě Barum rally. A nemuselo zůstat jen u dvou triumfů. „Už je to promlčené, tak to můžu přiznat. Franze Wittmanna jsme připravili o třetí vítězství chybou časoměřičů,“ zavzpomínal s úsměvem Miloslav Regner, ředitel Barum Czech Rally Zlín. „Vrátil se pak do Zlína až po osmi letech a první věc, na kterou se ptal, byla časomíra. Zůstali jsme však přáteli. Rád na něho vzpomínám.“

Z domácích jezdců si brousí zuby na slušné umístění i Antonín Tlusťák. Zádveřický pilot letos pravidelně boduje v evropském šampionátu a je na nejlepší cestě k titulu mistra Evropy ve dvoukolkách s vozem Citroën C2 S1600. “Jsem spokojen. Všechny závody jsme zatím dojeli, auto jede skvěle. V Bulharsku jsme byli dokonce lepší než domácí elita. Když se nám podaří barumka, budeme mít titul v dvoukolkách na dosah. Evropu jedeme čtvrtým rokem, takže by to bylo zúročení dlouhodobé práce,“ přemítal Antonín Tlusťák. Subtilní pilot však ví, že na domácích tratích ho čeká špičková konkurence. „Na soutěž se moc těším, ale bude to hodně těžké. Pojedu doma, pod tlakem fanoušků, ale tratě znám, takže pokud zopakujeme loňské časy a nebudeme mít technické problémy, můžeme myslet na slušný výsledek,“ přál si Tlusťák. „Vozy kategorie Super 2000 asi nebudeme schopni porážet, ale máme skvěle nastavené a vyladěné auto. Snad to vydrží do konce sezony.“

Ve Zlíně 22. července 2009
Drahomír KVASNIČKA
tiskové středisko
Barum Czech Rally Zlín

Uvidíme ve Zlíně po letech na cílové rampě jako první české auto?


Devětatřicátý ročník nejprestižnější automobilové soutěže na území České republiky slibuje skvělou podívanou. Přestože konečný termín pro přihlášení do Barum Czech Rally Zlín je až ve středu 29. července, už nyní je jasné, že diváci uvidí nejlepší konkurenci v dosavadní historii.

„Ještě je předčasné mluvit o konkrétních jménech,“ bránil se ředitel rally Miloslav Regner na tiskové konferenci v prostorách zlínské radnice. „Vypadá to ovšem velice slibně.“ Je téměř jisté, že ve Zlíně nebude na startu chybět vedoucí jezdec evropského šampionátu Giandomenico Basso s vozem Fiat Grande Punto S2000. Tovární tým Abarthu už svou přihlášku do soutěže zaslal. Mistra Evropy z roku 2006 doplní na startu zcela jistě i domácí Roman Kresta. Trojnásobný vítěz barumky se popasuje s oblíbenými tratěmi na voze Peugeot 207 S2000. „Čekáme, že se tu sejde celá česká špička, včetně Jana Kopeckého, továrního jezdce Škody,“ doplnil Regner. V loňském roce se na tratích kolem Zlína prohánělo jedenadvacet vozů specifikace Super 2000. Letos by jich mělo být ještě víc. „Předpokládáme, že by tu mohlo být více posádek s těmito auty než v loni,“ naznačil ředitel soutěže. Právě v této konkurenci by mohla prokázat svoje kvality nová zbraň mladoboleslavské Škodovky. Fabia S2000 začíná nahánět konkurentům hrůzu a svoje kvality potvrdili tovární jezdci týmu na nedávné rally v Rusku, kde zvítězil finský pilot Juha Hänninen před Janem Kopeckým. Český jezdec figuruje v průběžném pořadí šampionátu Intercontinental Rally Challenge na druhém místě a doma bude patřit k favoritům. Posledním jezdcem na voze české výroby, který ve zlínské rally zvedal nad hlavu pohár pro vítěze, byl Roman Kresta v roce 2001. Tehdy jel s octavií WRC. „Vzpomínám si na druhou polovinu sedmdesátých let, kdy na barumce bezkonkurenčně vládly Škody 130 RS. Poslední vítězství Romana Kresty s octavií už je také pěkně staré. Bylo to krásné, vidět po letech jako první na cílové rampě české auto,“ zasnil se Miloslav Regner.
Prestižní soutěž budou stejně jako v minulých dvou letech přenášet kamery televizní stanice Eurosport. „Letos jsme absolvovali velmi těžká jednání o harmonogramu. Přijata byla až pětadvacátá verze,“ líčil martyrium ředitel soutěže. Prestižní sportovní kanál přinese fanouškům z celé Evropy mnoho hodin přímých přenosů a záznamů z tratí i ze servisního areálu. „V přímém přenosu bude odvysílán i ceremoniál z cíle soutěže, který se uskuteční v neděli od šestnácti hodin,“ doplnil Regner. Zatímco tratě rychlostních zkoušek budou téměř totožné s těmi loňskými, zázemí soutěže doznává řady změn. „Servisní areál už byl malý, proto jsme ho rozšířili. Nově budou mít závodní týmy zázemí na bývalé zkušební dráze u otrokovického podniku Barum Continental,“ vysvětlil Regner.

