Rally2.com rally video videa sprint crash foto fotografie

  
Info
ISSN: 1213-9173
Vydává:
Rallysport Příluky
Šéfredaktor:
Ing. Pavel Zvonek
Vedoucí týmu:
Štěpán Forman
Doporučujeme
Nyní naše stránky prohlížejí 5 host(é) a 0 uživatel(é).


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde.  
Barum rally
nejen 2008
eShop.Rally2.com
internetový obchod

 
MČR - sprintrally

TZ: Havel zvítězil na Horácké Rally v Poháru Pirelli
Posláno Pondělí, 27 Červenec 2009 @ 10:57:10  Vytisknout  Poslat článek známým
Autor článku: RSPříluky


Praha, 20.7.2009 - Posádka ve složení Jan Havel a Petr Dufek, startující s vozem Mitsubishi Lancer EVO X zvládla nejlépe všechny nástrahy zmoklé Horácké Rally a zvítězila poprvé v rámci rallysprintového Poháru Pirelli.

Rallysprintový Pohár Pirelli má po Horácké Rally Třebíč úspěšně za sebou polovinu letošního druhého ročníku.
Na posádky čekalo v okolí Třebíče deset náročných rychlostních zkoušek, které značně ovlivnilo počasí, když se krátce před startem úvodního měřeného úseku snesl silný déšť, který vydržel až do samotného cíle soutěže.
Většina týmů nedokázala na tuto situaci zareagovat a vyrazila vstříc prvním kilometrům na suchých pneumatikách. Stejně na tom byl i pozdější vítěz Jan Havel s poslední evolucí vozu Mitsubishi Lancer. „Horácká Rally připomínala Telč, kde byly podobné podmínky. Zde to bylo o to horší, že krátce před startem první RZ začalo pršet. My jsme vyrazili ze servisu na suchých pneumatikách, ale měli jsme připravené dvě prořezané intermedie, které jsem se spolujezdcem ještě před startem RZ přezul. Podle toho se i choval vůz. Zadní část stále někam pochodovala. Většina RZ z první sekce však byla zrušená. Je to škoda, protože jsem si docela věřil a mohl odskočit soupeřům více. Jinak soutěž se mi líbila, přestože dlouhé přejezdy mezi RZtami a zdlouhavé čekání nebylo zrovna nejideálnější. Maximální spokojenost panuje i s dosaženým výsledkem a především s fungováním pneumatik Pirelli. Vítězství nás posunulo do čela Poháru Pirelli, což mne dělá obrovskou radost a před sezónou jsme s tím vůbec nepočítali. Ve zbývajících závodech bychom se rádi udrželi co nejvyšše v pořadí Poháru. Jinak bych chtěl ještě poděkovat mému týmu za skvěle odvedenou práci, Milanu Liškovi a samozřejmě Pirelli,“ zhodnotil Horáckou Rally Jan Havel.
Ostatním posádkám třídy N4 se již tolik nedařilo. Na druhém měřeném úseku nejdříve odstoupil kvůli poruše poloosy Josef Semerád. O několik minut později krátce po startu havaroval Martin Hudec a přišel tak o možnost získat další cenné body.
Smůlu měl i Roman Michalík, startující s devátou evolucí vozu Mitsubishi. Až do sedmé rychlostní zkoušky si udržoval vedení ve třídě N4 v rámci Poháru Pirelli, kde však musel odstoupit kvůli technické závadě.
Mezi nejsilnějšími áčky, ve třídě A7 se z vítězství radoval Roman Štefan s vozem Renault Clio R3. Štefan zpočátku nestačil na tempo Pohnera, kterému se dařilo i v celkové klasifikaci soutěže, když figuroval po polovině soutěže na skvělém třináctém místě, což bylo nejvyšše i ze všech účastníků Poháru Pirelli. Na osmé RZ však havaroval a z vítězství se tak mohl radovat zmíněný Roman Štefan, spolu se svým spolujezdcem Jiřím Grimmerem.
Ve třídě A5 si spravil po nevydařené Kopné chuť Lumír Galia a s přehledem si dojel pro deset bodů za vítězství. Tolik štěstí neměl druhý účastník Petr Mráz, kterého zradila elektronika Fabie a musel na sedmé RZ ze závodu odstoupit.
Třetího vítězství se letos dočkal ve třídě N2 Jaroslav Pešl. Výbornou soutěž nepokazila ani poslední rychlostní zkouška, kde Pešl přišel o celkové vítězství ve třídě. V rámci Poháru však ve třídě zvítězil a rozšířil tak své bodové konto na třicet bodů.
Naopak nedařilo se Jindrlemu (porucha převodovky) a Kaválkovi (havárie na poslední RZ).
Ve třídě D9 zvítězil Tomáš Král s dieselovou Škodou Fabií, ale kvůli nízkému počtu startujících v této třídě prozatím žádné body do Poháru Pirelli nezískal.
Naopak body získala posádka Oldřich Hrubý a Pavel Krbec, startující s vozem Renault Clio Sport. Tato dvojice si připsala druhé vítězství v řadě, což ji se ziskem osmadvaceti bodů posunulo vzhůru průběžným pořadím rallysprintovým Pohárem Pirelli.


Průběžné pořadí Poháru Pirelli před Horáckou Rally:
1. Jan Havel 32 bodů
2. Jaroslav Pešl 30
3. Martin Lošťák, Oldřich Hrubý 28
5. Roman Štefan 26
6. Lumír Galia, Karel Pohner, Zdeněk Václavík, Josef Semerád 20
10. Martin Hudec 18

Související odkazy:
Seznam.cz Rally Team opět na stupních vítězů
Havel zvítězil na Horácké Rally v Poháru Pirelli
Horácká rally hlásí první přihlášené posádky
Jubilejní Horácká rally se přiblížila mílovými kroky!

Vše o letošním ročníku této soutěže
Video sestřihy nejen havárií
Nástrahy rally
Ostatní podniky


 
Top 5 článků za 14 dní
Reklama
"TZ: Havel zvítězil na Horácké Rally v Poháru Pirelli" | Přihlásit/vytvořit účet | 0 komentář(ů)
Body

Za obsah komentářů je zodpovědný uživatel, ne provozovatel těchto stránek
  
Webhosting poskytuje: PC servis Zlín - Ing. David Zvonek
webmaster: Ing. David Zvonek, spolupráce Lukáš Vičánek
na obsahu stránek se podílí: Ing. Pavel Zvonek, Zdeněk Vladyka, Ing. David Zvonek, Štěpán Forman a další


© Copyright RS-Příluky. Stránka potřebuje 1.421701 vteřiny k natažení.