Kromě samotné soutěže připravují organizátoři i doprovodný program. „Ve čtvrtek se před zlínskou radnicí na Náměstí Míru uskuteční přehlídka historických vozidel a autogramiáda předních jezdců. Součástí odpoledne bude také speciální program pro děti,“ nastínil šéf soutěže a pochválil za vstřícnost zlínský magistrát. „Cítíme ze strany města velké pochopení. Víme, že řadu lidí může soutěž omezit, proto si podpory velice vážíme,“ uzavřel Regner.

Ve Zlíně 22. července 2009
Drahomír KVASNIČKA

Zahájení předprodeje visaček volný vstup a programů soutěže


Již v těchto červencových dnech si můžete objednat visačky s názvem volný vstup a oficiální program Barum Czech Rally Zlín za zvýhodněnou cenu! Od dnešního dne si můžete v našem e-shopu na internetové adrese http://barumrally.wz.cz/shop/new09
objednat visačku a program Barum Czech Rally Zlín 2009. Cena visačky v e-shopu – zvýhodněná cena 150 Kč včetně DPH.


Visačka BARUM CZECH RALLY ZLÍN 2009 je platná na:
Technická přejímka 20. 8. 2009 (servisní areál Barum Otrokovice)
Servisní zóna 21. 8. - 23. 8. 2009
Shakedown 21. 8. 2009
Super RZ 1 Zlín (ve vybr. prostorech) 21. 8. 2009
Rychlostní zkoušky RZ 2 - 15 22. 8. – 23. 8. 2009

Cena visačky 170 Kč vč. DPH, děti do 10 let a s průkazem ZTP zdarma


Další možnosti nákupu visaček a programů:
od 11. 8. 2009 čerpací stanice ve Zlínském kraji
od 11. 8. 2009 ve vybraných trafikách ve městě Zlín a přilehlého okolí.
od 11. 8. 2009 Rallye Zlín, spol. s r.o., Hornomlýnská 3715, 760 01 Zlín
od 11. 8. 2009 NOVINKA - ve vybraných pobočkách Tipsport


Zboží z e-shopu si můžete také zakoupit (včetně SMS servisu):
od 27. 7. – 18. 8. 2009 Rallye Zlín, spol. s r.o., Hornomlýnská 3715, 760 01 Zlín
od 20. 8. - 23. 8. 2009 budova 21 - sídlo Zlínského kraje (ve vstupní hale)
od 21. 8. – 23. 8. 2009 prostory startu a cíle, Náměstí Práce , Zlín
od 11. 8. – 21. 8. 2009 Radnice města Zlína – informační centrum

Ve Zlíně 21. července 2009
Roman ORDELT

Regulace diváků na rychlostních zkouškách


Jako řada světových pořadatelů a rovněž vybraných domácích motoristických podniků přistupují pořadatelé Barum Czech Rally Zlín opět k výběru vstupu na rychlostních zkouškách a dalších místech. Výběr vstupu bude organizován v areálu servisní zóny v Otrokovicích, shakedownu v blízkosti Oldřichovic, všech rychlostních zkouškách včetně vybraných míst na divácké Super RZ v ulicích Zlína. Servisní areál bude umístěn po celou dobu rally na novém místě, a to u zkušebny Barumu v Otrokovicích. Ve srovnání s loňským rokem zůstávají jednotlivé ceny vstupného na stejné cenové úrovni.


VSTUPNÉ: Připraveny jsou dva druhy vstupenek. Cena lístku tzv. JEDNORÁZOVÝ VSTUP bude 50 Kč na jednotlivé rychlostní zkoušky nebo do servisní zóny. K těmto lístkům se budou vydávat ještě informační letáky v diváckých místech. Tyto lístky budou k dostání na přístupových místech k RZ a jsou určeny pro ty z Vás, kteří navštíví dvě až tři rychlostní zkoušky. Dále jsou k dispozici visačky VOLNÝ VSTUP, které budou v ceně 170 Kč (platí na všechny akce po dobu čtyř dní) a díky této visačce se můžete dostat do všech následujících diváckých prostorů:

Čtvrtek 20. srpna: technická přejímka
Pátek 21. srpna: shakedown (Oldřichovice), servisní zóna Otrokovice, divácká Super RZ Zlín (vybrané prostory)
Sobota 22. srpna: RZ 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, servisní zóna Otrokovice
Neděle 23. srpna: RZ 10, 11, 12, 13, 14, 15, servisní zóna Otrokovice

Je mnohem jednodušší pořídit si visačku v ceně 170 Kč a nejen, že ušetříte, ale zrychlíte průjezd k rychlostní zkoušce - nebudete čekat na zaplacení. Visačky a lístky opravňují ke vstupu do prostorů vymezených pro diváky na jednotlivých rychlostních zkouškách a umožňují přístup do servisního areálu (mimo vymezené prostory je vstup diváků zakázán). Volné vstupy budou v prodeji na čerpacích stanicích v okolí trati rally od úterý 11. srpna. Podrobný seznam prodejních míst bude uveřejněn na oficiální internetové adrese: www.CzechRally.com

VSTUP ZDARMA
- pro děti do 10 let na každou rychlostní zkoušku
- tělesně postižení mají vstup zdarma


Ve Zlíně 21. července 2009
Roman ORDELT

Sekretariát barumky hlásí již první přihlášené posádky


Deset dní před uzávěrkou přihlášek na 39. ročník Barum Czech Rally Zlín pořadatelé z AK Barum Zlín evidují v sekretariátu soutěže již téměř čtyřicet posádek. Přihlášku z favoritů již zaslal tovární tým Abarthu z Itálie nebo trojnásobný vítěz populární barumky Roman Kresta, vedoucí jezdec letošního Mediasport Mezinárodního mistrovství České republiky v rally 2009. Uzávěrka přihlášek je stanovena na středu 29. července.

Ve Zlíně se objeví vedoucí jezdec průběžného pořadí Mistrovství Evropy v rally Giandomenico Basso z Itálie, evropský šampion z roku 2006. Basso pojede na voze Fiat Grande Punto S2000 v továrních barvách Abarthu. Chybět nebude ani trojnásobný vítěz zlínské rally a vedoucí jezdec českého šampionátu Roman Kresta na voze Peugeot 207 S2000. Přihlášku již zaslali i mnohonásobný český mistr Václav Pech (Mitsubishi Lancer EVO IX), vítěz barumky z roku 2003 a dále účastník evropského šampionátu Corrado Fontana z Itálie na Peugeotu 207 S2000. Z českých jezdců již poslali přihlášku například Josef Peták (Peugeot 2307 S2000), Vladimír Barvík, Marcel Tuček (oba Mitsubishi Lancer EVO IX) a další. „Přihlášky nám chodí každým dnem a největší nápor bude až v posledních dnech před uzávěrkou. Dnes již máme skoro čtyřicet přihlášek ze sedmi evropských států,“ řekla Marta Regnerová, vedoucí sekretariátu Barum Czech Rally Zlín. „Řada předních týmů si již zamluvila ubytování na Zlínsku v zimních měsících a podle komunikace s řadou týmů víme, že letos se do Zlína sjede ještě větší konkurence než v loňském roce,“ upřesnila Regnerová. Dodejme, že při loňském ročníku se objevilo na startu celkem 21 vozů kategorie Super 2000, což je zároveň i neoficiální světový rekord. Zlínští pořadatelé letos očekávají, že tato cifra bude překonána.

Seznam přihlášených posádek bude publikován v neděli 9. srpna. Každopádně letošní ročník Barum Czech Rally Zlín slibuje hodnotný motoristický zážitek, který zpestří řada výborných jezdců na špičkovém vozovém parku. Očekává se kolem stovky přihlášených posádek z více než patnácti evropských států.
Ve Zlíně 21. července 2009

Funkci hlavního sportovního komisaře zastane ve Zlíně poprvé žena!


Pořadatelé Barum Czech Rally Zlín znají nominaci klíčových činovníků Mezinárodní automobilové federace FIA, na jejichž hodnocení bude záležet další osud zlínské rally. V roli pozorovatele FIA přijede na devětatřicátý ročník populární barumky poprvé do Zlína pan Ludo Peeters z Belgie. „Pan Peeters začal dělat pozorovatele rally před třemi lety, neboť předtím se specializoval na závody do vrchu. Je to velmi příjemný člověk, do Zlína přijede i s manželkou a velmi se do České republiky těší. V Belgii pracuje ve vrcholném motoristickém orgánu,“ uvedla Marta Regnerová, vedoucí sekretariátu Barum Czech Rally Zlín. Věřme, že bude ve Zlíně spokojený jako loňský pozorovatel Jordi Parro Vidal ze Španělska, který přijede letos jako host rally.

Ve funkci hlavního sportovního komisaře přiletí do České republiky paní Anita Passalisová z Řecka. “Poprvé k nám přijede v této funkci žena, která je navíc ředitelkou legendární Acropolis rally v Řecku. Je to hodně velká vzácnost, neboť ve FIA jsou tři ženy, jenž vykonávají tuto funkci. Anita se do Zlína velmi těší, Českou republiku navštívila pouze jednou, když viděla jen Prahu,“ řekla Regnerová. Dalším sportovním komisař je Fred Gallagher z Velké Británie „Byl u nás v sedmdesátých letech jako spolujezdec Johny Hauglanda z Norska. Pamatuje si ještě tehdejší Gottwaldov. V současné době pracuje ve vedení Britské Rally. Není bez zajímavosti, že jeho paní Healey dělá šéfovou pro media na podnicích mistrovství světa,“ upřesňuje Regnerová. V roli sportovního komisaře se představí Tomáš Kunc z České republiky, známý z předchozích ročníků coby činovník péče o jezdce. Letos bude vykonávat podruhé funkci sportovního komisaře. V historii barumky již poosmé zavítá do Zlína technický delegát FIA, jenž bude mít dohled nad technickými záležitostmi rally. Tuto funkci vykoná pan Jerome Toquet z Francie. „Jedná se o profesionálního pracovníka Mezinárodní automobilové federace FIA, “ uvedla Regnerová.

Bezpečnostním delegátem ASN je Jan Mochan, ve funkci hlavního technického komisaře bude působit Stanislav Mrkvan, hlavním časoměřičem je Vlastimil Lobiš. Ve funkci činovníků pro styk s jezdci se představí Wolfgang Gastorfer z Německa a Jiří Kulhan z České republiky.


DELEGOVANÍ ČINOVNÍCI/OFFICIALS

Pozorovatel FIA/ FIA Observer: Ludo PEETERS (B)

Sportovní komisaři/ Stewards of the Meeting: Anita PASSALIS – President (FIA)

Fred GALLAGHER (FIA)

Mgr. Tomáš KUNC (ASN)

Technický delegát FIA/ FIA Technical Delegate: Jerome TOQUET (FIA)

Bezpečnostní delegát ASN( ASN Safety Delegate: Jan MOCHAN (CZ)

Hlavní technický komisař/ Chief Scrutineer: Stanislav MRKVAN (CZ)

Hlavní časoměřič/ Chief Timekeeper: Vlastimil LOBIŠ (CZ)

Činovníci pro styk se soutěžícími/ Competitors´ Relations Officers: Wolfgang GASTORFER (D)

Jiří KULHAN (CZ)
Roman ORDELT
tiskový mluvčí
Barum Czech Rally Zlín

Související odkazy:
Barumka získala nejvyšší hodnocení ve své historii!
Obhajoba posledního místa se téměř „podařila“ – rozhovor s Danem Vladykou
Video havárie posádky Barvík - Gabrhelík
Fotografie z Czech Barum rally Zlín
Třináctá Barum Rally byla pro M. Kneifela nadmíru úspěšná
FIAT RUFA - osudná trinástka
Poděkování ředitele Barum rally Zlín
T&T: Co všechno dokáže zmařit součástka za euro dvacet
Tisková zpráva Poháru Pirelli 2009 č.20
FIAT RUFA smeruje na Barum Rally
Výsledky 2. RZ Pindula 2009 - prognóza
Tiskové zprávy k Barum rally číslo 26 až 27
Tiskové zprávy k barum rally číslo 24 a 25
Tiskové zprávy k barum rally číslo 19 až 23
Nepovolené tréninky na automobilové rally
Barum rally - tiskové zprávy 15-17
Tiskové zprávy k Barum rally číslo 9 až 14
Valoušek pomůže vybrat svého následovníka
Rally ve Zlíně slibuje opět hvězdné jezdecké pole a špičkovou techniku
Barumka odtajnila názvy rychlostních zkoušek
Pořadatelé barumky vydali RALLY GUIDE 1

Vše o letošním ročníku této soutěže
Oficiální stránky soutěže
Video sestřihy nejen havárií
Nástrahy rally
Ostatní podniky


 
Top 5 článků za 14 dní
Reklama
"TZ: Tiskové zprávy k Barum rally číslo 9 až 14" | Přihlásit/vytvořit účet | 0 komentář(ů)
Body

Za obsah komentářů je zodpovědný uživatel, ne provozovatel těchto stránek
  
Webhosting poskytuje: PC servis Zlín - Ing. David Zvonek
webmaster: Ing. David Zvonek, spolupráce Lukáš Vičánek
na obsahu stránek se podílí: Ing. Pavel Zvonek, Zdeněk Vladyka, Ing. David Zvonek, Štěpán Forman a další


© Copyright RS-Příluky. Stránka potřebuje 2.382844 vteřiny k natažení.